48. kolo, 2.liga - Východ 2017/2018, so 24.2.2018

HC RT TORAX Poruba

5:3

Branky a nahrávky: 12. Fojtík (Kaluža), 32. Slavík (Ollender, Finsterle), 50. Luka (Fojtík, Fišera), 54. Fojtík (Káňa J., Luka), 60. Káňa J. (Kaluža) – 13. Chvostek (Kocián, Tomeček), 34. Motloch (Krupa, Gebauer), 49. Kocián (Uhlár, Tomeček). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 401. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.

HC RT TORAX Poruba: Kubáň – Fišera, Slavík; Kaluža, Dresler; Puškár, Adam – Fojtík, Káňa J., Luka – Jaroš, Haas, Ollender – Ballner, Finsterle, Gelnar

HK Nový Jičín: Slovák I – Adamík, Már, Hruška, Metelka, Kysučan J., Tomeček, Janiczek – Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Sonnek, Slovák II, Uhlár

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nastoupili jsme v hodně okleštěné sestavě a věděli jsme, že musíme bodovat, abychom si upevnili první místo v dlouhodobé části. Byla by škoda ho ztratit v posledních dvou utkáních. Nový Jičín byl strašně nepříjemný soupeř. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, ale nepodařilo se nám vstřelit góly. Za stavu 2:3 nám do smíchu nebylo, ale kluci měli takovou touhu po vítězství, že zápas dokázali zvrátit v posledních deseti minutách. Mám z toho velkou radost. Je to malý první krůček, ale ti kluci si to zaslouží za to, jak celou základní část tahali. Petr Macháček (Ďáblové Nový Jičín): Konečně se nám vydařil vstup do zápasu a myslím si, že po celou dobu jsme dokázali s favoritem držet krok. V utkání jsme se dokonce dostali do vedení, ale poté nám to trochu uteklo a rychle jsme o něj přišli. Zbytečně jsme nastřelili prvního hráče a tím dali domácím výhodu brejku. Bod by nám zřejmě z tohoto zápasu slušel, Poruba je však daleko zkušenější a závěr si už pohlídala.

Slovák mucholapka a Fojtíkova přesnost Zápas, v němž mohli Porubští potvrdit první místo v tabulce, lepšího týmu prvních deset minut neměl. Obrany pracovaly na sto procent a šancí k vidění moc nebylo. V dobré pozici se v desáté minutě objevil na levém kruhu Vladimír Luka, jeho ránu ale lapil Jiří Slovák do lapačky. Domácí se ujal vedení o dvě minuty později, kdy proměnili přesilovou hru. Marek Kaluža našel už z obranného pásma najíždějícího Josefa Fojtíka na opačné straně, odkud se prodral přes celé kluziště až na pravý kruh, odkud zamířil neomylně ke vzdálenější tyči – 1:0. Blesková odpověď z pekla a Gebauerova příležitost Za necelou minutu ale bylo v RT TORAX ARENĚ vyrovnáno a Ďáblové skórovali ze stejné herní situace jako domácí výběr. Nový Jičín zcela vymíchal ostravskou defenzívu, kdy Ivo Kocián nahrával mezi kruhy Michalu Chvostkovi, který s pomocí tyče vyrovnal – 1:1. V osmnácté minutě se pak před brankoviště po několika kličkách objevil nečekaně Robin Gebauer, který byl ale natolik překvapen nastalou situací a nakonec mířil vedle. Akce Luky s Fojtíkem, Slavíkova dělovka a další rychlá odpověď Ve 28. minutě mohli jít domácí znovu do vedení, když jeli v situaci dva na nikoho Vladimír Luka s Josefem Fojtíkem, druhý jmenovaný ale přihrával ještě zpátky, a celou akci tak překombinoval. Ve 32. minutě využili domácí další přesilovku. Marek Slavík napřáhl na modré čáře a puk se zastavil až za Jiřím Slovákem – 2:1. Do dvou minut ale bylo znovu vyrovnáno. Lukáš Motloch vystřelil z pravého kruhu a puk dojel i s porubským brankářem do sítě – 2:2. Pár vteřin před sirénou pak ještě tečoval Tomečkovu střelu Ivo Kocián, ovšem pouze do tyče Kubáňovy klece. Ďáblové vedení neudrželi, rozhodla dvojice Fojtík – Jan Káňa Nový Jičín zápas otočil a ve 49. minutě šel do vedení. Ivo Kocián si najel na pravý kruh a nechytatelně poslal kotouč pod víko – 2:3. Domácí borci ovšem překvapení nedopustili a o minutu později už bylo zase vyrovnáno. Vladimír Luka sklepl puk ze vzduchu a černý nesmysl z ostrého úhlu propadl Jiřímu Slovákovi mezi tělem a bližší tyčkou – 3:3. Čtyři minuty a HC RT TORAX vedl. Jan Káňa vyslal na středovém kruhu do úniku Josefa Fojtíka, který upláchl a znovu zkusil střelu na vzdálenější tyč – 4:3. V závěru Ostravané už jen pečetili. Jan Káňa se v obranném pásmu zmocnil kotouče a poslal jej přes celé kluziště do odkryté brány – 5:3.