3. kolo, Přípravné zápasy Muži A, pá 20.8.2021

HC ISMM Kopřivnice

6:5

Branky a nahrávky: 6. Indrst (Krzak, Marek), 18. Suchý (Pokorný), 30. F. Fojtík (Štěpánek), 40. F. Fojtík (Žemba), 43. Sluštík (Suchý, T.Fojtík), 60. Štěpánek (Suchý) – 11. Kafka (Maliník, Poruba), 18. Štefka (Váňa, Lehečka), 20. Maliník (Štefka), 31. Hilšer (Váňa), 35. Pawliczek (Lehečka). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5.

HC ISMM Kopřivnice: Kučera (Šindelka) – Marek, Krzak, T. Fojtík, Štěpánek, Bail, Ludvík – Pokorný, J. Mach, Žemba – F. Fojtík, Sluštík, Suchý – Kofroň, M. Mach, Urban – Indrst, Koudelný

HK Nový Jičín: Šimonů (Nehasil) – Štefka, Hruška, Potočný, Lehečka, Vacula, Váňa, Konečný, Hilšer, Gebauer, Hladiš, Kafka, J. Sluštík, Flok, Kleiner, Pawliczek, Maliník, Poruba

V dalšímm přípravném utkání se utkali Ďáblové v rámci derby s domácí Kopřivnicí. Kopřivnickým hokejistům se povedlo i podruhé porazit rivala, když vítěznou branku vstřelil 14 sekund před koncem obránce Štěpánek a rozjásal tak přítomné diváky. Kopřivnice do utkání vstoupila lépe a podařila se ji využít hned první přesilová hra, když se po střele Marka dostal k odraženému puku Filip Indrst a bez problémů ho dorazil do odkryté klece – 1:0. Za pár minut bylo ale vyrovnáno, když se hosté prosadili také z přesilové hry, jmenovitě Kafka procedil puk mezi Kučerovy betony. Hokejisté Nového Jičína využili i druhou nabídnutou početní výhodu a dostali se do vedení. Náskok jim vydržel pouhých 36 sekund, protože Pokorný prostrčil puk na Dominika Suchého, ten se následně řítil tváří v tvář na novojičínského brankáře a dokázal šikovně přehodit puk přes betony – 2:2. Ale ještě do konce první třetiny opět udeřili hosté, když zbývalo posledních pět sekund, tak Maliník protlačil puk opět mezi betony Kučery. Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale byla to opět přesilová hra, která zapříčinila změnu skóre. Kopřivnickým hráčům se podařilo uzavřít bránící čtveřici v pásmu a následně vyjel od mantinelu na kruhy Filip Fojtík. Střelou zápěstím nedal šanci brankáři – 3:3. Jenže během dalších 4 minut se Novému Jičínu povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, když oba góly padly po backhandových zakončeních Hilšera a Pawliczeka. Ještě do konce druhé třetiny se domácím podařilo snížit po signálu z buly, když se z otočky prosadil už podruhé v utkání Filip Fojtík. Vyrovnat se kopřivnickým hráčům podařilo ve 43.minutě. Příčinou bylo špatné střídaní hostujících hráčů, Suchý díky tomu zavezl puk do pásma, vystřelil a puk zůstal za betonem brankáře, kde hlídkoval Ondřej Sluštík, který pohodlně zakončoval do odkryté branky. V posledních pěti minutách se zvýšilo tempo hry, jelikož obě mužstva chtěla vyhrát a vstřelit tíženou branku. Nakonec se to podařilo domácím 14 sekund před poslední sirénou, kdy obránce Štěpánek střelou zápěstím od modré čáry stanovil skóre utkání na 6:5.Zdroj:https://www.hcismm.cz/ Michael Škorňa