Redakce

N o v ý J i č í n - Ďáblové na nic nečekali a od začátku sedo hostů pustili, nenechali jim metr ledu zadarmo. i přes krátký výpadek ve 2. třetině byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli.

Utkání začalo, jak již je u Ďáblů zvykem, přesilovkou hostí. Již se z toho stává tradice, že jako slušně vychovaní, uctíme hosty dárečkem hned při vstupu do utkání. Bobři nabídku nevyužili a tak se mohl začít hrát hokej. A byla to pořádná fuška! Oba týmy hrály skvělým hokej. Hrálo se nahoru dolů a bylo vidět, že na ledě hrají vedoucí týmy tabulky. V deváté minutě to byli hosté, kteří vyloučením dali Ďáblům nabídku na vedoucí gól a ti toho pár vteřin před jejím ukončením využili. Hrachovský s Lehečkou si pohráli s oslabenou obranou Bobrů a volný Poruby, kterému to v poslední době střílí, nezaváhal a rozvlnil síť za Slovákem. Dál se v první třetině nic zajímavého nestalo, i když se hrál opravdu skvělý hokej.

Druhou třetinu jsme opět začali tak, jak se na hostitele sluší a Ondra Hrachovský technickým přestupkem opět daroval Bobrům přesilovku. Ti nabídkou na vyrovnání opět pohrdli, ale své touhy se přece jen dočkali, když půl minuty po přesilovce Dvořák nedal Hlaváčovi v brance Ďáblů šanci. I ve druhé třetině se hrál skvělý hokej, rychlý, laviny útoků se valily z jedné stany na druhou, ale utkání dominovaly obrany. Hrálo se velmi slušně, bez zbytečných zákeřností a oba týmy ukazovaly své přednosti. ValMez se snažil hrát kombinačně, Ďáblové přímočaře, ale obrany byly i při přesilovkách za vyloučení domácího Tomečka, či hostujícího Andrise pevné a to co propustily, bez problému pokryli gólmani, kteří i tentokrát pevnou součástí svého týmu. Druhou třetinu ukončila siréna za spravedlivého stavu 1:1

Sedm minut ve třetí třetině se hrál opět vynikající hokej, ale na ledě ale bylo vidět, že Ďáblové chtějí vyhrát a dokázali zařadit vyšší převodový stupeň. Bobři byli jediný tým, který Ďáblové ještě nepokořili a nevím, co trenérský tandem prováděl v kabině, ale mladíci s Ďáblem na prsou se po chvíli vyrovnali se zvýšeným důrazem hostů a začaly se dít věci. Obrana Bobrů se náhle začala hroutit a ve 47 minutě si ji vychutnal důrazný Jirka Slovák po přihrávce Hrachovského. A náhle Bobrům začala skřípat převodovka. Na jejich hole se přilepila nervozita, zatím co Ďáblům narostla křídla. Na ledě se také začalo jiskřit a do chládku šel na 2 minuty hostující Vaněk. Ďáblům se přesilovka vůbec nedařila, ale v momentě, kdy Vaněk již naskakoval na led, zvýšil vedení Ďáblů Jarda Tomeček. Bylo vidět, že Bobři jsou vývojem utkání šokovaní a vůbec nechápali, co se děje. Než stačili jakýmkoliv způsobem zareagovat na vývoj utkání, vyjeli na led Honza Már, který namazal Jirkovi Slovákovi, a ten se projevil jako pravý zabiják Bobrů. Bobry svým prvním gólem načal a v čase 53:57 utkání de fakto ukončil a bombou do sítě Slováka je dorazil. Závěr utkání byl ještě trochu nervózní, nedala se přehlédnout vydatná pomoc rozhodčího, kdy přehlížel naprosto stejné zákroky Bobrů, za které vylučoval Ďábly jednoho po druhém. Bobrům by však, v této chvíli, nepomohla ani svěcená voda a Ďáblové dovedli vskutku Ďábelskou třetí třetinu a i celé utkání do zdárného konce, bez jakékoliv úhony.

Utkání sledovalo velké množství diváků a domácí fanoušci viděli skvělý hokej. Moc mne mrzí, že mnozí z domácích fanoušků nedokázali ocenit skvělou hru jejich oblíbenců a již minutu před koncem utkání se hrnuli k východu, snad aby se vyhli tlačenici, nebo co, jako bychom byli někde na NHL. Byl to velký rozdíl vidět, jak fanoušci ValMezu dokázali poděkovat svému poraženému týmu, a jak více jak polovina našich nebyla schopna obětovat dvě minuty svého času a pár plácnutí do dlaní za skvělý výkon kluků na ledě. Z toho je mi fakt smutno....

Hvězdy utkání :

1 - Jirka Slovák

2 - Vojta Adamík

3 - Jaroslav Tomeček

Fotografie z utkání ZDE

Vyjádření trenéra hostů :

Jiří Weintritt - při žádosti o rozhovor jen vztekle mávl rukou, i přesto jsem mu řekl, že jej počkám před kabinou. Z té po chvíli vyšel, práskl dveřmi a utekl. Zvláštní přístup. Když si po předchozích utkáních odvážel z NJ body, s rozhovory problém neměl. I jeho chování svědčí o tom, že Bobři tentokrát dostali lekci...

Petr Macháček - Dnešní utkání mělo velmi dobrou úroveň a diváci, kteří si našli cestu na zimák

museli být spokojeni. Snažili jsme se o vysoké tempo hry s rychlým přechodem
středního pásma , se kterým měli hosté problémy. Z první třetiny jsme si nesli
náskok jedné branky , ale taky vyloučení, které nás stálo desetiminutový
výpadek v druhé a hosté po standartní situaci trestali. Po obdržené brance a
několika oslabeních jsme se dostali zpět k naší hře , která slavila ve třetí třetině