44. kolo, 2.liga - Východ 2016/2017, st 22.2.2017

VSK Technika Brno

2:6

Branky a nahrávky: 1. Stehlík (Odehnal), 53. Benýšek (Čtvrtníček, Medek) – 27. Sonnek (Pisárik, Christov), 30. Christov (Sonnek, Zdeněk), 41. Běhal (Novotný), 57. Novotný (Kocián), 60. Sonnek, 60. Chvostek. Rozhodčí: Král – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

VSK Technika Brno: Slavíček – Šimák, Švaňhal, Sedláček, Vlček, Odehnal, Látal – Benýšek, Biolek, Florek, Stehlík (C), Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý

HK Nový Jičín: Iláš – Zahradníček, Běhal, Hruška, Vašut (C), Pisárik, Cabák – Slovák II, Chritov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Cihlář, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Irgl, Novotný.

Vlastimil Odehnal (Technika Brno): První třetinu jsme začali dobře, vedli jsme a celkově jsme ji odehráli dobře. Od druhé třetiny jsme upozorňovali na to, že oni dostanou v kabině, trenér jim naloží, a přijde do hry jiné mužstvo. Samozřejmě jsme se z toho nepoučili. Od druhé třetiny už to bylo špatné, začali jsme dělat chyby a chtěli jsme hrát hokej, na který nemáme. Upustili jsme od urputného a bojovného hokeje, udělali individuální chyby a prohráli jsme. Petr Macháček (HK Nový Jičín): Nepovedl se nám úvod, asi jsme zůstali hlavou a pohybem v autobuse. Domácí toho během minuty využili. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, zlepšili jsme pohyb a chodili více do brány. Vítězství se zrodilo ve druhé třetině.

Technika vlétla do utkání ve velikém stylu, hned po sedmatřiceti vteřinách se prosadil Ondřej Stehlík, který si zpracoval střelu od modré a obelstil brankáře Iláše. Technika i nadále tlačila, ale brankář hostí zůstal nepřekonán. Srovnat mohli hostující hokejisté v páté minutě, kdy jim byla nabídnuta přesilovka. V ní dokázal ujet Sonnek, Slavíčka nepřekonal, byl faulován a svůj brejk si tak mohl v rámci trestného střílení zopakovat. Rozjel se poměrně rychle, ale na Slavíčka bekhendovým blafákem nevyzrál. Velkou šanci spálil také Kocián, jenž položil Slavíčka, zvedl puk nad něj, ale Slavíček dokázal vytěsnit jeho střelu do ochranné sítě. První perioda tak skončila za stavu 1:1. Zdeněk Slavíček podržel v první části Sovy. Foto: Roman Kantor Druhá třetina vyšla lépe hostům, srovnat mohl Kratochvíl, jenž si položil Slavíčka, ale trefil ležícího brankáře domácích. Srovnat se tak podařilo Jičínu až při hře čtyř proti čtyřem, kotouč se po odrazu od zadního hrazení dostal na hůl Jana Sonnka, který zasunul kotouč za záda Slavíčka. Během chvíle bylo s Technikou o něco hůře, Sonnek milimetrovým pasem našel na brankové čáře Víta Christova, jenž usměrnil touš za záda brankáře Slavíčka. Srovnat mohl krátce před koncem třetiny Látal, ale jeho ránu do odkryté klece vykopl Iláš. Sovám se nezdařil ani vstup do poslední části, již po osmatřiceti vteřinách se ke střele od pravého hrazení dostal Jiří Běhal a poslal hostující celek do vedení o dvě branky. Technika se snažila o snížení, tlačila na branku a její tlak zúročil necelých osm minut před koncem zápasu Karel Benýšek. Šanci na srovnání zhatilo domácím vyloučení střelce druhé branky, Karla Benýška, které potrestal čtvrtou brankou v síti domácích Dominik Novotný. Následně Technika odvolala brankáře, ale početní výhodu se jí využít nepovedlo a naopak inkasovala. Domácím ujel Jan Sonnek a přidal svůj třetí bod v zápase. To nebylo vše, tři vteřiny před závěrečnou sirénou se hostům podařilo rozebrat domácí obranu a kotouč do branky poslal Michal Chvostek, který uzavřel skóre duelu na 2:6.