6. kolo, 2. liga - Východ 2014/2015, st 8.10.2014

SHK Hodonín

6:1

Branky a nahrávky: 13. Jurásek (Peš, Kuba), 18. Sajdl (Piskoř), 47. Pokorný (Sajdl, Kučera), 51. Kuba (Nedvěd), 56. Kuba (Jurásek, Škápik), 57. Zapletal (Smetana R.) - 55. Zdeněk. Rozhodčí: Slavka - Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1023. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Polesný, Nedvěd, Škápik, Zapletal, Grman, Fejt, Prčík – Kučera, Sajdl, Piskoř – Kuba, Jurásek, Peš "C" – Mika, Charvát, R. Smetana – Tomi, Vrba, T. Smetana

HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut "C", Zdeněk, Gogolka, Zahradníček, Hanák, Vnenk, Chvostek, Novotný, Uhlár

Jan Prčík st. (Hodonín):
Jsem spokojený s výsledkem i výkonem, který byl asi nejlepší v sezoně. I když jsme utkání rozhodli až v závěrečné třetině, kdy jsme dali čtyři branky. Škoda, že góly nepřišly dřív. Na druhé straně mě těší, že nám fungovalo to, na čem jsme se s kluky domluvili. Ve druhé třetině jsme měli na můj vkus dost vyloučených hráčů. Díky zbytečným faulům jsme pustili soupeře do tlaku. Kromě té pasáže v prostřední části jsme vývoj utkání kontrolovali. Výhra je podpořená výborným výkonem brankáře. Jsem rád, že jsme celé utkání odehráli na tři pětky, které se pravidelně střídaly. Věděli jsme, že když se do sestavy vrátí opory, tak se výkony budou zvedat. Ve východní skupině není lehkých soupeřů, o což naznačují i dosavadní výsledky.

Aleš Flašar (Nový Jičín):
Vysoká porážka mě mrzí. Výsledek je pro nás trochu krutý. V závěru jsme ale hráli vabank. Bohužel jsme zahodili spoustu vyložených šancí. Pokud by to po druhé třetině bylo tři tři, nikdo by se nedivil. My se momentálně trápíme v koncovce, nemůžeme dát branku. V každém utkání navíc musíme ubránit spousty oslabení. Přitom se mi nezdá, že bychom hráli nějak sprostě. Tomu malému Napoleonovi, co v Hodoníně pískal, na tu závěrečnou kompenzaci kašlu. Radši to měl nechat tak. Ale na rozhodčího se nevymlouváme. Bez gólů hrát hokej nedá.

Momenty po prvním buly zápasu patřily spíše hostům, kteří Drtičům nechtěli po dlouhé vteřiny vůbec půjčit puk. Z úvodního tlaku si ale Nový Jičín žádnou šanci nevytvořil, hra se pomalu vyrovnala a od poloviny první třetiny začali být aktivnější domácí borci. Charvátovu tutovku ještě Iláš dokázal zneškodnit, ale na následnou kombinaci druhého útoku, na jejímž konci byl Zdeněk Jurásek, už byl jičínský brankář krátký.

Drtiči po úvodní brance ještě přidali a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Hosté nechávali hodonínské trestuhodně před bránou a po několika dorážkách u tyčky viděl Jakub Sajdl volný kotouč, který propasíroval za Ilášova záda. První perioda tak skončila vedením hodonínských hokejistů o dvě branky.

V prostřední části obraz hry pokračoval v zavedených kolejích. Obě mužstva hrála pohledný útočný hokej, více šancí ale bylo na hodonínských hokejkách. Hosté se hodně nahlas přihlásili o slovo až po polovině zápasu, kdy je do sedla posadily dvě přesilovky v krátkém sledu. Svěřenci trenéra Flašara ucítili šanci a zle zatápěly hodonínské defenzivě. Všechny útoky ale končily na Kotvanovi.

Brankářská jednička Drtičů chvílemi svými bravurními zákroky dováděla protihráče doslova k šílenství. Nejblíže snižující trefě byl asi hodonínský rodák Kacíř, který možná ještě teď neví, jak mu jeho tutovku golman Drtičů zneškodnil. I druhá dvacetiminutovka nabídla přítomným divákům nadstandardní druholigový hokej. Jediné, co chybělo, bylo koření v podobě branek.

Náprava ale byla sjednána ve třetí třetině, ve které bylo k vidění hned pět přesných zásahů. Ten první obstaral pumelicí od modré čáry Petr Pokorný. Nejzkušenější zadák Baníku využil přesilovku po Flašarově faulu. V padesáté minutě našel Nedvěd krásnou přihrávkou Michala Kubu, hodonínský odchovanec konečně prolomil své letošní střelecké trápení a navýšil vedení svých barev už na 4:0.

Až za tohoto stavu se branky dočkali také hosté. Na začátku pětapadesáté minuty obral Kotvana o čisté konto Jiří Zdeněk, který se dokázal nejlépe zorientovat v nepřehledné situaci před hodonínským brankovištěm. Jakékoliv myšlenky na závěrečný tlak ale hostům utnul opět Michal Kuba. Křídlo druhého útoku si najelo na skvostnou Juráskovu přihrávku, udělal kličku vybruslivšímu Ilášovi a zametl kotouč do prázdné jičínské branky.

Gólový účet pak tři a půl minuty před závěrečnou sirénou podtrhl navrátilec Jiří Zapletal, který tak zaznamenal svou první přesnou trefu po návratu do hodonínského dresu. Definitivní tečku za dnešním hokejovým představením udělala potyčka, mezi hostujícím Gogolkou a domácím Nedvěděm, který přijel pomstít svého kapitána. Drtiči si po výhře 6:1 připisují do tabulky tři body, díky čemuž poskočili na třetí místo.