Extraliga amatérského hokeje dospěla do svého finále. Po patnácti kolech v základní části nadešel čas na play-off, které nabídlo velmi zajímavé souboje. Vítěz základní části Ice Chicken vedl v boji o třetí příčku po první třetině o dva góly, ale nakonec to byl tým HC Elmarex, jenž po obratu na 5:2 slavil zisk třetího místa. Po předkole se probojovali až do finále hráči Černotína, kteří čelili Beer Hunters. Právě druhý celek po základní části si po dvou třetinách vytvořil pětibrankový náskok, na který našel Sokol pouze tři odpovědi. Černotínský Marian Skaloš obdržel po prohraném finále alespoň malou náplast v podobě ocenění za nejlepšího hráče.

6. Cool Cars 15 2 1 0 12 58:120 8

Po základní části nadešel čas na vyřazovací boje. Jako první bylo na řadě předkolo, ve kterém šli do boje nejdříve hráči týmů HC Elmarex a Cool Cars. Třetí celek po základní části potvrdil roli favorita, když sérii na dvě vítězná utkání vyhrál s přehledem po výsledcích 7:1 a 14:2. Předkolo čekalo také týmy TJ Sokol Černotín a Nový Jičín "C". Oba celky dělil v tabulce jediný bod, jenže série byla v režii Sokolu. Ten v prvním utkání zvítězil 11:4 a úspěšný byl také ve druhém duelu, jenž vyhrál poměrem 9:6.

Právě Černotín zaskočil v semifinále vítěze základní části Ice Chicken. Sokol ovládl první utkání jasně 9:1 a v následujícím duelu tomu nebylo jinak, když slavil vítězství po výsledku 9:3. To druhé semifinále nabídlo vyrovnanější bitvu. Beer Hunters nejdříve rozhodli o svém vítězství 4:2 ve třetí třetině. Druhé utkání dospělo až do samostatných nájezdů, po kterých Beer Hunters slavili postup do finále.

O držiteli třetího místa rozhodlo jediné utkání, jako tomu bylo také ve finálovém souboji. Do utkání vstoupili lépe hráči Ice Chicken, kteří si vytvořili dvoubrankové vedení. HC Elmarex však nesložili zbraně a po obratu na konečných 5:2 slavili zisk bronzových medailí. Finálový duel měl podobný úvod, když se Beer Hunters dostali do vedení. Svému soupeři však odskočili na pětibrankový rozdíl, na který dokázal Sokol zareagovat pouze třemi přesnými zásahy.