Bořek Kopecký

Svěřencům Kamila Gebauera v dnešním utkání jednoduše nebylo přáno. Ve vyložených šancích jim kotouče přeskakovaly hokejky a prostě to nešlo. Soupeř předvedl taktickou hru, díky které si došel pro tříbodový zisk po výsledku 1:4. Pro Ďábly to mohlo být poslední domácí utkání v sezoně, ale v neděli v Táboře zabojují o to, aby ještě do Nového Jičína přijel soupeř ze Šumperku.

3. kolo, Play off 2022, st 6.4.2022

HC Rodos Dvůr Králové n/L

1:4

Branky a nahrávky: 48. Franek (Maliník) – 10. Valašek (Kučera), 23. Procházka (Půhoný), 52. Havlas (Valašek, Luštinec), 54. Bláha. Rozhodčí: Škach, Grygera – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Foltýn, Váňa, Hruška, Tomeček, Petr Kuboš st., Kleiner, Petr Kuboš ml., Andrýsek – Hilšer, Maliník, Konečný, Káňa, Květoň, Zdeněk, Lehečka (C), Gebauer, Sluštík, Franek, Štefka, Kořenek.

HC Rodos Dvůr Králové n/L: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček (C), Muška, Petira – Kučera, Bláha, Dvořák Jaroslav, Půhoný (A), Dvořák Jan, Havlas, Luštinec, Procházka, Ježek, Dušek, Valašek (A).

Ohlasy

Kamil Gebauer (trenér HK Nový Jičín): Dneska to bylo bušení do zavřených vrat. Velký respekt soupeři. Dnes to bylo opět strašně těžké utkání. Kluci dřeli, po zápase jsem jim poděkoval, protože šla opravdu vidět snaha. Musím ale říct, že dneska to opravdu nešlo. Utkání se zlomilo po třetím gólu, kdy jsme inkasovali po vyloučení, které nechci hodnotit. Šli jsme blbě do oslabení za stavu 2:1, kdyby jsme se dostali na kontakt, tak to mohlo být všechno jinak. Danek Šimonů nám přišel unavený, tak jsme týmu chtěli dát impuls a do brány nastoupil Galuška, není to nic, že by chytal špatně. Věřili jsme, že dneska uspějeme a do Tábora si to pojedeme rozdat o vítězství, tak uvidíme. Určitě tam nepojedeme na výlet, budeme chtít vyhrát. Ještě jednou musím zopakovat opravdu klobouk dolů před soupeřem. Vyjedeme brzy, ať jsme tam dříve a aby se kluci stihli dobře rozcvičit.

Komentář k zápasu

Začátek utkání byl opatrný od obou celků a do větší šance se dostal až Zdeněk, když se na začátku páté minuty dostal přes hostující obránce a musel být zastaven až pomocí faulu. Početní převahu se však Ďáblům nepodařilo využít a tak zůstal stav stále bezbrankový. V šesté minutě číhal před Brázdilem osamocený Hilšer, ale dvorský obránce na poslední chvíli vychýlil trajektorii kotouče, jenž mířil na jeho hokejku.

V desáté minutě padla první branka v utkání a radovali se z ní hráči Rodosu. Galuška neviděl střelu Milana Valaška od modré čáry a následně musel lovit kotouč ze své sítě. Hosté byli po vstřelené brance velmi aktivní a tvořili si další šance. V jedné z nich se ocitl Havlas, jeho pokus z mezikruží ale zneškodnil Galuška svým pravým betonem. Na druhé straně hřiště se v šanci ocitl Kořenek, ale kotouč mu před poloodkrytou brankou přeskočil hůl.

V závěru první části se Dvorští dostali do přečíslení dva na jednoho, ale branku se jim vstřelit nepodařilo a první třetina tak skončila 0:1. Vstup do druhé třetiny vyšel lépe hráčům Rodosu. Ve 22. minutě se musel Galuška rychle přesunout ke své pravé tyči a následně podržel svůj tým skvělým zákrokem. Ve 23. minutě se již hosté radovali z druhé branky. V mezikruží se ocitl zcela osamocený Michal Procházka, jenž přesnou střelou poslal Rodos do vedení 0:2.

Další gólová příležitost byla k vidění až ve 32. minutě a opět se v ní ocitli hosté. Při závaru před Galuškou klečeli v brankovišti oba obránci Ďáblů, díky kterým kotouč do brány nakonec neprošel. Ve 35. minutě se již Dvorští radovali ze třetí branky, ale marně. Po střele z úhlu propadl puk za Galušku, ale rozhodčí ukázali, že kotouč se za brankovou čáru nedostal. Stav se do konce druhé třetiny již nezměnil a do třetí třetiny vstupovali hráči Rodosu s dvougólovým náskokem.

V úvodu třetí části mohli hosté své vedení navýšit, ale přečíslení tři na jednoho zneškodnil Galuška skvělým zákrokem vyrážečkou. Ve 46. minutě ujel obraně Rodosu Kořenek, ale jeho forhendová klička skončila pouze na pravém betonu Brázdila. Ďáblové se dočkali snížení ve 48. minutě. Maliník vyhrál vhazování přesně na Tomáše Franka, jenž přesnou střelou propálil Brázdila. Následně si Novojičínští vytvořili tlak, který ukončilo vyloučení, se kterým mnoho fanoušků rozhodně nesouhlasilo. Rodos přesilovou hru dokázal využít a opět odskočil na rozdíl dvou branek. Odražený kotouč od zadního mantinelu dopadl přesně na hůl Vojtěcha Havlase, jenž poté neměl problém trefit poloodkrytou branku. V 54. minutě se po chybě na modré čáře dostal do samostatného úniku Tomáš Bláha a čtvrtou brankou uklidnil hostující celek. Další branka již nepadla a utkání skončilo 1:4.