Bořek Kopecký

Ďáblové se ukáží na ledě Velkého Meziříčí, kde budou chtít protáhnout vítěznou šňůru. Domácí půjdou do zápasu nabuzení z posledního duelu, v němž vyhráli meziříčské derby. Zápas začíná v sobotu v 17:30.

Postavení v tabulce

Ďáblové stále vládnou tabulce a to s 39 body z dvaceti zápasů. Díky posledním dvěma zápasům na domácím ledě mají náskok již pěti bodů na druhé Bobry, kteří získali ze dvou venkovních zápasů pouze body dva. Valmez má však pořád dva zápasy k dobru, které bude chtít využít k dohnání ztráty na první místo. Ďáblům se však na cizích stadionech nedaří, z posledních pěti venkovních zápasů urvali pouze čtyři body.

Velké Meziříčí se nachází na sedmém místě se 23 body z osmnácti zápasů. Domácí se pokusí prodloužit svou vítěznou šňůru na domácím ledě. V posledních dvou domácích utkáních urvali dvě vítězství po samostatných nájezdech, když porazili Hodonín a Valašské Meziříčí.


Nejproduktivnější hráči

Nejlepším hráčem Ďáblů je Roman Maliník, který se může chlubit bodem na zápasech z 19 odehraných utkání (6+13). Nejlepším střelcem Ďáblů je Dominik Kafka (7+6), který se významně podílel na poslední výhře nad Opavu, kdy byl u všech gólu a zaznamenal bilanci (1+2). Petr Kuboš se může pyšnit na postu nejproduktivnějšího obránce s deseti body (1+9).

Nejlepším střelcem Velkého Meziříčí je David Křenek, jenž je se svými deseti góly také nejproduktivnějším hráčem domácího celku (10+9). Jen o gól pozadu je třicetiletý Ondřej Malec (9+7). Na pozici obránce má nejvíce kanadských bodů Petr Slabý (2+7).


Poslední zápas soupeře

Na ledě Velkého Meziříčí se uskutečnilo meziříčské derby, ze kterého odcházel šťastnější domácí celek. Domácí v zápase dvakrát dotahovali po využitých přesilovkách Bobrů. V nájezdech pak rozhodl Tomáš Střecha, který tím ukončil sérii tří porážek domácího celku. Na výhře domácích má také významnou zásluhu brankář Filip Krejčí, který svůj tým podržel se 34 úspěšnými zákroky.


HHK Velké Meziříčí - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1 - 4:3)

Branky a nahrávky: 32. Juráň (Paták, Malec), 52. Paták (Juráň), rozhodující sam. nájezd Střecha T. - 12. Vosátko (Gabrhelík, Goiš), 51. Andris (Gabrhelík, Pořický)

Rozhodčí: Kohoutek - Berger, Štěrba

Vyloučení: 7:4, využití 0:2

Diváci: 359


Poslední vzájemný zápas

Oba celky se naposledy setkaly na konci října, kdy duel na novojičínském ledě skončil jedenácti gólovou přestřelkou. Zápas plný obratů dopadl lépe pro domácí celek. V čase 54:52 vstřelil rozhodující gól z přesilovky Petr Kuboš, což byl také poslední gól tohoto divokého utkání. Hostující David Křenek zaznamenal v zápase 4 body (2+2), ale ani to nestačilo pro to, aby si Velké Meziříčí odvezlo z Nového Jičína aspoň bod.