10.11.2017, Redakce

Muži porazili Kopřivnici. Body zůstávají doma i potřetí.

Novojičínští Ďáblové v rámci 19. kola přivítali na domácím ledě rivala z Kopřivnice. Obě mužstva předváděla útočný hokej, který se určitě líbil divákům. Ďáblové otevřeli gólový účet večera už v 5. minutě, kdy se přesně trefil David Janiczek. Jejich vyzyvatel z Kopřivnice dokázal ještě do konce třetiny vyrovnat. Druhá perioda byla ve stejném duchu - Nový Jičín vstřelili branku a Kopřivnice do konce třetiny vyrovnala. O vítězi tak rozhodla třetí třetina, ve které byli úspěšnější hokejisté z Nového Jičína, vstřelili dva góly a berou tři body do tabulky. Na závěr třetiny neudrželi hokejisté nervy na uzdě a okořenili zápas několika bitkami či pěstními souboji.
19.kolo, pátek 10.11.2017
HK Nový Jičín4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
HC Kopřivnice
Branky a nahrávky: 5. Janiczek (Zedník, Gebauer), 24. Kafka (Motloch), 42. Gebauer (Zedník, Málek), 60. Kafka - 19. Tomášek (Poruba), 29. Štěpánek. Rozhodčí: Šudoma - Bláha, Goňa. Vyloučení: 7:9, navíc Kafka (NJ) 10 minut za nesport. chování, Tomášek (KOP) 10 minut za nesport. chování, Fojtík (KOP) 10 minut za nesport. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HK Nový Jičín: Slovák - Adamík, Tomeček, Janiczek, Matyáš, Hruška "A", Běhal, Metelka - Chvostek, Kocián "C", Irgl - Málek, Zedník "A", Gebauer - Kafka, Motloch, Kratochvíl - Slovák
HC Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek "A", Kropka, Bail, Fojtík, Merenda - Poruba, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík "C", Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Před úvodním buly proběhlo slavnostní vyvěšení dresu novojičínské hokejové legendy Jaroslava Bartoně, který 3. ledna oslaví životní jubileum - 80. let. Jaroslav Bartoň patřil k té kategorii sportovců, které se říkalo „obojživelníci“, když od jara do podzimu chytal ve fotbalové brance, v zimě pak se proháněl po ledě coby hokejový útočník.

Utkání bylo zahájeno přesilovkou domácích Ďáblů, kdy v desáté sekundě byl vyloučen hostující David Stříž za faul kolenem. Avšak tato přesilovka domácích zůstala bez výsledku. Již v 5 minutě ale domácí Ďáblové rozveselili své fanoušky. Vypadalo to, že hra se drží v mírném tempu, ale jako rána z čistého nebe přišla střela Davida Janiczka, která prostřelila vše, co stálo před ní i gólmana Petra Hromadu - 1:0. Úvodní branka nabudila ještě více domácí hráče a hostující gólman se musel hodně činit, aby nedostal další zásah. Velkou šanci na vyrovnání měl Jan Poruba, který se dostal do úniku, ale vyprášil jen Slovákovy betony. Na konci první třetiny se Kopřivnice dočkala svého prvního gólu. Ve skrumáži před domácí svatyní měl největší přehled Martin Tomášek, který zasunul puk za Slovákovy záda - 1:1.

Opět na začátku druhé periody Ďáblové navyšují brankový náskok o jednu branku zásluhou Domika Kafky - 2:1. Na srovnání hostující celek nemusel dlouho čekat. V 29 minutě vstřel gól Radim Štěpánek, který využil obrovské chyby novojičínské obrany - 2:2.

Začátek třetí třetiny znamenal opět gól v kopřivnické svatyni. Trio Málek, Zedník a Gebauer předvedli ukázkovou akci. Matěj Málek získal puk v útočném pásmu, počkal si, objel obránce, snažil se přihrát Robinu Gebauerovi, ale puk zachytil Pavel Zedník a ten přihrával Robinovi Gebauerovi, jenž stál úplně volný u tyčky a navýšil skóre na 3:2. I nadále se hrál pohledný hokej. Šance byly na obou stranách, ale ke konci třetiny již to na ledě začalo jiskřit. Na závěr třetiny neudrželi hokejisté nervy na uzdě a okořenili zápas několika bitkami či pěstními souboji. Kopřivnice se ještě snažila zvrátit výsledek na svoji stranu, hrála power play, ale z gólu se nakonec radovali domácí. Do prázdné brány se trefil podruhé v zápase Dominik Kafka - 4:2. Důležité tři body zůstávají domácím Ďáblům.


TIP: sport doma
5
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.5.2018
V pátek 1. června se v sídle ČSLH uskuteční aktiv klubů 2. ligy, kde by mělo dojít k určení systému následující sezóny.
30.4.2018
1.5.2018 proběhne trénink B-týmu a juniorů o hodinu dříve. Tzn. od 17:00 do 18:30, sraz: 16:30 na zimním stadioně!!!
8.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Hotovo! Bobři udělali s novojičínskými Ďábly krátký proces (více ZDE).
6.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Šafránek opět zavřel klec! Ďáblové musí odvracet konec sezony (více ZDE).
6.3.2018
Výkonný výbor ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, změny vstoupí v platnost od sezony 2018/19. Stávající model se třemi nejvyššími soutěžemi – extraligou mladšího dorostu, extraligou staršího dorostu a extraligou juniorů – nahradí model se dvěma soutěžemi, dvouročníkovou extraligou dorostu a tříročníkovou extraligou juniorů. Více k tématu si přečtěte ZDE.
5.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Ďáblům to na ledě Bobrů nevyšlo. Dnes se pokusí vyrovnat (více ZDE).
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

KEMPY PRO HRÁČE A GÓLMANY

Máme pro vás nabídku hokejových kempů pro vaše děti. Podívejte se na nabídku. HK Nový Jičín pořádá týdenní kemp v červenci.

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE VE VĚKU 6 AŽ 15 LET.