Kateřina Krutilková

N o v ý J i č í n - O nečekaný výsledek se postarala v sobotu 30. ledna Karviná, jenž značně přestřílela domácí Nový Jičín. Slezský tým si z Nového Jičína odvezl tři body a poskočil tak na 11. místo. Utkání skončilo výsledkem 1:5.

První třetina byla hodně vyrovnaná, čemuž odpovídal i stav na světelné tabuli 1:1. Ve 12. minutě využil přesilovky kapitán hostů Javín. Nový Jičín s odpovědí nečekal dlouho. Ve 14. minutě zužitkoval přesilovku Jakub Lehečka.

Druhá třetina byla v režii hostů. Karviná hned 3x proměnila. V 35. minutě Foltyn využil nepozornosti Iláše. V 37. minutě Javín skóroval od modré čáry a ke konci třetiny vstřelil gól Křibík, který taky zajistil změnu v novojičínském brankovišti.

Poslední část zápasu byla plná vyloučení a sporů. Nový Jičín již nedokázal stav 1:4 snížit, ba naopak Karviná ještě zvýšila gólové manko hostů proměněnou šancí Deutsche. Karviná tak poslední vzájemný zápas zakončila první výhrou.