20. kolo, 2. liga - Východ 2014/2015, st 26.11.2014

HC Břeclav

4:6

Branky a nahrávky: 31. Průdek (Buhaj, Zháňal), 34. Nováček (Průdek), 57. Nováček (Sedlák), 59. Tobola (Novák) – 15. Vnenk (Uhlár, Lehečka), 19. Lehečka (Ižacký), 24. Ižacký (Lehečka), 25. Uhlár (Lehečka, Kabeláč), 48. Mráz, 60. Hanák Rozhodčí: Netopil – Klein, Linhart Vyloučení: 3:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 195 Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6

HC Břeclav: Šurý (od 25. Hübner) – Miklík, Směřička, Sedlák, Fejt, Beneš (A), Novák (A), Vojáček, Höss – Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Zháňal (C), Medřický, Buhaj, Kubáč, Čápek, Papp

HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop P., Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Ižacký, Hanák, Vnenk (A), Novotný, Uhlár, Cabák

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Je zajímavé, že kluci se po ledě na začátku druhé třetiny plouží a pak v závěru dokážou hrabat jako o život. To je paradox. A taky ohraná písnička. My jsme hráli dobře prvních patnáct minut, soupeře jsme nepustili ke střele a stejně jdeme do kabina za stavu 0:2. Něco si v kabině řekneme a ve 25. minutě je to už 0:4. Nový Jičín má zkušené mužstvo, což dokázal, jejich hráči čekali na šance, po chybách v rozehrávce a ztrátách puků se do nich taky dostávali. Naopak my útočíme na seskupeného soupeře, pak neproměníme trestné střílení. Ale to se stane. Jediným pozitivem je fakt, že jsme zápas za stav 0:4 nezabalili a udělali z toho drama. Bohužel pozdě. Teď už přichází na řadu opravdu hokejové schopnosti, už nás doma nikdo nepodcení. Venku teď hrajeme paradoxně lépe, než doma.“

Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): „Dostali jsme se celkem snadno do vedení 4:0, pak jsme ale polevili. Když vedou kluci o dva góly, začnou bláznit. Dostali jsme dva góly a ze zápasu bylo větší drama, než muselo být. Přitom úplně zbytečně. Jak se ale soupeř dostával zpět do hry, začali jsme zase hrát zodpovědněji. Rozhodl až pátý gól, kdy jsme se trošku přestali bát. Podržel nás samozřejmě výborný Iláš v bráně.“