20.10.2018, Redakce

Šumperský drak měl šest hlav

Šumperk - Ďáblové jeli do Šumperka s cílem potvrdit stoupající formu, ale kvalitní celek domácích, který má postupové ambice, jim moc šancí nedal.
11.kolo, sobota 20.10.2018
HK Hokej Šumperk 20036:1
(3:0, 1:1, 2:0)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 9. Pokorný (Romančík, Vorobjev), 18. Tolokonnikov (Kužílek), 18. Ostřanský, 26. Romančík (Vorobjev), 52. Sedlák (Haloda M.), 53. Tolokonnikov (Antonov) – 25. Slovák (Lehečka). Rozhodčí: Held – Musil, Vašíček. Vyloučení: 2:2, navíc Málek (NJ) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1,6:1.
HK Hokej Šumperk 2003: Kristín (Haloda O.) – Kužílek, Tolokonnikov, Gewiese (C), Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjev, Ostřanský.
HK Nový Jičín: Kohn (52. Sonnek V.) – Adamík, Már, Hruška (C), Metelka, Gřesík, Tomeček – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Sonnek J., Slovák, Irgl.

Na šumperského draka by dnes asi nestačili ani rytíři. Ďáblové sice opět hráli skvělý hokej, a v mnohém také dokázali převýšit domácí, nicméně první třetina jim utekla zejména gólově.  Druhou třetinu zase odehráli Draci na vlastní polovině, ale do šancí nás vůbec nepustili. Skvěle chytající Kohn ve třetí třetině obdržel úder loktem, přičemž dostal branku. Viník se mu sice omluvil, ale rozhodčí gól přesto uznal. Asi si v tu chvíli zrovna prohlížel hráče, zda mají v pořádku dresy.... Kohn sice musel střídat, ale je v pořádku a můžeme se těšit na další skvělé zákroky v jeho podání. Pak přišlo dohrání soupeře Málkem a kromě pěkného hokeje přišly do třetí třetiny emoce. Nicméně hokej, jaký předváděly oba týmy, se musel divákům líbit. Draci zaslouženě vyhráli a nám nezbývá, nežli pogratulovat a vzdát čest poraženým.

Vyjádření trenéra přineseme zítra.

Komentář k zápasu ze Šumperského webu :

Od úvodních minut byli aktivnější šumperští hokejisté, k čemuž přispělo i brzké vyloučení na straně Nového Jičína. Tomáš Kohn v brance Ďáblů však s jistotou čelil střeleckým pokusům Draků. V deváté minutě však již kapituloval. Vorobjev poslal kolmý pas vpřed na Romančíka, který ještě předal na druhé křídlo Dominiku Pokornému. Střelec týmu se sice dostal poněkud z úhlu, ale i tak zamířil přesně pod břevno.

Naštěstí u něj, tak jako v posledních třech zápasech, nezůstalo. Naopak, Draci mohli přidat další trefu již během vlastního oslabení, kdy Pokorný vyslal do brejku Vorobjeva. Ruský chasník ale Kohna nepřelstil. Druhá formace pak i nadálě při každém střídání trápila hosty, o další dvě branky první třetiny se však postaraly zbývající dva útoky Draků. Ten na 2:0 trefil Nikolaj Tolokonnikov. Kužílek zachytil u modré vyhození hostů, ihned poslal puk před branku, kde ruský spoluhráč tečoval kotouč do sítě. A za pouhých 15 vteřin se skóre změnilo znovu. Milan Ostřanský vypíchl ve vlastním pásmu přihrávku, z první si poslal puk do jízdy a než stačila trojice bránících hráčů zareagovat, tak zakončil přesnou střelou skrze výstroj Kohna.

Dobrá pohoda v šumperském táboře byla narušena během druhé třetiny. Hosté zvýšili tempo a v přímé úměře také snížili ztrátu. Hned po vhazování zůstal na kotouči Jiří Slovák, který přesnou střelou přelstil Kristína. Šumperk však víc inkasovaných branek nepřipustil, ať už zásluhou spolehlivého výkonu Kristína, tak i důrazné hry v obraně. Navíc o minutu později se skóre znovu měnilo. Situaci dva na dva vyřešila skvěle dvojice Dmitrij Vorobjev - Michal Romančík, kdy druhý jmenovaný z voleje zatloukl kotouč do sítě po nádherné Vorobjevovy přihrávky.

I přes velké šance na obou stranách se skóre v prostřední části hry již neměnilo. Rozhodnout tak měla poslední třetina, do které vstoupil Šumperk s velmi slibným vedením. Navíc hosté marně hledali skrze dobře poskládaný defenzivní val Šumperka cestu k zakončení. A klíčovým momenten se stal faul Matěje Málka, který zezadu trefil Drtila tak, že ten skončil hlavou na mantinelu. Vyšší pětiminutový trest se stal hostům osudný, Draci v početní výhodě dvakrát udeřili.

Ovšem nutno dodat, že již první gól byl hodně kontroverzní. Plášek po přihrávce napříč pásmem sjížděl do prostoru před brankou a zrovna ve chvíli, kdy krásně z voleje pálil Tomáš Sedlák, se srazil s brankářem Kohnem. Ten zůstal ležet na ledě a s podezřením na otřes mozku z utkání odstoupil. Gól byl uznán. Než se pak náhradník Václav Sonnek stačil pořádně rozkoukat, udeřil Šumperk znovu. Podruhé v utkání se prosadil naturalizovaný útočník Nikolaj Tolokonnikov, který zakončil nádhernou souhru třetí šumperské formace. První bod v seniorské kategorii si pak připsal za druhou asistenci Denis Blecha.

Šumperk již šlágr kola dotáhl do jasného vítězství 6:1 a vrátil se tak do čela ligové tabulky.TIP: sport doma
5
HK Nový Jičín
4
HC Slezan Opava
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
21.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace reprezentace ČR 16 ženy a 2 utkání se Slovenskem, který se uskuteční ve dnech 5. - 7. dubna 2019 v Ostravě. Blahopřejeme !!! 1.3.2019
20.3.2019
Odchovanec Nového Jičína, hráč Třince, Štěpán Macháček obdržel pozvánku do reprezentace U 17 na Turnaj 5 zemí, který se uskuteční ve dnech 10. – 13. dubna 2019 ve švýcarské Basileji. Blahopřejeme !!!
13.3.2019
Náš odchovanec, David Květoň, včera vstřelil dvě branky v dresu Vítkovic v utkání předkola play off proti Spartě Praha a zajistil svému mužstvu vedení 2:0 v sérii.
9.3.2019
Michal Matiaško, odchovanec našeho klubu, vstřelil v dresu Olomouce první extraligovou branku proti Pirátům Chomutov. Blahopřejeme !!!
7.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace ČR 18 žen a 2 přípravná utkání s Austrálii který se uskuteční ve dnech 26. - 28. března 2019 v Liberci. Blahopřejeme !!!
1.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace ČR 16 žen, který se uskuteční ve dnech 8. - 10. března 2019 v Klášterci nad Ohří. Blahopřejeme !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Děti jsou na Zimáku jako doma...

N o v ý J i č í n

Pojď hrát hokej !!!

N o v ý J i č í n