30.11.2019, Bohumil Vincura

Třetí pokus Ďáblům vyšel, z Valmezu vezou vítězství

Valašské Meziříčí - V prvním utkání ztratili Ďáblové vítězství 7 vteřin před koncem, ve druhém prohráli brankou minutu před koncem. Do třetice se jim povedlo vyhrát. Nutno poznamenat, že zcela zaslouženě. Vyjma části 1. třetiny, kdy domácí otočili výsledek, byli Ďáblové lepším mužstvem a vyhráli zcela zaslouženě.
22.kolo, sobota 30.11.2019
HC Bobři Valašské Meziříčí2:5
(2:1, 0:2, 0:2)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 5. Klímek (Ďurkáč, Vaněk), 12. Romančík (Vašenka, Hryciow) – 7. Králík (Poruba), 23. Palička (Váňa, Slovák), 34. Palička (Kobylík, Slovák), 57. Macuh (Krutil), 58. Irgl. Rozhodčí: Novák – Kořistka, Bartoň. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:5.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Ďurkáč, Žák, Weintritt, Běhal, Hryciow, Holiš, Kamas – Vaněk, Pořízek, Klímek – Andris, Dvořák (C), Seidler – Vašenka, Romančík, Paťava – Kuchařík, Daněk (A), Martiník (A).
HK Nový Jičín: Šimonů (Štipčák) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška (A), Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Kafka, Slovák, Poruba, Králík, Krupa, Štefka, Palička (C), Macuh (A), Plitko, Irgl.

Komentář k zápasu

Autor: Richard Müller

Neuběhlo ani pět minut hry a Bobři těžili v přesilovce ze střely vyslané z hokejky Jakuba Ďurkáče do horní tyče brány, odkud se odrazila na hůl Daniela Klímka, jenž zachoval chladnou hlavu a poradil si se zakončením na výbornou.

Jen dvě minuty drželi Bobři vedení, když zpoza brány vyslal přímo před Sachra nahrávku Jan Poruba, jehož nabídku vyslyšel Lukáš Králík, který přestože trefil nejprve meziříčského gólmana, tak následně se radoval z propadnutého puku za záda brankáře.

Ve dvanácté minutě si najel skvěle před brankoviště Michal Romančík a nádhernou individuální akcí si položil Daniela Šimonů, za něj pak z pravého úhlu forhendem zakončil a rozvlnil síť za jeho zády. Bobry tím poslal do vedení po první třetině v poměru 2:1.

Ve druhé třetině začali tahat za delší konec hosté. Po třech minutách hry poslal prudkou střelu po zemi Vladimír Váňa, která by skončila mimo bránu, kdyby do ní nevložil svoji čepel Filip Palička a nezměnil trajektorii kotouče tak, že byl gólman Sachr bez šance na zásah.

Novému Jičínu se často dařilo domácí sevřít v obranném pásmu. Po jednom brejku ale nebezpečně ujel Rostislav Vaněk, který mohl poslat opět Valašské Meziříčí do vedení Prudká dělovka ale jen skončila na spojnici dvou tyčí a změna stavu se nekonala.

Naopak to byli hosté, kdy šel do vedení. Ve třech hráčích se u brankoviště zorientovali lépe hosté, a kombinaci završil doklepnutím puku vedle pravého betonu Sachra opět kapitán Ďáblů Filip Palička. Bobři rázem prohrávali 2:3. Do konce druhé třetiny ještě mohl srovnat Pořízek, ale ten, přestože si ideálně odkryl část brány Šimonů, tak byl nepřesný. Před třetí částí základní hrací doby vedli hosté 3:2.

Třetí třetina byla velice bojovná z obou stran. Na samém závěru udeřili novojičínští z brejku a Rok Macuh zvýšil na rozdíl dvou branek. Poslední hřebíček zasadil zápasu Lukáš Irgl, když Bobři zkoušeli hrát v power-play a hostující útočník trefil odkrytou branku.

Ohlasy trenérů

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Musím opět pogratulovat Novému Jičínu, který hrál opět s námi obětavý hokej a podal heroický výkon. Nerozumím, proč tak hrají jen s námi, protože kdyby tak hráli proti každému soupeři, tak mají teď o deset bodů více. Nás teď bohužel sráží psychika. Včera měl trénink takové tempo, že kdyby se mělo hrát, tak vyhrajeme rozdílem dvou tříd. Bohužel přijde sobota a je tomu jinak. Dnes jsme byli přehřátí v naší třetině, kde jsme měli chaos. Teď nás čeká týden herní pauza, během které se budeme chtít klukům hlavně nalít o hlavy to správné sebevědomí. Přece jsme nezapomněli hrát hokej, který jsme hráli na začátku sezóny... 

Kamil Gebauer, asistent trenéra HKNJ : 

Dnes jsme předvedli nejlepší výkon sezóny. Po Šumperku jsme k hráčům měli důrazný pohovor! A i když po první třetině vedl ValMez 2:1 (díky našim

individuálním chybám), my jsme hráče o přestávce nabádali k trpělivosti. Věřili jsme, že pokud budou hrát jako v první třetině, bez individuálních chyb, a
dokážou-li proměnit šance, zápas musí jít za námi. Druhou třetinu se nám povedlo utkání otočit. Na začátku třetí třetiny měl ValMez obrovskou šanci,
kterou neproměnil. Naopak nám se povedlo proměnit jednu z mnoha šancí a odskočit na rozdíl dvou branek. Soupeř to ještě zkoušel v šesti, ale naše třetí
lajna perfektně power play odbránila a završila skóre gólem do prázdné brány. Dnes musíme pochválit celý tým, kluci dokázali plnit herní plán celých šedesát
minut a zaslouženě vyhráli. Tento zápas je minulostí a my se od pondělí budeme soustředit a připravovat na středeční derby s Kopřivnicí.
Chceme pozvat fanoušky na další důležité utkání! Ve středu od 18 h přivítáme Kopřivnici. Věříme, že nás přijdete podpořit. My budeme připraveni urvat další
vítězství.TIP: sport doma
7
SKLH Žďár nad Sázavou
4
HK Nový Jičín
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
23.6.2020
Gratulujeme Ing. Dominikovi Kafkovi k úspěšným státnicím!!!
19.6.2020
Dnes slaví 60 let bývalý ledař, rolbař Petr "Petar" Bajer. Blahopřejeme !!! Petar
8.6.2020
Rozpis soutěže - II. liga ČR 2020-2021 ke stažení ZDE
8.6.2020
2020-06-05 Stanovení hracích systémů soutěží ČSLH ke stažení ZDE
28.5.2020
Zítra slaví 50 let bývalý kapitán, miláček ochozů, Ota Lahres. Blahopřejeme!!! Ota
12.5.2020
Ďáblové dohodli první přípravná utkání. S tradičním letním rivalem z PÚCHOVA se utkají 28.8. venku a 4.9. doma. MŠK Púchov
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Český svaz ledního hokeje ukončil hokejovou sezónu

Praha - Výkonný výbor ČSLH rozhodl na svém zasedání dnes s okamžitou platností o zrušení všech zbývajících utkání ve všech soutěžích MLÁDEŽE.

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.