Ďáblíci jedou na neoficiální mistrovství Evropy
4.11.2019, Bohumil Vincura

Ďáblíci jedou na neoficiální mistrovství Evropy

N o v ý J i č í n - D u n a ú j v á r o s

Naši Ďáblíci, ročník 2010, jedou na největší letošní akci pro tento ročník a to na neoficiální mistrovství Evropy do maďarského Dunaújvárose.  Tento turnaj je již 13 ročník, když z původně malého turnaje, zejména pro jižní země, se zejména zásluhou hlavního organizátora Vladimíra Babice, stal evropsky proslulý, špičkový mezinárodní turnaj s názvem Santa Claus. Rok od roku jeho pověst stoupala a stoupala a v roce 2017 byl oceněn společností Superturnaje.cz titulem SUPERTURNAJ, kterým se může pyšnit pouze 5 pořadatelů v Evropě, mezi nimi je i Jaroslav Fleischman a náš hokejový klub. Dunaújváros a Nový Jičín mají také společné ocenění rodičů napříč Evropou, kteří si odhlasovali, že turnaj v Dunaújvárosi byl vyhlášen jako nejlepší turnaj roku a turnaj v Novém Jičíně byl na druhém místě.

     Letošního, 13. ročníku Santa Claus se zúčastní neuvěřitelných 68 týmů. Turnaje budou celkem 4 a to tři pro ročník 2010 a jeden pro ročník 2011. Naši borci mají tu čest bojovat na hlavním turnaji v nejsilnější skupině. Tento turnaj zdaleka není o tom ho vyhrát, i když každý tým jede vyhrát a stát se nesmrtelným, ale zúčastnit se ho, jen to přináší dětem i dospělým neskutečnou možnost srovnání výkonnosti i hokejových stylů všech dětí napříč Evropou. Hlavního turnaje se zúčastní Češi, Maďaři, Slováci, Poláci, Turci, Rakušané, Chorvaté, Slovinci a borci z Ukrajiny. Je opravdu ctí, že Ďáblíci byli vybráni jako jedni z reprezentantů České republiky a já pevně věřím, že navážou na úspěšnou reprezentaci svého klubu i své země svých předchůdců. O výběru týmů nerozhoduje pořadatel pouze na základě výkonnosti, ale také na základě toho, jakým způsobem se děti chovají, jestli mají smysl k Fair Play, jak se chovají jejich fanoušci a podobně. Nový Jičín vždy reprezentovaly týmy, které dělaly svému jménu a své vlasti čest. Proto jsem i já, na základě mnohaletých zkušeností přesvědčen, že Ďáblíci prostě na tento turnaj patří a i nadále budou skvěle reprezentovat.

    Kdo na tomto turnaji jednou byl, zcela jistě mi dá za pravdu, že turnaj není o tom ho vyhrát, to je jen nějaký bonus, ale jde o to se ho zejména zúčastnit. Vím, že je to klišé, ale v tomto případě je to 100% pravda. V tomto turnaji si děti skutečně hrábnou na dno svých sil, zápas od zápasu je jiný, mnohdy rozhodují maličkosti a děti získají obrovské zkušenosti. Pamatuji turnaj, na kterém nabušená a skvělá Karviná podcenila jeden zápas a bylo po nadějích, pamatuji finále, kdy si výběr Rumunska dělal před zápasem legraci z maličkého gólmana Pirátů Chomutov, který je v zápase vychytal a posměváčci odtáhli s dlouhým nosem. Pamatuji naše Ďáblíky, kdy si v zápasech postupně dávali dohromady rozhádaný kolektiv a nakonec jen smůla jim zabránila hrát finále. Turnaj je neskutečná osobní zkušenost, málokteré dítě bude v budoucnu hrát špičkový hokej, mnoho dětí také po pár letech z hokejem skončí, ale vzpomínky na tento turnaj zůstanou na věky. Je to také turnaj o navazování nových přátelství jak mezi dětmi, tak i mezi rodiči. Ďáblíci ročníku 2009 by mohli vyprávět o tom, jak hluboké přátelství vzniklo mezi nimi a Děčínem a to včetně rodičů, které trvá dodnes.

     Vím, že ročník 2010 není, a zdůrazňuji ZATÍM není, ten úplně TOP tým, který nás bude v Dunaújvárosi reprezentovat. Ale vzpomeňme si na uplynulou sezónu, která ze začátku u tohoto týmu byla vskutku skoro katastrofální a porovnejme to s koncem sezóny, kdy tento tým se dostal do formy a hrál mnohá fantastická utkání. Je to zásluha rodičů, trenérů, ale zejména dětí, bojovníků, kteří pochopili, že hokej není kroužek, ale sport. Sport, kterému prostě musíš dát vše. Pevně věřím, že čas těchto borců teprve přichází, ať už v Dunaújvárosi skončí první, desátí, nebo třeba i poslední, budou skvěle reprezentovat a nedají nikomu svou kůži lacino. Jsem nadšený z toho, že klub i rodiče umožnili svým dětem tohoto turnaje se zúčastnit. Hluboká poklona přátelé, dáte dětem to, co mnohé z nich v hokeji již nikdy nezažijí a fantasticky je tento turnaj posílí. Budu tam a budu se těšit s každičkým gólem Vašich dětí a těším se také na Vás, kteří neřešíte hlouposti a nedáte na řeči o úspěchu či neúspěchu. Správně jste pochopili pravou podstatu dětské duše, která neřeší prohru či výhru, ale řeší zážitek, zkušenost přichází spolu s ním. 

Mgr. Bohumil Vincura3
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Online
41.kolo, 19.2.2020
HC Kopřivnice
Rozpis ledové plochy
Aktuality
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
4.2.2020
Saša Hřívová je nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp a turnaj žen, který se uskuteční ve dnech 4.- 10.2.2020 v Litoměřicích a Korei. Klub blahopřeje
29.1.2020
Dnes v plné síle slaví 88 let náš sekretář JIRKA MOHLER. Všechno nejlepší a DO TOHO !!! JIRKA
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
7.1.2020
Do zápasu s Opavou jsme vložili komentář asistenta trenéra.ZDE
6.1.2020
Náš hráč Šimon Rigo byl nominován do výběru U15 Moravskoslezského kraje na Hry IV.Zimní olympiády dětí a mládeže, která se koná ve dnech 20. 1. – 23. 1. 2020 na ZS v Chebu a Karlových Varech.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Šimon Rigo získal zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže

Karlovy Vary - Náš odchovanec Šimon Rigo, hrající nyní za VHK Vsetín, získal zlatou medaili s mužstvem Moravskoslezského kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v Chebu a v Karlových Varech.

Ďáblíci 2012 si užili DERBY s Kopřivnicí a souboje s Orlovou

N o v ý J i č í n - naši nejmenší, ročník 2012, si užili nedělní souboj s nejbližším soupeřem z Kopřivnice a už od útlého věku si užívají atmosféru DERBY.I ve druhém utkání poznávali sílu a hokejové umění...