17.10.2018, Redakce

Král padl, ať žije král!!!

N o v ý J i č í n - Očekávané derby přineslo oboustranně kvalitní hokej, s výbornými výkony brankářů s lepším výsledkem pro domácí Ďábly. Cenné vítězství znamená průběžné 1. místo v tabulce.
10.kolo, středa 17.10.2018
HK Nový Jičín3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
HC Kopřivnice
Branky a nahrávky: 10. Poruba (Lehečka, Hruška), 50. Lehečka (Slovák, Metelka), 52. Málek (Sonnek, Irgl) – 39. Tomášek (Stríž, Kofroň). Rozhodčí: Čuňočka – Urubčík, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HK Nový Jičín: V. Sonnek (Kohn) – Adamík, Már, Hruška (C), Metelka, Gřesík, Tomeček – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), J. Sonnek, Slovák, Irgl.
HC Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, Mach (C), Červenka, Gebauer, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A).

Král padl, ať žije král!!!

Ďáblové vévodí tabulce! Na novojičínský led přijel vedoucí tým tabulky a Ďáblové s ním sehráli doslova šachovou partii. Prvních deset minut předváděli Tatrováci nátlakový hokej a dokázali si vytvořit i pár šancí. Ďáblové se dostávali do třetiny soupeře sporadicky, ale při jedné návštěvě uhodil blesk z čistého nebe, kdy si Hruška s Lehečkou pohráli s obranou, přihráli Porubovi a ten bombou nedal Hromadovi sebemenší šanci. Tatra vypadla ze hry a obraz na ledě se obrátil. Náhle měli ze hry více Ďáblové. Nicméně to byla převaha platonická a domácí z ní nic nevytěžili.

Druhá třetina byla dlouho planá na obě strany. Dominovali spíše Tatrováci, ale Sonnek i Hromada byli v brankách velmi pozorní a jakékoliv zárodky šancí likvidovali velmi spolehlivě. Zahřmělo až ve 39 minutě,kdy byli hosté odměněni za důraz před Sonnkem a vyrovnali Tomáškem.

Ve třetí třetině se teprve začaly dít věci! Ďáblové zřejmě pochopili, že bez střelby není branek a začali od začátku odstřelovat Hromadu, který náhle nevěděl kam skočit. Změna hry a úplně jiný tah na branku Tatrováky doslova zaskočila a než se stačili vzpamatovat zamířil Jakub Lehečka a Hromada v 50 minutě proti jeho bombě neměl sebemenší šanci. A o 2 minuty později bylo ještě veseleji. Matěj Málek využil svého důrazu a ať se Hromada snažil jak se snažil, Matěj prostě ten puk dotlačil za jeho záda. Skvělým a zodpovědným výkonem v závěru utkání pak Ďáblové nedali soupeři šanci jakkoliv utkání zdramatizovat.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

   Petr Macháček Ďáblové : 

Úvodní třetina se nám povedla herně i výsledkově . Ovšem druhá byla z naší strany úplně katastrofální , místo abychom pokračovali ve hře kterou jsme předváděli v první třetině , začali jsme na ledě dělat nesmysly, hra se nám rozpadla a hosté toho po zásluze využili. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a ve třetí třetině jsme si šli za vítězstvím. Chceme pochválit celý tým , nebylo to jednoduché , ale zvládli jsme to.


Jaroslav Kofroň Tatra :

K utkání jsme sice šli z pozice lídra, ale rozhodně jsme se tak necítili. V čele tabulky jsme se ocitli dobrým rozlosováním a také jsme měli dost štěstí. Prvních devět minut jsme byli lepší, hokejovější, měli jsme více ze hry. Pak jsme nepochopitelně ubrali, gól domácích nás rozhodil. Celé utkání jsme si prohráli sami, i když jsme měli dost vyloučených, na rozhodčího se rozhodně vymlouvat nemůžeme. Možná bude tým unavený, máme toho hodně, ale vůbec jsme se nemohli dostat do naší hry. Soupeř dnes prostě dokázal potrestat naše chyby., byl nebezpečnější v zakončení, důraznější před brankou. Nejlepší hráč z naší strany David Stříž u soupeře beze sporu gólman Václav Sonnek.

O rozhovor jsme také požádali hvězdu utkání Václava Sonnka :

Vašku první soutěžní utkání v brance na domácí půdě, derby, skvělý výkon, hvězda utkání a vítězství, co ty na to?

Je to paráda, hodně nám pomohli diváci, kteří byli dneska moc dobří, prostě jsme dobře hráli, nepustili jsme je do nějakých šancí, takže jsem to měl v bráně jednodušší. Ve druhé třetině jsme trochu přestali hrát, pak jsme to ale dali, prostě paráda. Utkání to bylo těžké, ale dali jsme to, paráda.

Chceš-li Ďábly potrestati, zkus jim přesilovku dáti - poznámka redakce)))TIP: sport doma
4
HK Nový Jičín
1
HC David servis České Budějovice
Online
17.kolo, 14.11.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
4.11.2018
Odchovanec Nového Jičína, hráč Vítkovic, Ondřej Cubo, obdržel pozvánku do reprezentace U 16 na zápasy se Švýcarskem. Blahopřejeme !!! nominace
30.10.2018
Odchovanec Nového Jičína, hráč Olomouce, Michal Matiaško obdržel pozvánku do reprezentace U 19 na zápasy s Finskem. Blahopřejeme !!! nominace
18.10.2018
Odchovanec Nového Jičína, hráč Třince, Štěpán Macháček obdržel pozvánku do reprezentace U 17 na zápasy do Kanady. Blahopřejeme !!! nominace
7.10.2018
Táborský zápas má,bohužel, dohru ve formě zlomené nohy Honzy Kysučana. Jeho premiéra za A tým, má tak hořkou příchuť. Honza je ale bojovník a celou situaci zvládne. Přejeme mu rychlé uzdravení a těšíme se na něj!!!
5.10.2018
Odchovanec Nového Jičína, Štěpán Macháček, hráč Ocelářů Třinec, obdržel pozvánku na sraz reprezentace do 17 let v Jihlavě, blahopřejeme! nominace
24.9.2018
V 17. minutě 1. třetiny hráli Ďáblové přesilovku a vstřelili branku, kterou rozhodčí Velčovský uznal. Následně, na základě stížnosti čárového rozhodčího, že ho při střídání napadl hráč Slovák ( hrajeme přesilovku ). Hlavní rozhodčí, zrušil regulérní branku, vyloučil hráče Slováka a zapomněl vrátit vyloučeného hráče domácích zpět na trestnou lavici.... Nikdo nechápal, proč se nehraje.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Dorost zahájil sezónu prohrou

Dorostenci, po slibně rozehrané 1.třetině, podlehli soupeři z Brumova-Bylnice.

Na turnaji MD Ďáblové třetí

N o v ý J i č í n - Rožnov pod Radhoštěm