1945

Historie hokeje začíná v Novém Jičíně v roce skončení druhé světové války. V říjnu 1945 se výbor klubu SK Nový Jičín zabývá otázkou zřídit hockeyový odbor při SK Nový Jičín. V zimě téhož roku připravuje hrstka hokejem zaujatých sportovců přírodní led a pro své potěšení sehraje několik přátelských utkání.

1946

V roce 1946 vstupuje do hokejového dění v Novém Jičíně Dr. Oto Kubica. V prosinci zakládá hockeyový odbor při SK Nový Jičín. Z živelné činnosti se stává organizované klubové dění. Konají se pravidelné okresní soutěže.

Trvale je sváděn boj s přírodou o zhotovení a udržení ledové plochy na škvárovém fotbalovém hřišti.

1954

Rok 1954 je považován za úspěšný poválečný rok a to i přesto, že se hokejistům nepodařilo postoupit přes Kopřivnici do krajského přeboru.

1957

V roce 1957 se vedení oddílu se ujímá Miroslav Chalupa a dochází současně k velké výměně hráčů. Stále se hraje okresní přebor, chybí odbornější vedení týmu.

1964/65

V průběhu 60. let se v Novém Jičíně hraje okresní přebor. V roce 1964 se potýká hokej s problémy s ledovou plochou a organizací klubového života. Hokejový oddíl opouští v roce 1965 fotbalové hřiště a připravuje led na novém plácku s přírodní plochou (nynější házenkářské hřiště).

1965/66

S novým hřištěm začíná pro oddíl ledního hokeje nová etapa - vzniká družstvo žáků i dorostu. V sezóně 1965/66 hraje mužstvo TJ Nový Jičín okresní přebor. Hokejistům sice nepřálo počasí, ale i tak zvítězili v kvalifikaci o postup do I. třídy ledního hokeje.

1968/69

Přírodní led nutí hráče k tréninku a hře na cizích stadiónech s umělým ledem, aby soutěž byla zdárně dohrána. I přes tyto potíže vítězí hokejisté TJ Nový Jičín v okresním přeboru a postupují do I. třídy. Králem střelců této sezóny se stal Jaroslav Bartoň, který nastřílel v okresním přeboru 35 branek, v přátelských utkáních 3 a v kvalifikaci 1 branku.

1970/71

Muži opět postupují tentokrát do Oblastního přeboru. Připravují se a hrají na stadiónech Opavy, Vsetína a Kopřivnice. Předsedou oddílu je Zbyněk Jančík, trenérem Jaroslav Malina, vedoucím mužstva Jaroslav Hroch a kapitánem Josef Toman. Připraveni jsou brankáři: Karel Pančocha, Fárek a Bednařík. Obránci: Gerlich, Lichnovský, Pěček, Matuš, Toman, Zajíc. Útočníci: Bartoň, Buček, Hradil, Janek, Kopecký, Koudela, Krupa, František Pančocha, Pavelka, Mikušek a Vaněk.

1971/72

TJ Nový Jičín vítězí v oblastním přeboru a po kvalifikaci s Kroměříží a Telčí se stává účastníkem divizní soutěže. K tomuto úspěchu poblahopřál novojičínským, mimo jiné, také Vítkovický golman a reprezentant Československa Pepa Mikoláš. Postupová cesta oddílu od roku 1968 tak byla završena.

Přichází někteří noví hráči jako: Graca, Ivanco, Jaroň, Kostrhún, Horák, Jašek a Poruba. Trenérský post přejímá Josef "Hary" Toman. Se stálou podporou Autopalu v zádech se družstvo s nadějemi připravuje na divizní boje. V popředí zájmu všech zainteresovaných je kromě hokejové hry, vybudování vlastní umělé ledové plochy a dále pak krytého Zimního stadiónu. Ve městě má momentálně pochopitelnou přednost stavba krytého bazénu, ale hokejisté v postupové euforii věří ve splnění svého snu nebýt závislí na rozmarech počasí. Úspěšné účinkování v soutěžích přitahuje jako podporu zájem novojičínské veřejnosti.

1973/74

Jeden z hokejových mezníků je skutkem! Druhá část soutěže se již odehrává na vlastním umělém ledě díky široké veřejnosti, činitelů města a zejména Autopalu.

Hraje se divizní soutěž, trenérem je dále Josef Toman, předsedou oddílu pak Ruda Novosad.

K dispozici jsou hráči: Adamský, Antoš, Bartoň, Bonczek, Graca, Heitel, Hymlar, Ivanco, Janek, Jaroň, Kneblík, Koudela, Kovalčík, Krejčí, Krupa, Poruba, Síbrt a Svojše. O této soutěži se říká, že padne Novému Jičínu jako ulitá, divácky zajímavá a napínavá svým obsazením.

1975/76

Stále se hraje na dosud nezastřešené ledové ploše zimního stadionu, který využívá rovněž veřejnost k bruslení.

Hra

1977/78

Další mezník hokeje Nového jičína. Muži postupují do II. ligy mezi zkušené, ostřílené celky sice již na umělém ledě, ale bez střechy nad hlavou.

V přípravě byl kádr - brankáři: Malinovský, Bochnar a Ondřej - obránci: Blažek, Kůr, Ulc, Hamerník, Fojtík, Gašman, Podlas a Graca - útočníci: Gala, Hadamčík, Kneblík, svojše, Malinský, Hrabovský, Valchář, Prošvic, Macháček, Rusinský a Špaček.

V soutěžích také pokračují dorostenci, mladší a starší žáci. Úspěchem je také družstvo "základny" pro nejmenší hokejisty.

Statečný boj mužů ve druhé lize trvá pouze jednu sezónu. V tabulce končí Nový Jičín sice třetí od konce, ale soutěže jsou reorganizovány, divize zrušeny a tak zůstává pouze start v krajském přeboru.

1980/81

Ztratili jsme sice II. ligu, ale hrajeme již pod střechou zimního stadiónu. Je to velký počinek a je málo těch, kterým by nebylo možno poděkovat za účinnou pomoc a alespoň několik hodin práce. dále se zlepšuje práce s mládeží a její výsledky jsou příslibem. Řada odchovanců se začíná objevovat v mužstvu. Dlouhá léta však se muži snaží marně dostat do vyšší soutěže.

1993/94

Celých čtrnáct let potřebují muži na to, aby právě v této sezóně dokázali přebor vyhrát a postoupit do II. ligy, do soutěže, kterou prožíváme ještě dnes.

Postup však přinesl jistou funkcionářskou krizi, kterou až v průběhu sezóny řeší příchod bývalého hráče a dnešního prezidenta klubu Radomíra Tomana. Pod jeho vedením se podařilo nahradit téměř celý výbor. Práce dostala řád a oddíl mohl úspěšně pokračovat.

Mládež hraje své soutěže podle jednotlivých ročníků školních tříd, čímž se rozrostl počet soutěžících družstev na deset nepočítaje v to přípravku pro nejmenší. Zvyšuje se náročnost trenérská i finanční.

Zde si můžete přečíst zprávy z dobových novin Archiv 1994

Zde si můžete přečíst zprávy z dobových novin Archiv 1994

Zde si můžete přečíst zprávy z dobových novin Archiv 1994

1997/98

Za vzpomínku stojí naprosto mimořádná událost nejen pro hokejovou veřejnost Novojičínska. Vedení oddílu a několika příznivcům se podařil husarský manažerský kousek. V Novém Jičíně, v amatérské soutěži II. ligy hostuje na několik utkání hráč nejvyšší světové kvality, účastník olympijských her Čechokanaďan Petr Nedvěd. Jeho starty byly hokejovým svátkem a nejlepší propagací ledního hokeje za mimořádné pozornosti veřejnosti a médií. Zimní stadión v Novém Jičíně "praskal ve švech".

1998/99

Úspěchem oddílu při práci s mládeží a její výsledky je zařazení oddílu do systému sportovních tříd. Několikaleté snažení vyvrcholilo naplněním spolupráce se školou Bohuslava Martinů pod péčí ČSLH a Ministerstva školství a tělesné výchovy.

2000/01

Po několika záchranářských sezónách ve II. lize se stabilizuje mužstvo, které trvale hraje v popředí tabulek. Zmíněná sezóna je zatím největším úspěchem, kdy muži v dramatickém play-off překvapí z osmého místa a vyhrají celou II. ligu. Postupně vyřadí Porubu, na samostatné nájezdy Šternberk a v pěti zápasové bitvě favorizovaný Přerov v památném pátém utkání na ledě soupeře v poměru 1:4.

2001/02

Nebývalého úspěchu dosáhli hokejisté osmé třídy Nového Jičína. V závěrečném turnaji Mistrovství ČR v Mariánských lázních porazili Spartu i Plzeň a stali se mistry ČR.

2007/08

Druholigové mužstvo s již stabilným kádrem bojovalo o první příčky tabulky v základní části. Pouze o skóre se umístil tým na 2. místě (za Hodonínem) po skončení základní části a do play-off si vybudoval dobrou startovní pozici. Ve čtvrtfinále se muži střetli se Šternberkem, se kterým si poradili 3:0 na zápasy. Poté nastoupili v semifinálovém pavoukovi play-off proti nepříjemnému soupeři z Přerova. I když jsme měli výhodu domácího prostředí v prvních dvou zápasech, tuto výhodu jsme nevyužili a Přerov dokázal ukořistit výhru v sérii 3:1. Tím skončila naše účast v play-off. Sezóna 2007/08 byla v posledních letech nejúspěšnější - podařilo se mužům postoupit do semifinále, i když mužstvo mělo navíc.

2007/08

5. třída - MISTŘI REPUBLIKY

Historický úspěch slavili hráči 5. třídy. Na Mistrovství ČR, které se konalo v Novém Jičíně, vybojovali titul mistra republiky a svými výsledky ukázali, že mládežnický potenciál stále v Novém Jičíně existuje.

Na úspěchu se vedle trenérů Jaroslava Fleischmanna a Kamila Glabazňi a celého realizačního týmu podíleli tito hráči:

 

BRANKÁŘI: Štěpán Vrtělka, Ludmila Jeřábková, Václav Sklenák

OBRÁNCI: Matěj Bartoň, Jan Zahradníček, Jan Bartko, Michal Vávra, Petr Vanduch, Adam Daron

ÚTOČNÍCI: Michal Kovařčík, David Škubala, Jan Poruba, Jakub Heralt, David Friedel, Jakub Palacký, Adam Toman, Filip Palička, Michaela Bartoňová, Josef Zapletal

2008/09

6. třída - MISTŘI REPUBLIKY - úspěšná obhajoba

Historický úspěch slavili hráči 6. třídy, kteří v Neratovicích dokázali obhájit titul mistra ČR.

7
Salith Šumperk
0
HK Nový Jičín
Online
22.kolo, 22.11.2017
SHK Hodonín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
8.11.2017
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Novojičínské Ďábly vynuloval na ledě Bobrů Šurý (více ZDE)
6.11.2017
Novým trenérem Hodonína se stal Roman Čechmánek. Po domácí prohře 2:6 se suverénní Porubou sáhlo vedení Drtičů ke změně trenérů. Stanislav Beťko a Jan Prčík na střídačce končí, novým hlavním trenérem se stal bývalý reprezentační brankář Roman Čechmánek.
3.11.2017
Start Michala Matiáška je odložen, neboť řády nepamatují na start staršího dorostence ve 2.lize mužů. Klub požádal o výjimku. Rozhodne se na zasedání výkonného výboru ČSLH 16.11.2017
3.11.2017
Útočné řady Ďáblů posílí Josef Podlaha, junior HC Olomouc, ročník 1999 Podlaha na Elite Prospects
2.11.2017
Reportáž z hokejového turnaje hráčů ročníku 2011 v Novém Jičíně odvysílala Česká televize. Na tuto reportáž se můžete podívat ZDE.
2.11.2017
Vyšla informační příloha Českého svazu ledního hokeje pro měsíc říjen. Hokejové noviny jsou tentokrát věnovány převážně mládežnickému hokeji. Najdete zde rozhovory s Janem Čalounem, Milanem Hniličkou či Petrem Klímou. Více ZDE
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Zápasy Ďáblíků v týdnu 6.11. - 12.11.2017

V 45. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy:

Zápasy Ďáblíků v týdnu 30.10. - 5.11.2017

V 44. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy: