13.1.2018, Redakce, Jan Hochman

Třetí favorit už byl nad síly Ďáblů

N o v ý J i č í n - Ďáblové šli do utkání s přáním porazit i třetího z favoritů. Byť bylo utkání vyrovnané, domácí bojovali jako lvi, Drtiče nepřetlačili. Soupeř prokázal velikou kvalitu a domácí borci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. V závěru mnoho nechybělo, aby se ujala jedna ze tří tutovek a utkání šlo do prodloužení
36.kolo, sobota 13.1.2018
HK Nový Jičín1:2
(0:0,1:2, 0:0)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 34. Gebauer (Běhal, Pecha) - 27. Kobylík (Hajný, Vrána), 34. Jurča (Sedlák, Kadlec). Rozhodčí: Holaň - Konvička, Rožánek. Vyloučení: 3:4 plus Gebauer (NJ) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2.
HK Nový Jičín: Slovák J. I. (Sonnek) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Chvostek, Gebauer, Kocián (C), Zedník (A), Sonnek, Slovák J. II., Uhlár. Trenér: Petr Macháček.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Venclík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík, Hajný, Vrána. Trenér: Roman Čechmánek.

Komentář k utkání

Domácí Ďáblové vstoupili do zápasu aktivně a předváděli dobrý vysunutý forčeking. Drtičům chvíli trvalo, než se se stylem hry soupeře vyrovnali, a proto měli v prvních minutách mírně navrh právě hráči Nového Jičína, kteří si dokonce v šesté minutě zahráli přesilovku, kterou však nevyužili. Po obráněném oslabení se Drtiči dostali do tempa a gólman Slovák v bráně soupeře měl plné ruce práce. Aktivitu předváděl obránce/útočník Jan Sedlák, ovšem brankář Nového Jičína odolával. První siréna ohlásila konec první třetiny, ve které dnes nepadla ani jedna branka. Druhá perioda hned ve svém začátku ukázala velkou šanci jednoho z Ďáblů. Jmenovitě Vojtěcha Adamíka, kterému se z bezprostřední blízkosti nepovedlo překonat Zdenka Kotvana v bráně Oranjes. Domácí se vzápětí dostali do další stoprocentní příležitosti, tu však nevyužili a dobře zde zafungovalo hokejové heslo "nedáš - dostaneš." Richard Kobylík zakončil šanci svého týmu a otevřel skóre utkání. Baník nepolevoval a jeho tlak vyvrcholil nebezpečnou jedovkou Jakuba Kadlece, tato střela ale úspěch neslavila. Ve třiačtyřicáté minutě došlo ke srovnání skóre. Robin Gebauer zakončil drtivý tlak svého týmu dorážkou z brankoviště. Drtiči se nechtěli smířit s vyrovnaným výsledkem a své vedení si vzali zpátky. Po rychlé střele od modré se dostal k doražce kanonýr Petr Jurča, který dostal svůj tým opět do jednogólového trháku. Chvíli na to měl vyrovnání na hokejce Adam Uhlár, na Kotvana si však nepřišel. Třetí dvacetiminutovka slibovala velké drama, a tak se také stalo. Její začátek se nesl v podobě střídaní tlaků obou týmů. Gólmani však nadále zůstávali výborní a střelcům situaci neulehčovali. V osmačtyřicáté minutě byl vyloučen Jakub Vrána a Ďáblové měli šanci na vyrovnání. Domácím se tato přesilovka nevydařila a skóre zůstávalo neměnné. Konec zápasu zpomalilo několik vyloučení. Týmům se však v přesilových výhodách nedařilo. Ďáblové měli v závěrečných minutách několik stoprocentních šancí, ty však zlikvidoval neuvěřitelný brankář Kotvan, který tak pro své spoluhráče v závěru uzmul všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Roman Čechmánek (Hodonín): Bylo to velice vyrovnané utkání. Domácí hráli hodně zarputilý a defenzivní hokej, podobně jako předváděli v minulém zápase na našem ledě. Ta utkání byla hodně podobná a to nejen výsledkově, ale i herně. Snažili jsme se tlačit do šancí, ale Nový Jičín velice dobře bránil a vyrážel do rychlých a nebezpečných brejků. Předvedli jsme dobrý a disciplinovaný výkon a myslím si, že jsme o ten jeden gól byli lepší. Co se týče zraněných hráčů, tak momentálně nejsem schopen říct nic konkrétního. Více snad budeme vědět v příštích dnech.TIP: sport doma
5
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.5.2018
V pátek 1. června se v sídle ČSLH uskuteční aktiv klubů 2. ligy, kde by mělo dojít k určení systému následující sezóny.
30.4.2018
1.5.2018 proběhne trénink B-týmu a juniorů o hodinu dříve. Tzn. od 17:00 do 18:30, sraz: 16:30 na zimním stadioně!!!
8.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Hotovo! Bobři udělali s novojičínskými Ďábly krátký proces (více ZDE).
6.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Šafránek opět zavřel klec! Ďáblové musí odvracet konec sezony (více ZDE).
6.3.2018
Výkonný výbor ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, změny vstoupí v platnost od sezony 2018/19. Stávající model se třemi nejvyššími soutěžemi – extraligou mladšího dorostu, extraligou staršího dorostu a extraligou juniorů – nahradí model se dvěma soutěžemi, dvouročníkovou extraligou dorostu a tříročníkovou extraligou juniorů. Více k tématu si přečtěte ZDE.
5.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Ďáblům to na ledě Bobrů nevyšlo. Dnes se pokusí vyrovnat (více ZDE).
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

KEMPY PRO HRÁČE A GÓLMANY

Máme pro vás nabídku hokejových kempů pro vaše děti. Podívejte se na nabídku. HK Nový Jičín pořádá týdenní kemp v červenci.

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE VE VĚKU 6 AŽ 15 LET.