36. kolo, 2.liga - Východ 2017/2018, so 13.1.2018

SHK Hodonín

1:2

Branky a nahrávky: 34. Gebauer (Běhal, Pecha) - 27. Kobylík (Hajný, Vrána), 34. Jurča (Sedlák, Kadlec). Rozhodčí: Holaň - Konvička, Rožánek. Vyloučení: 3:4 plus Gebauer (NJ) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2.

HK Nový Jičín: Slovák J. I. (Sonnek) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Chvostek, Gebauer, Kocián (C), Zedník (A), Sonnek, Slovák J. II., Uhlár. Trenér: Petr Macháček.

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Venclík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík, Hajný, Vrána. Trenér: Roman Čechmánek.

Roman Čechmánek (Hodonín): Bylo to velice vyrovnané utkání. Domácí hráli hodně zarputilý a defenzivní hokej, podobně jako předváděli v minulém zápase na našem ledě. Ta utkání byla hodně podobná a to nejen výsledkově, ale i herně. Snažili jsme se tlačit do šancí, ale Nový Jičín velice dobře bránil a vyrážel do rychlých a nebezpečných brejků. Předvedli jsme dobrý a disciplinovaný výkon a myslím si, že jsme o ten jeden gól byli lepší. Co se týče zraněných hráčů, tak momentálně nejsem schopen říct nic konkrétního. Více snad budeme vědět v příštích dnech.

Domácí Ďáblové vstoupili do zápasu aktivně a předváděli dobrý vysunutý forčeking. Drtičům chvíli trvalo, než se se stylem hry soupeře vyrovnali, a proto měli v prvních minutách mírně navrh právě hráči Nového Jičína, kteří si dokonce v šesté minutě zahráli přesilovku, kterou však nevyužili. Po obráněném oslabení se Drtiči dostali do tempa a gólman Slovák v bráně soupeře měl plné ruce práce. Aktivitu předváděl obránce/útočník Jan Sedlák, ovšem brankář Nového Jičína odolával. První siréna ohlásila konec první třetiny, ve které dnes nepadla ani jedna branka. Druhá perioda hned ve svém začátku ukázala velkou šanci jednoho z Ďáblů. Jmenovitě Vojtěcha Adamíka, kterému se z bezprostřední blízkosti nepovedlo překonat Zdenka Kotvana v bráně Oranjes. Domácí se vzápětí dostali do další stoprocentní příležitosti, tu však nevyužili a dobře zde zafungovalo hokejové heslo "nedáš - dostaneš." Richard Kobylík zakončil šanci svého týmu a otevřel skóre utkání. Baník nepolevoval a jeho tlak vyvrcholil nebezpečnou jedovkou Jakuba Kadlece, tato střela ale úspěch neslavila. Ve třiačtyřicáté minutě došlo ke srovnání skóre. Robin Gebauer zakončil drtivý tlak svého týmu dorážkou z brankoviště. Drtiči se nechtěli smířit s vyrovnaným výsledkem a své vedení si vzali zpátky. Po rychlé střele od modré se dostal k doražce kanonýr Petr Jurča, který dostal svůj tým opět do jednogólového trháku. Chvíli na to měl vyrovnání na hokejce Adam Uhlár, na Kotvana si však nepřišel. Třetí dvacetiminutovka slibovala velké drama, a tak se také stalo. Její začátek se nesl v podobě střídaní tlaků obou týmů. Gólmani však nadále zůstávali výborní a střelcům situaci neulehčovali. V osmačtyřicáté minutě byl vyloučen Jakub Vrána a Ďáblové měli šanci na vyrovnání. Domácím se tato přesilovka nevydařila a skóre zůstávalo neměnné. Konec zápasu zpomalilo několik vyloučení. Týmům se však v přesilových výhodách nedařilo. Ďáblové měli v závěrečných minutách několik stoprocentních šancí, ty však zlikvidoval neuvěřitelný brankář Kotvan, který tak pro své spoluhráče v závěru uzmul všechny tři body.