1. kolo, 2.liga - Východ 2016/2017, st 14.9.2016

SHK Hodonín

7:3

Branky a nahrávky: 13. Garčic (Vrána, Miklík), 16. Jurča (Miklík, Haloda M.), 44. Jurča (Kadlec, Peš), 46. Kononenko (Janás, Vaněk), 55. Kadlec (Jurča), 59. Jurča (Kadlec), 60. Kadlec – 23. Novotný (Kratochvíl Š., Gebauer R.), 40. Málek (Kocián), 46. Málek Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský Vyloučení: 4:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 852 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 7:3

SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) – Miklík, Haloda M., Pokorný, Loginovskij, Polesný, Hovsepyan, Talán – Jurča, Peš (C), Kadlec – Janás, Vaněk, Zháňal – Kuba, Charvát, Hložánek – Garčic, Vrána, Kononenko

HK Nový Jičín: Slovák (21. Iláš) – Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut (C), Chvostek F., Cabák – Gebauer, Hladiš, Dalajka – Chvostek M., Samiec, Kocián – Málek, Sonnek, Kratochvíl Š. – Schwatz, Novotný, Uhlar

Stanislav Beťko (Hodonín):
Jsme rádi, že jsme první mistrovské utkání zvládli. Hráli jsme doma a moc jsme chtěli vyhrát, což nám možná trochu svazovalo. Do patnácté minuty jsme hráli hokej, který bychom chtěli hrát. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Pak jsme trochu polevili a na druhou třetinu bychom měli co nejrychleji zapomenout. Přetahovali jsme střídání, nebruslili jsme a darovali jsme soupeři dvě branky. Do poslední třetiny jsme sestavu stáhli na tři pětky, dali jsme nakonec soupeři pět gólů a jak jsem už říkal, jsme všichni moc rádi, že jsme toto utkání vyhráli.

David Musial (Nový Jičín):
V první třetině jsme nechali nohy v autobuse a prohrávali jsme o dvě branky. Ve druhé části jsme začali lépe a podařilo se nám srovnat na 2:2. Ve třetí třetině jsme za stavu 3:3 udělali po našem gólu pro mě ne moc pochopitelné chyby, dostali jsme dvě branky a bylo v podstatě po zápase.

Kdo čekal, že první ligové utkání bude svázané taktikou, byl vskutku na omylu. Od úvodního buly se hrálo nahoru – dolů. Jako první, kdo se z řad Drtičů zapsal vstřelenou brankou, byl Richard Garčic, který v přečíslení položil brankáře Slováka na led a následně celou akci korunoval protisměrnou kličkou. O tři minuty to bylo již o dvě branky, domácí totiž využili přesilovku. Petr Jurča si napravil reputaci z úvodních minut, kdy neproměnil brejk, a tentokrát blafákem překonal Slováka.

Hráčům Baníku vedení dlouho nevydrželo, novojičínští dokázali v průběhu druhého dějství vyrovnat stav utkání. Po přestávce zraněného Jiřího Slováka nahradil v brankovišti David Iláš. Důležité ovšem bylo, že Musialovi svěřenci ve druhé periodě výrazně přidali na pohybu, což činilo hodonínské defenzívě nemalé problémy. Šimon Kratochvíl v početní výhodě napálil kotouč do skrumáže před bránou, kotouč náhle změnil směr a zapadl k levé tyči Ondřeje Halody. A když se sedmnáct sekund před koncem dokázal prosadit Matěj Málek, bylo zaděláno na pořádné drama.

Jenže závěrečnou dvacetiminutovku doslova opanovalo hodonínské mužstvo. Ve třiačtyřicáté minutě přízemní Kadlecův pokus pohotově dorážel Petr Jurča. Vzápětí přišla bleskurychlá odpověď Nového Jičína. Obránce Haloda nechal Matěji Málkovi příliš prostoru na to, aby hostující forvard z bezprostřední blízkosti zavěsil puk pod horní tyčku. Za půl minuty bylo ovšem všechno jinak. Krásná souhra druhé formace vyústila ve vedoucí gól, na konci celé akce stál Kirill Kononenko.

Jihomoravané si pro svého soupeře připravili drtivý finiš. Jakub Kadlec byl na správném místě poté, co Jurča vyprášil Ilášovy betony z téměř metrové vzdálenosti, tudíž mu nedělalo problém dopravit puk za brankovou čáru. Necelé dvě minuty si hostující trenér Musial vyžádal oddechový čas pro své svěřence a podle očekávání vyzkoušel hru bez brankáře. Dal tak prostor Petru Jurčovi, aby završil hat-trick střelou do opuštěné svatyně hostujícího celku. Gólovou tečku za hokejovým večerem v Hodoníně učinil devět vteřin před koncem základní hrací doby Jakub Kadlec, který se uvolnil na pravém kruhu, nabruslil před brankoviště a střelou pod horní tyč nedal Ilášovi šanci.