Bořek Kopecký

Novojičínští Ďáblové zahájili ve středu 10. května novou sezonu, ve které budou kromě nového trenéra působit také další čtyři přírůstky do kádru. Dres Ďáblů budou pro příští sezonu oblékat rovnou tři posily z Havířova a obránce blízkého rivala z Valašského Meziříčí.

Zpět k Ďáblům, zpět k titulu? Novojičínský celek hlásí dva návraty do svých řad. Po vítězné sezoně se rozhodli změnit působiště Jiří Zdeněk společně s Petrem Kubošem, kteří minulou sezonu oblékali barvy havířovského AZetu. Po roce mezi Havíři se však vrací zpět k Ďáblům, se kterými se pokusí zopakovat úspěch z vítězné sezony v novojičínském trikotu.

Z Havířova přichází také zkušený obránce Martin Dudáš. Šestatřicetiletý bek odehrál několik utkání v české extralize a hned pět sezon strávil ve slovenské nejvyšší soutěži. Po dvou sezonách v Polsku pak zamířil zpět do České republiky, kde po angažmá v Havířově posílí zadní řady Ďáblů.

Novojičínský celek posiluje především v obranné fázi. Mezi Ďábly přichází také devětadvacetiletý zadák z Valašského Meziříčí Stanislav Báchor. Ten oblékal dres Bobrů posledních sedm sezon, při kterých odehrál také několik utkání v kanadsko-americké FPHL za tým Carolina Thunderbirds. Báchor se tak vrací do Nového Jičína po dvanácti letech, když naposledy v sezoně 2010-11 působil v B týmu a předtím hrál ve zdejších mládežnických výběrech.