Bořek Kopecký

Odchovanec Nového Jičína David Květoň se po zranění vrátil zpět na led a znovu obléká novojičínský dres. Tuto sezonu zvládl odehrát již několik zápasů. Ďáblové zvládli zvítězit ve skupině východ a momentálně bojují v superfinále o postup do baráže. Po domácím utkání proti Dvoru Králové zhodnotil důvod porážky a své působení ve druhé lize.

Co bylo v dnešním utkání rozdílovým faktorem?

Soupeř vstřelil více gólů a nebyli jsme tak aktivní, jako třeba s Táborem. Pohlídali si nás, hráli zodpovědně, takže bych řekl, že vyhrál lepší a zkušenější tým.

Za Nový Jičín jste již odehrál několik zápasů a vypadá to, že jste se dostal do herní pohody. Jak to vidíte vy?

Z mé strany to ze začátku nebylo úplně ono. Dlouho jsem nehrál, ale myslím si, že každý zápas se do toho dostávám.

Trenér Kamil Gebauer zmiňoval, že pro tým jsou velmi náročné dlouhé cestování. Týkal se tenhle problém také vás?

Já už jsem něco nacestoval, takže to znám. Pro někoho to může být náročné. Kluci jsou zvyklí jezdit pouze krátké vzdálenosti, ale mně to tak náročné nepřišlo.

Máte zkušenosti z vyšších soutěží. Jak hodnotíte úroveň druhé ligy?

Rozdíl je určitě v rychlosti a ve zkušenostech hráčů. Samozřejmě jsem dlouho nehrál na vyšší úrovni, ale rozdíly jsou v hráčích. Někteří hráči z Nového Jičína by možná mohli hrát někde výše, ale rozdíly jsou tam velké, hlavně v tempu a nasazení.

Byla hra Rodosu a Tábora nějak odlišná od hry týmů ve východní skupině?

Každý celek hraje nějak jinak. Přišlo mi, že v naší východní skupině se hrálo více kontaktně. Hokej byl víc o kontaktu, ale týmy jako Tábor nebo Dvůr Králové hráli spíše organizovaně a zkušeně. Mají kluky, kteří si dokáží dobře podržet puk, dobře si přihrát a myslím si, že to nám dělalo problém.

V týmu je kombinace zkušených a mladých hráčů. Předáváte si v kabině zkušenosti?

Občas se v kabině něco řekne, poté je to na každém, kdo si z toho co vezme, ale snažíme se mladým klukům poradit.