12.9.2018, Redakce

Ďábelský výkon nestačil,na nájezdy vyhráli Bobři

N o v ý J i č í n - V zápase se slavnostním zahájením, kdy malí hokejisté brali pohár za vítězství v Evropě, se utkali tradiční rivalové. O bod víc nakonec odvážejí zkušenější Bobři.
1.kolo, středa 12.9.2018
HK Nový Jičín2:3sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 17. Sonnek (Palacký), 53. Slovák – 43. Vaněk (Ostrčil), 48. Pořický (Žák, Brunec), rozh. náj. Brunec. Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Novák. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HK Nový Jičín: Hlaváč (Sonnek V.) – Adamík, Már, Hruška (C), Kysučan, Beutl, Metelka, Gřesík – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Michel, Sonnek J., Slovák, Irgl.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec (C), Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Seidler, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.

V zápase od začátku dominovali Ďáblové, na kterých bylo vidět, že chtějí vyhrát. Zodpovědná obrana, rychlý přechod do útoku a spousta šancí vyvrcholila v 17. minutě, kdy Palacký předložil finální přihrávku do mezikruží Sonnkovi a ten bez rozpaků napálil puk na bránu soupeře tak, že černou hmotu uviděl Slovák až za svými zády. Zbytek třetiny probíhal stejně, spousta šancí Ďáblů ale končila mimo bránu, nebo si domácí hráče vychutnal Slovák v bráně ValMezáckých. 

     Druhá třetina byla obrazem té prvé. Ďáblové bušili do svého soupeře neskutečným tempem a ValMez zkušeně a trpělivě čekal na svou příležitost. Té se však nedočkal, obrana domácích byla pevná a co nezvládla si pohlídal Hlaváč. Bohužel, opět jsme viděli spoustu neproměněných šancí Ďáblů a třetina skončila bez branek.

     Třetí třetina začala pro Ďábly katastrofálně. Ve 43. minutě před naší bránou trma vrma, hosté nevěděli co s pukem, tak ve jménu hesla, když nevíš, tak to napal na bránu, to opravdu napálili a světe div se, puk skončil za Hlaváčem a hostující Vaněk mohl zdvihnout ruce nad hlavou. A co více, tato situace se téměř identicky opakovala ve 48. minutě a šťastným střelcem se stal Pořický. Ďáblové byli chvíli otřeseni, to si opravdu nezasloužili, ale bojovali dál. Na tabuli svítila 53. minuta. k puku se dostal Slovák, který si v rychlosti nejprve skvěle poradil s obráncem a pak nechytatelnou střelou nedovolil svému jmenovci v bráně hostů se na puk ani podívat. Bylo vyrovnáno na 2:2. Ani jeden tým se ale s bodem nechtěl spokojit a boj pokračoval až do 60, minuty, kdy jej dočasně ukončila siréna.

     V prodloužení bylo zřejmé, že nikdo nechce udělat chybu, hrálo se opatrně, ale puk měli na hokejkách více hosté. Ve skvělé formě se ukázali oba brankáři, kteří celé prodloužení skvělými zákroky dostali až do nájezdů.

     V nájezdech rozhodla zkušenost, která byla na straně Bobrů. Hostující Brunec svým proměněným nájezdem urval zbývající bod pro Bobry a hosté se mohli radovat.

Ďáblové bojovali celý zápas o vítězství a nevynechali jeden jediný souboj. Dostali se do spousty šancí, jejich proměňování však pokulhávalo. Zejména v první třetině mohlo být vymalováno, ale Slovák bránu Bobrů zaklel. Musím vysoce ohodnotit přístup Ďáblů k celému utkání, hráli ve skvělém tempu a pokud takto budou hrát i nadále, máme se na co těšit. Vytknout lze pouze stabilní a obrovskou bolest a tou jsou přesilovky. Na tom musí Ďáblové ještě tvrdě pracovat...

A jak viděli zápas trenéři?

Jiří Weintritt trenér Bobrů :

Dnes jsme sehráli klasický zápas na úvod sezóny, hodně nervozity, soupeři jsme nabízeli jednu šanci za druhou svými hrubými chybami. Prospělo nám stažení sestavy na tři útoky. Potom si myslím, že jsme byli o krůček v předu a zaslouženě jsme si sáhli na dva body. Za stavu 2:1 jsem měli zápas celkem pod kontrolou, ale pak přišla situace jeden na jednoho, jičínský střelec si s tím skvěle poradil a parádní střelou vyrovnal. Se dvěma body jsme spokojeni, hlavní je, že jsme zápas zvládli a teď už to pojede.

Petr Macháček, trenér Ďáblů : 

Jsme spokojeni se vstupem do sezóny a klukům jsme poděkovali za velmi dobrý výkon. Pokud bychom proměňovali šance, které jsme si vytvořili bylo by bodů víc, ale ceníme i toho, že jsme po obratu soupeře zápas nezabalili a srovnali. V penaltách je to už vabank.

Fotografie z utkání nejdete ZDETIP: sport doma
7
SKLH Žďár nad Sázavou
4
HK Nový Jičín
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
27.3.2020
V těchto dnech se slaví 60 let bývalí hráči Nového Jičína, Miroslav Štursa a Pavel Hruška. Klub jim blahopřeje
11.3.2020
Od dnešního dne jsou až do odvolání zrušeny všechny tréninky a zápasy PŘÍPRAVKY.
10.3.2020
Ďáblíci čekají na rozhodnutí Hokejového svazu jakým způsobem budou organizována mládežnická utkání a tréninky. Budeme Vás neprodleně informovat.
21.2.2020
Dnes slaví 50 let jeden z kapitánů nové éry HK Nový Jičím, útočník Míťa Dimitrov. Blahopřejeme !!! Mitje
19.2.2020
80 let slaví jeden z prvních novojičínských brankářů, Zdeněk GALIA, gratulujeme !!! Galia
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.

Ďáblíci 2012 změřili síly s Rožnovem

Rožnov p.R. - Mladé talenty ročníku 2012 si tentokrát zajely vyzkoušet své dovednosti do nedalekého Rožnova, kde kromě hokejového umění bývá na ledě i dost důrazu a to se jim bude do budoucna určitě hodit.