22.10.2014, Milan Urban

V Opavě nadějně, ale nakonec bez bodu

Opava - HK Nový Jičín držel více než polovinu utkání vedení, ale nakonec se z vítězství radují domácí, kteří zvítězili nejtěsnějším rozdílem
10.kolo, středa 22.10.2014
HC Slezan Opava4:3
(0:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Měch (Baďura), 24. Vítek (Měch), 49. Chalupa (Vrabel), 54. Měch (Baďura, Galvas) – 13. Zdeněk (Lehečka, Flašar), 16. Vašut (Kacíř), 36. Zdeněk (Kacíř, Lehečka) Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč Vyloučení: 3:8, Baďura (Op) 10 minut Využití: 2:0 V oslabení: 0:1 Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3
HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa
HK Nový Jičín: Iláš (49. Šrámek) – Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vašut, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Novotný, Uhlár, Hanák

Komentář k utkání

Hokejisté opavského Slezanu dokázali na domácím ledě porazit Nový Jičín. Lépe však začali hosté, kteří se zásluhou Zdeňka a Vašuta dostali do dvoubrankového vedení. Svěřencům Karla Suchánka se ve druhé periodě sice povedlo srovnat skóre, jenže Nový Jičín si vzal vedení zpět. Rozhodla poslední dvacetiminutovka, ve které nejprve vyrovnal Chalupa a v 54. minutě vystřelil domácím vítězství kapitán Tomáš Měch.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Vítězství se rodilo těžce. Po chybě v naší přesilovce jsme inkasovali první gól a při druhém nás hosté pěkně vykombinovali. První třetina se nám nevydařila, ale ve druhé části jsme se vrátili do utkání a během krátké chvilky srovnali. Pak nás trochu srazilo vylučování, ale odehráli jsme vynikající třetí třetinu. Hráli jsme nátlakově a soupeře k ničemu nepustili. Za tuto povedenou část jsme si vyhrát zasloužili.“

TIP: sport doma