Bořek Kopecký

Novojičínští mají co napravovat. Se svými příznivci se před venkovní sérií rozloučili vysokou porážkou. V duelech na ledě soupeřů se jim také příliš nedařilo, což mělo za následek propad na pátou příčku. Nyní však mají jedinečnou možnost potěšit své fanoušky a dotáhnout se na čtvrtý Baník. Motivace je velká. Hodonín má náskok čtyř bodů, jenže proti Ďáblům slavil výhru v posledních šesti vzájemných střetnutích. Novojičínští mají svému soupeři co vracet. Úvodní vhazování je naplánováno na sobotu v 18:00.

HK Nový Jičín

Novojičínští neprožívají nejlepší období. Z posledních šesti zápasů se z výhry radovali pouze jednou, když v rámci dohrávky 20. kola vyhráli v Havlíčkově Brodě 3:0. Právě s Bruslaři sehráli Ďáblové poslední domácí utkání. Novojičínští 31. kolem ukončili rozsáhlé oslavy 30. let ve druhé lize, jenže zápas se jim vůbec nevydařil. Ďáblové nezvládli první třetinu, kterou prohráli poměrem 0:4 a soupeř si již svůj náskok pohlídal.

Podobný průběh měl poslední zápas, kdy se Ďáblové v rámci 35. kola představili v Krnově. Proti Slezanu se dostali do vedení po trefě Adama Floka, jenže po nevydařeném závěru první části to byl Slezan, kdo odcházel do šaten jako šťastnější tým. Novojičínští totiž v posledních čtyřech minutách úvodní třetiny třikrát inkasovali a rázem prohrávali o dvě branky. Opavští následně definitivně rozhodli o svém vítězství ve třetí části, kdy přidali další čtyři branky.

„Musím říct, že jsme měli dobrý začátek. Poté jsme však neudrželi koncentraci. Měli jsme dlouhé oslabení tři proti pěti, po kterém jsme dostali góly a soupeř nám odskočil. Druhou část jsme odehráli dobře. Třetí třetinu nám tam skočily nějaká oslabení, ve kterých přidal soupeř další góly. Zápas se pro nás nevyvinul dobře. Neměl tu správnou atmosféru a tempo, z čehož si musíme vzít opravdu velké ponaučení. Příští utkání chceme odehrát jako jeden tým a získat body,“ zakončil Petr Kuboš hodnocení nevydařeného zápasu s Opavou.

V tabulce se Ďáblové nachází na páté příčce. Po posledním kole se jim třetí Opava výrazně vzdálila. Slezan má aktuálně pětibodový náskok, k čemuž má ještě jedno utkání k dobru. O něco podobného se určitě pokusí také Hodonín. Ten ve stejném počtu odehraných utkání nasbíral o čtyři body více. V případě výhry se tak Ďáblové mohou dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Na dostřel se však může přiblížit šestý Havlíčkův Brod. Bruslaři ztrácí pět bodů, jenže odehráli o jedno utkání méně.

Nejproduktivnější Ďáblové

Viktor Konečný(24+17)
Roman Maliník(14+18)
Adam Flok(19+8)

Sestava z posledního utkání: Málek (Klimek) – Andrýsek, D. Holáň, Kuboš, Hruška, J. Holáň, Dudáš – Berka, Olesz, Flok – Gebauer (C), Květoň, Konečný – Škarka, D. Handl, Hudeček – J. Sluštík (A), Zdeněk, Maliník (A) – Hilšer.

SHKM Baník Hodonín

Ani Hodonínu se v posledních zápasech příliš nedařilo, když vyhrál pouze dva z posledních šesti zápasů. V posledním kole však svěřenci Aleše Bachánka odehráli velmi dobré utkání. Ve 35. kole na svém ledě hostili Havlíčkův Brod, kterému nadělili hned pět branek. Velkou zásluhu na bodovém zisku měl hodonínský útočník Dominik Luža, který zařídil hned tři góly svého týmu a slavil hattrick.

„Do první třetiny jsme nevstoupili dobře, naštěstí jsme ale dali první gól, což nám určitě pomohlo. Od druhé třetiny se nám ale začalo dařit hrát to, co jsme chtěli a díky tomu jsme si vypracovali docela dost šancí. Odehráli jsme dobré utkání, celý tým to odmakal na sto procent a zapsali jsme tři důležité body. Teď už ale musíme přepnout a soustředit se na Nový Jičín, který nás čeká v sobotu. Jsme rádi, že jsme Havlíčkův Brod dokázali konečně porazit i doma a prolomili jsme tu smůlu,“ hodnotil středeční utkání v pozápasovém rozhovoru pro klubový web asistent trenéra Tom Polák.

V tabulce se Baník nachází na páté příčce. Na třetí Slezan ztrácí Hodonín pouze bod, ale Opavští odehráli o jeden zápas méně. Na páté Ďábly mají svěřenci Aleše Bachánka náskok pěti bodů. Baník je velmi úspěšný v prodloužení a samostatných nájezdech. V osmi zápasech Hodonína nerozhodlo o vítězi šedesát minut hry. Baník pak bral bonusový bod hned v šesti případech.

Hodonínští se mohou chlubit nejlepším oslabením ve skupině Východ. Baník má na svém kontě 156 vyloučení, ale pouze ve třech případech při přesilové hře soupeře inkasoval. Dvakrát se navíc prosadil ve vlastním oslabení. Baník však musí zapracovat na své disciplíně. Svěřenci Aleše Bachánka jsou s 438 trestnými minutami druhým nejčastěji vylučovaným týmem ve východní skupině.

V dresu Baníku nasbíral nejvíce kanadských bodů třiadvacetiletý Vojtěch Dobiáš (11+24). O post nejlepšího střelce se dělí hned trojice hráčů. Dvanáct přesných zásahů mají na svém kontě Dominik Luža (12+13), Matěj Novák (12+12) a Jiří Karafiát (12+8). Dvacetibodové hranice dosáhl také Matěj Mach (9+16). Nejproduktivnějším hodonínským obráncem je Vojtěch Riedl (5+5).

Sestava z posledního utkání: Piták (Dolíška) - Talafa, Sedláček, Riedl, Rauš (A), Švejda, Vyrůbalík, Stuchlík - Hložánek, Luža, Dobiáš - Matěj, Mach, Novák - Bachánek, Zaychik, Sajdl (C) - Krejčí P. (A), Bárta, Laciga – Huňady.

(foto: Jakub Formánek / shkmhodonin.cz)

Vzájemné zápasy

Ďáblům se proti Hodonínu vůbec nedaří. Novojičínští sice v minulé sezoně vyhráli první vzájemné střetnutí, jenže poté se již z vítězství radoval pouze Baník, který vyhrál posledních šest vzájemných duelů. Hodonín vždy slavil díky své poctivé obraně. Ďáblům nedovolil v žádném z dosavadních sedmi utkání více než dva góly v jednom zápase. Poslední střetnutí na novojičínském ledě bylo v plné režii Baníku, který vyhrál vysokým rozdílem 6:1. Ďáblové tak svému sobotnímu soupeři mají co vracet.

3:2

1:6

3:2


(foto: Jakub Formánek / shkmhodonin.cz)

Statistické okénko

Pořadí v tabulce5. místo4. místo
Odehrané zápasy3535
Počet bodů5256
Skóre120:125111:106
Využité přesilovky9/128 (7.03%)7/139 (5.04%)
Ubráněná oslabení118/133 (88.72%)153/156 (98.08%)
Nejproduktivnější hráčViktor Konečný (24+17)Vojtěch Dobiáš (11+24)