12.10.2019, Bohumil Vincura

Ďáblové vezou ze Žďáru dva body.

Žďár nad Sázavou - po páteční porážce s Havlíčkovým Brodem čekal Ďábly další tým z Vysočiny. Žďár nehraje tak jako loni, ale pro naše mladé mužstvo není žádné utkání lehké. I pře vedení 3:0 se výhra v prodloužení cenní. nyní nás čeká pět utkání ze šesti na hřištích soupeřů.
9.kolo, sobota 12.10.2019
SKLH Žďár nad Sázavou3:4p
(0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Bureš, 30. Jícha, 35. Hienrich – 10. Kafka (Kočica, Poruba), 17. Kobylík (Rufer, Kafka), 26. Štefka (Adamík), 61. Macuh (Palička, Hruška). Rozhodčí: Slavka - Musil, Komínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 0:3, 3:3 - 3:4.
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Rulf) – Brož, Lojek, Spálovský, Koželuh, Wasserbauer, Pleva, Hort, Gregar, Bureš, Jícha, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Chlubna, Adam, Medek, Heinrich
HK Nový Jičín: Šimonů (Palička D.) – Hruška, Adamík, Tomeček, Holáň, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov, Pecha, Štefka, Kočica, Poruba, Kafka, Krupa, Hilšer, Palička F., Macuh, Plitko, Slovák

Skvěle rozehraný zápas, kdy jsme vedli 3:0, jsme nakonec vyhráli v prodloužení. Soupeř využil naší největší slabiny, což jsou přesilové hry a v naší přesilovce udeřil, snížil na 1:3 a od této chvíle jsme ztratili kontrolu nad utkáním. Po základní hrací době, kterou nutno říci, jsme, se štěstím, přežili remízou, udeřil 43 sekund po zahájení prodloužení Macuh, který s chladnou hlavou rozhodl o zisku druhého bodu. Naše přesilovky jsou katastrofální, ztrácíme při nich body i zápasy a na konci sezóny nás to bude určitě mrzet...

Trenér Petr Macháček :

Povedlo se nám, po nepovedeném utkání doma s Brodem, zvítězit ve Žďáru a to byl náš cíl. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře a v půli zápasu jsme vedli o tři branky .Jenže domácí jsme nakopli v naší přesilovce, kdy nám ujel hráč a snížil. Od té chvíle se domácí dostali zpátky do zápasu a do konce druhé třetiny srovnali skóre. Ve třetí třetině byly šance na obou stranách , ale oba týmy si hlídali bod až do konce základní hrací doby. V prodloužení jsme rozhodli o našem vítězství hned v prvním střídání.
Odehráli jsme dvě utkání během čtyřiadvaceti hodin s bilancí výhry a prohry. Byly to náročné zápasy a my jsme s tímto výsledkem spokojeni. Klukům jsme za něj poděkovali a dali dva dny volno na regeneraci.

TIP: sport doma