Jakub Kopřiva

Ďáblové čekají na výhru už tři zápasy, přesto stále drží první místo v tabulce. V dalším druholigovém utkání přivítají dobře hrající béčko brněnské Komety, na jehož hřišti nedávno vyfasovali šest branek. Svěřenci Kamila Gebauera jdou do utkání s jasným cílem, a to získat všechny tři body. Utkání se hraje v sobotu a úvodní vhazování je naplánováno na 18:30 hodin.

Postavení v tabulce

Domácí Ďáblové získali v posledních třech zápasech pouze jeden bod, přesto stále drží první místo. Druhé Valašské Meziříčí má jen o bod méně, navíc odehrálo o dva zápasy méně. Na svém ledě zatím Ďáblové odehráli 9 utkání, ve kterých získali 20 bodů. Více bodů na svém kluzišti získalo jen Valašské Meziříčí.

Béčko Komety nemělo nejlepší vstup do sezony, ovšem následně se hráči rozehráli do výtečné formy. Kometa zatím odehrála 17 utkání a vybojovala v nich 22 bodů, což stačí na průběžné 5. místo v tabulce. Z posledních čtyř utkání ovšem Kometa hned třikrát vyhrála. Celek z Brna se ovšem trápí na ledě soupeře. Venku Kometa totiž odehrála 8 utkání a vyhrála pouze jedno jediné, když uspěla v Kopřivnici. Venku je Kometa vůbec nejhorším týmem ze všech.

Nejproduktivnější hráči

Nejproduktivnějším Ďáblem je stále Roman Maliník, který má na svém kontě 17 kanadských bodů (5+12) a je sedmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Solidních 15 kanadských bodů (3+12) nasbíral Jakub Lehečka. Po jedenácti kanadských bodech mají na svém kontě Robin Gebauer (5+6) a Jiří Zdeněk (5+6).

Nejvíce kanadských bodů v dresu Komety zatím nasbíral extraligou otřískaný Kamil Brabenec, který jich má 19 kanadských bodů (6+13) a je třetím nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Ve výborně formě je také Robert Havlát, který má na svém kontě 15 kanadských bodů (7+8). Na tuhle produktivní dvojici si tedy musí Ďáblové dávat velký pozor.

Poslední zápas soupeře

V posledním utkání hostilo béčko Komety Velké Meziříčí. Domácí Kometa byla v tomto utkání favoritem a roli začala potvrzovat hned ve 4. minutě, kdy se prosadil Krejčí. Hosté ovšem ještě do přestávky zareagovali, když se prosadil Malec. Ve 25. minutě šla Kometa znovu do vedení, když se trefil Trnka. Jenže vedení vydrželo domácím jen minutku, brzy totiž vyrovnal Střecha. Další branka už nepadla a nakonec se šlo do prodloužení. V něm se po dvou minutách prosadil Vašíček a vystřelil tak Kometě bonusový bod.

HC Kometa Brno "B" - Velké Meziříčí 3:2p (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Krejčí (Škvrně), 25. Trnka (Pigl, Vašíček), 63. Vašíček (Halász, Krejčiřík) – 15. O. Malec (Juráň), 26. T. Střecha (Křenek).

Rozhodčí: Grygera – Jiruška, Viskot.

Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 111.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil se odehrálo 10. listopadu na ledě Komety. Brněnský celek zvládl výborně první třetinu, kterou po obratu vyhrál 4:2. Ďáblové ve druhém dějství snížili na rozdíl jedné branky, ovšem v poslední periodě si to Kometa zkušeně pohlídala a nakonec dokráčela pro vítězství 6:3.