Bořek Kopecký

Už neexistuje žádné příště. Středeční utkání na hodonínském ledě již bude pro jeden z celků poslední v letošní sezoně. Vítěz naopak prodlouží svou cestu vyřazovacími boji do čtvrtfinále. Výhodu domácího prostředí bude mít Baník, ale Ďáblové v minulých dvou venkovních zápasech dokázali, že se nezaleknou hlasité podpory hodonínských příznivců a pokaždé měli na dosah vítězství. V obou utkáních ztratili ve třetí části dvoubrankové vedení, jenže ve druhém případě si došli pro vítězství v prodloužení. Za favorita je však stále považován domácí Baník. Úvodní vhazování rozhodujícího utkání je naplánováno na středu v 18:00.

Novojičínští měli skvěle našlápnuto k postupu do čtvrtfinále. K postupu jim stále stačí jediné vítězství, jenže v podobné situaci je také Hodonín. Ďáblové v sobotu urvali důležité vítězství v prodloužení a na domácí led si za stavu 2:1 přivezli mečbol. Do utkání vstoupili velmi dobře a tvořili si mnoho šancí, jenže vedení se ujal Baník, který hned odskočil o dvě branky. Ďáblům se podařilo trestat po tvrdém zákroku Dobiáše, kdy v pětiminutové přesilovce vstřelili dvě branky. Po faulu však přišli o centra první formace Adama Floka.

Hodonín měl následně více ze hry, ale Ďábly držel neskutečný Klimek. Zlomový moment přišel ve 33. minutě. Novojičínské obraně ujel Matěj Mach, který byl ve středu kluziště faulován, ale i přesto se dokázal postavit zpět na brusle, pokračoval v samostatném úniku a v klidu zakončil, jenže Klimek dokázal zasáhnout svou vyrážečkou. Hlavní sudí však i přes dokončení akce nařídil trestné střílení, ke kterému se opět rozjel Matěj Mach a jeho střela mezi betony se nakonec ukázala jako vítězná trefa. Hodonín ve třetí části přidal dvě branky a nakonec slavil výhru 5:2, čímž si vynutil pátý zápas.

„Věděli jsme, že soupeř přijede s tím, že musí vyhrát. Byli jsme na to připravení, ale trochu jsme zaspali první třetinu. Dostali jsme dva góly, které jsme soupeři v podstatě dali. Jsou to maličkosti, které jsme minulé zápasy plnily a utkání jsme tehdy dotáhli do vítězného konce. Vyrovnání na 2:2 nás stálo spoustu sil. Hodně klíčové bylo to, že se nám zranil Adam Flok, který je náš klíčový hráč. Už z prvních zápasů máme hodně zraněných hráčů. Hraje nám v obraně i útočník, takže je to těžké. Před kluky však klobouk dolů, jak se k tomu staví a bojují o každý centimetr ledu. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, ale inkasovali jsme z trestného střílení. Hned ve druhé minutě třetí třetiny jsme dostali gól na 2:4 a poté to již bylo hodně těžké. Na hráčích jde vidět, že dochází síly. Každé utkání bylo vyrovnané a myslím, že stav 2:2 odpovídá vývoji výkonů obou týmů,“ hodnotil čtvrté osmifinálové klání asistent trenéra Jiří Zdeněk.

Čtvrté utkání osmifinálové série hodnotil v pozápasovém rozhovoru také obránce Jan Holáň, jenž v letošní sezoně nevynechal jediné utkání. V rozhovoru hodnotí poslední zápas s Hodonínem, jak si Baník vytvořil gólové šance a také, co bude důležité v rozhodujícím pátém klání.

Baník v osmifinálové sérii těží z důrazu v předbrankovém prostoru. To vyústilo již v několik branek z dorážek nebo „šťastných“ gólů po odrazu kotouče od bruslí. Na tyto situace poukazoval v pozápasovém rozhovoru také obránce Jan Holáň. Jihomoravané se v domácím prostředí mohou spolehnout na hlasitou podporu z publika. Hodonínští fanoušci dovedli svůj Baník dvakrát ve třetích třetinách ke srovnání a v prvním případě dokonce k obratu. O fanoušcích soupeře promluvil po prvním zápase útočník Roman Maliník.

„Ve své kariéře už jsme zažil zápasy před více lidmi, ale je to super. Když člověk slyší, jak na něj fanoušci soupeře řvou a bučí, tak jej to akorát ještě více nakopne. Já osobně si to užívám. Taková atmosféra je skvělá, promluvil o hodonínských příznivcích nejproduktivnější Ďábel play-off. Kompletní rozhovor najdete níže.