Restart soutěží v nedohlednu. Vláda prodloužila nouzový stav o tři týdny
31.10.2020, Redakce

Restart soutěží v nedohlednu. Vláda prodloužila nouzový stav o tři týdny

Návrat hokejových lig v České republice se znovu komplikuje. Vláda současně s nouzovým stavem až do 20. listopadu prodloužila i omezení pro sport.

Návrat hokejových lig v České republice se znovu komplikuje. Vláda současně s nouzovým stavem až do 20. listopadu prodloužila i omezení pro sport.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Všechny sportovní soutěže, včetně těch profesionálních, tak zatím (pokud po jednání hokejových subjektů s vládou nedojde ke změně) zůstanou pozastaveny. Profesionální sportovci kromě toho nemohou trénovat ani ve vnitřních prostorech.

Hokejové týmy z extraligy tak narychlo shánějí různé varianty tréninku na ledě. Některé z nich dojíždějí na venkovní kluziště v Dobříši, jiné se na restart soutěže připravují za hranicemi.

Profesionální sport v České republice kvůli zhoršené koronavirové situaci zamrzl v pondělí 12. října, kdy tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula vyhlásil nový balíček opatření na následujících čtrnáct dní.

Pro kluby to byla další rána poté, co vláda na sportovních akcích zakázala přítomnost fanoušků.

Restart fotbalové a hokejové nejvyšší soutěže se přiblížil minulý týden, krátce nato se ale rychle zkomplikoval po kauze ministra Prymuly. Toho ve funkci ve čtvrtek nahradil Jan Blatný, který svůj postoj k obnovení obou soutěží zatím neupřesnil.

Kapitáni extraligových týmů vzhledem k nepříznivé situaci prostřednictvím prezidenta České asociace hokejistů Libora Zbořila sepsali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi. V něm českého předsedu vlády žádali o výjimku z opatření.

V tuto chvíli je další osud profesionálních sportovních soutěží v Česku nejistý. Jednání za sportovce vede šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, jenž se snaží zajistit především povolení k tréninku v halách.5
HC Kopřivnice
0
HK Nový Jičín
Online
7.kolo, 1.1.2021
SHK Hodonín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
27.11.2020
V listopadu oslavili narozeniny Rok Macuh, Roman Maliník, Jakub Lehečka a Petr Galuška. GRATULUJEME !!!
25.11.2020
3. kolo je ukončeno, přišla spousta správných odpovědí že tato duše patřila Jakubovi Lehečkovi, ale první byla Dorota Šťastná - GRATULUJEME !!!
25.11.2020
Dnes slaví narozeniny Jakub Lehečka - moc GRATULUJEME !!!
24.11.2020
Vážení rodiče, veškeré odkazy, týkající se ONLINE TÝDNE HOKEJE, najdete na stránkách https://pojdhrathokej.cz/
23.11.2020
Vítězem 2. kola se stal Filip Jaglarz, přišla spousta správných odpovědí, ale on byl zkrátka první. GRATULUJEME !!!
20.11.2020
Už už to vypadalo, že hrníček si odnese Rok Macuh, který se skrýval pod tajenkou 1. kola, ale nakonec přece jen přišla správná odpověď od Adély Berčíkové. Ke krásnému hrníčku GRATULUJEME !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Česká unie sportu o návratu dětí na tréninky: Ať se zvýší počet osob na třicet

V rámci postupného uvolňování protiepidemických opatření by se mohl vrátit organizovaný amatérský sport v pondělí 30. listopadu. A to včetně pravidelných tréninků dětí. Česká unie sportu vítá iniciativu...

Hokej a škola

Sázet vše na jednu kartu se nevyplácí. O hokeji to platí obzvlášť. Rodiče by rozhodně neměli podporovat malé hokejistky a hokejisty jen co se jejich záliby v hokeji týče, ale měli by se postarat i o to, aby si...