24. kolo, 2.liga - Východ 2016/2017, st 7.12.2016

HK Hokej Šumperk 2003

5:4 PP.

Branky a nahrávky: 7. Vachutka (TS), 14. Ostřanský (Sedláček, Novosad), 21. Vachutka (Vymazal), 60. Drtil (Sedlák, Vymazal), 63. Vymazal (Vachutka, Drtil) – 4. Dresler, 26. Dresler (Zdeněk), 47. Chvostek (Kratochvíl), 50. Luka (Zdeněk, Christov) Rozhodčí: Zbořil – Maťašovský, Holibka Vyloučení: 5:3 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 2:1 Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 5:4

HK Hokej Šumperk 2003: Svoboda R. (50. Zavadil) – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Svoboda L.

HK Nový Jičín: Iláš – Stránský, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Cabák – Samiec, Slovák, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Luka, Novotný, Uhlár

Aleš Flašar (Šumperk): „Nový Jičín dnes hrál velmi dobrý hokej a byl velmi silný soupeř. Avšak myslím si, že dnes jsme mohli vyhrát za tři body. Na můj vkus jsme udělali spousty individuálních chyb a z toho jsme inkasovali. Dneska tam měli hosté hráče z Frýdku, lajnu z Přerova a hráli jako tým. Takže bych se divil, kdyby s tímto týmem byli na spodu tabulky. Myslím si, že v lize patří Nový Jičín tam, kam patří. Ve třetí třetině jsme na můj pokyn střídali brankáře. Né, že by Renda chytal špatně, ale dneska se to od něj smolně odráželo, takže i taková vzpruha týmu pomůže.“ Robin Bacul (Nový Jičín): „Jsme s bodem, který jsme na ledě Šumperka získali, spokojeni. Hodne nás ovšem mrzela branka na 4:4. Sestava, se kterou jezdíme na venkovní utkání, je proměnlivá a není stálá. Troufám si tvrdit, že naopak na domácí zápasy máme kvalitnější sestavy a nějaké kluky z Frýdku. Nicméně pokud v takovéto sestavě budeme hrát i venku, tak budu spokojený.“

Týmy Šumperka i Nového Jičína vykazovaly před středečním zápasem solidní formu. Draci do té doby pětkrát za sebou získali alespoň bod, klub z Moravskoslezského kraje zase vylepšil formu několika výhrami. Hráči z města od řeky Jičínky nicméně strádají na kluzištích soupeřů. Což se částečně potvrdilo i ve druhém vzájemném měření sil pod vrcholky Jeseníků. Severomoravané neodstartovali duel nejlépe, jedna z prvních větších příležitostí hostujícího kádru hned skončila za Reném Svobodou, ve 4. minutě jej při samostatném úniku překonal Jan DRESLER, který mířil přesně pod vyrážečku gólmana Draků – 0:1. Šumperk však s vyrovnáním nečekal dlouho. O pár okamžiků později byl faulovaný Vachutka, rozhodčí nařídili trestné střílení a Daniel VACHUTKA jej nekompromisně proměnil, puk do sítě zakončil bekhendem – 1:1. Během 10. minuty domácí obránce Ďurkáč pouze trefil Ilášův beton, do vedení žlutomodré bojovníky neposlal ani Milan Ostřanský, když jeho pokus skončil pouze v ochranné síti. Přesto ještě před vypršením úvodní dvacetiminutovky jednou vlály modrožluté šály. Další šanci Milan OSTŘANSKÝ zužitkoval, přijal přesný pas od Sedláčka a zakončoval do z poloviny odkryté branky – 2:1. Pak ale začal soupeř Draků vzdorovat. Daniel VACHUTKA ale nejprve zvýšil náskok Šumperských na dvoubrankový, hned ve 21. minutě posla z ostrého úhlu kotouč za brankovou čáru – 3:1. Nový Jičín reagoval zhruba o pět minut později. Přesilovou hru proměnil Jan DRESLER, jenž zároveň vsítil svou druhou branku střetnutí – 3:2. Do konce prostředního dějství publikum další přesné zásahy nesledovalo, i kvůli menšímu počtu trestů. A tak měla rozlousknutí přivanout třetina třetí. Mnohem lépe do ní vlétli Novojičínští, ve 47. minutě pod betony Reného Svobody dostal kotouč Michal CHVOSTEK, jeho mužstvo mělo důvod k radost – 3:3. Na konci 50. minuty navíc udeřil i Vladimír LUKA a hostující mančaft měl zpátky těsné vedení z první třetiny – 3:4. Luka vyhnal z brankoviště Svobodu, nahradil jej Petr Zavadil. Už to vypadalo, že Nový Jičín poprvé v sezóně ukořistí na ledě soupeře výhru a zároveň všechny tři body. Jenže proti byl bek Šumperka Tomáš DRTIL. Ten totiž devětačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal k radosti většiny přítomných diváků zápas do prodloužení – 4:4. Bod navíc brali Draci. Ještě před polovinou nastavené pětiminutovky určil vítěze Michal VYMAZAL, jehož přesně našel Daniel Vachutka – 5:4. Klání plné zvratů a napínavých momentů tedy ovládl celek z podhůří Jeseníků, Šumperk tak bodoval už po šesté za sebou. Nadále zůstává třetí. Nový Jičín naopak stále čeká na prolomení venkovní mizérie.