COVID je na hokejisty krátký - trénujeme doma - restart bude těžký...
5.11.2020, Bohumil Vincura

COVID je na hokejisty krátký - trénujeme doma - restart bude těžký...

N o v ý J i č í n -

Slovo šéftrenéra

Od 5.10. platí na území České republiky nouzový stav v důsledku zhoršení epidemické situace a s ním spojené opatření. Hokejisty postihla zákazem činnosti od 12. října, kdy byly zrušeny veškeré tréninky a zápasy mládeže i dospělých.

Ve všech hokejových kategoriích museli kluci „ najet “ na individuální přípravu, kterou si už prošli na jaře. K dispozici jsou jim materiály, které za tímto účelem připravilo vedení hokejového svazu, ale i přípravu od trenérů dané kategorie. Hráči tak mají spousty videí s konkrétními cvičeními pro inspiraci.

Tady bych se trochu pozastavil nad negativy , které nás budou čekat.

Ať už budou hráči doma jakkoliv cvičit , tak jejich tréninkové návyky budou narušeny. Přeci jenom v tomto období musí být hokejista na ledě a v kolektivu. Bude to výpadek, který budeme muset v nadcházejících obdobích dohnat a my už teď připravujeme tréninkové plány. Budeme doufat, že sezóna bude prodloužena abychom zvládli v daných kategoriích dobrat metodiku a zalepit výpadek, který teď i s jarem probíhá. U těch nejmenších, kteří jsou v mladší a starší přípravce, tak úplně ještě nejde o sportovní výkon. Jde o návyky kolektivního sportu, jeho pravidla, hygienu, docházku a samozřejmě radost z pohybu, z ledu, z hokeje. U mladších a starších žáků už jsou tyto tréninkové výpadky daleko horší. V těchto kategoriích musí hráči pravidelně trénovat , prohlubovat individuální dovednosti na ledě i mimo něj a zdokonalovat herní činnosti. U dorostu a juniorů mluvíme o soustavné činnosti s velkým počtem utkání. V současné době se jedná už o dlouhodobou absenci a tady už budou následky, se kterými se budeme muset všichni vypořádat.

My jsme na restart připraveni. Jak na suchu, tak i na ledě. Máme nachystané tréninkové jednotky, které kluci dostanou před vstupem na led ještě v domácím prostředí. Chceme aby měli chuť a motivaci pracovat. Aby se motoricky a fyzicky připravili na společné tréninkové dávky, které je budou čekat a na které se určitě těší.

Co se týká družstev mužů, tak to už je výkonnostní sport, který je teď taky úplně zastaven. Kluci, jako všichni ostatní, trénují a připravují se doma. Tady bude návrat nejsložitější, protože hráči potřebují 6 – 8 týdnů na přípravu před sezónou. Vůbec teď nevíme, kdy a jak se bude sezóna dohrávat, takže hráči se musí udržovat v tréninku na suchu a až budou uvolněny opatření , tak vyjedeme na led a uvidíme, kolik času bude na přípravu, než půjdeme do mistrovských zápasů.

„ Pro kluky samotné je to strašně těžké období. Jsou zvyklí být se spoluhráči denně v kontaktu, prohlubovat sociální vazby , zdokonalovat se v hokeji v konkurenčním prostředí pod dohledem trenérů, hrát zápasy. Doma nic takového nepoznají a nadšení pro domácí trénování časem upadá. Taky to pro někoho může být i konečná v hokeji, protože se už „ nenastartuje „ a setrvá v pohodlí domova. Chybí pošťuchování, motivace kamarádů, sportovní prostředí, kabina“ .

Chtěl bych teď hlavně povzbudit a podpořit všechny hráče v domácím individuálním tréninku. Je důležité se „ hýbat“ a denně vykazovat sportovní činnost. Ať už všeobecnou nebo specifickou pro lední hokej. Chtěl bych povzbudit a podpořit taky všechny rodiče, kteří musí být učiteli, trenéry, pozorovateli.

Věřím, že vše společně zvládneme a budeme nadále všem tvrdým a houževnatým soupeřem.

Hodně zdaru

šéftrenér klubu HK NJ

Petr Macháček5
HC Kopřivnice
0
HK Nový Jičín
Online
7.kolo, 1.1.2021
SHK Hodonín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
27.11.2020
V listopadu oslavili narozeniny Rok Macuh, Roman Maliník, Jakub Lehečka a Petr Galuška. GRATULUJEME !!!
25.11.2020
3. kolo je ukončeno, přišla spousta správných odpovědí že tato duše patřila Jakubovi Lehečkovi, ale první byla Dorota Šťastná - GRATULUJEME !!!
25.11.2020
Dnes slaví narozeniny Jakub Lehečka - moc GRATULUJEME !!!
24.11.2020
Vážení rodiče, veškeré odkazy, týkající se ONLINE TÝDNE HOKEJE, najdete na stránkách https://pojdhrathokej.cz/
23.11.2020
Vítězem 2. kola se stal Filip Jaglarz, přišla spousta správných odpovědí, ale on byl zkrátka první. GRATULUJEME !!!
20.11.2020
Už už to vypadalo, že hrníček si odnese Rok Macuh, který se skrýval pod tajenkou 1. kola, ale nakonec přece jen přišla správná odpověď od Adély Berčíkové. Ke krásnému hrníčku GRATULUJEME !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Česká unie sportu o návratu dětí na tréninky: Ať se zvýší počet osob na třicet

V rámci postupného uvolňování protiepidemických opatření by se mohl vrátit organizovaný amatérský sport v pondělí 30. listopadu. A to včetně pravidelných tréninků dětí. Česká unie sportu vítá iniciativu...

Hokej a škola

Sázet vše na jednu kartu se nevyplácí. O hokeji to platí obzvlášť. Rodiče by rozhodně neměli podporovat malé hokejistky a hokejisty jen co se jejich záliby v hokeji týče, ale měli by se postarat i o to, aby si...