Sportování amatérů se blíží. Jenže Hnilička mluví až o březnu!
11.1.2021, Milan Urban

Sportování amatérů se blíží. Jenže Hnilička mluví až o březnu!Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička promluvil o pokračujících jednáních s vládou v MF DNES.

„Vyjednávání o povolení sportování s ministerstvem zdravotnictví i v PES 4 a 5 se blíží do konce. Výsledkem bude kompletně předělaná tabulka, kterou zveřejníme ihned, jakmile bude finálně odsouhlasena,“ uvedl Hnilička na svém twitterovém účtu.

„Systém je připravován s výhledem na určité období, mám pocit, že ke konci března.“

Milan Hnilička

To zní poměrně optimisticky, jenže výhled, který zazněl v samotném článku, už zdaleka tolik optimistický není. Spíš naopak.

„Tomu, jak opravdu velký je kontinuální tlak na sportování amatérů, rekreačních sportovců a dětí, vycházejí navržené úpravy docela vstříc. Všechno je ale pořád ještě v pracovní verzi, proto by byl zatím jakýkoli výstup předčasný,“ uvedl.

„Nicméně situace se vyvíjí, vstupují do toho antigenní testy, nově i vakcína. Systém je připravován s výhledem na určité období, mám pocit, že ke konci března,“ řekl Hnilička poněkud překvapivě.

Česká republika se aktuálně nachází v pátém stupni protiepidemického systému a nezdá se, že by se situace měla v dohledné době zlepšit. To je pro amatérské sportovce zcela fatální, neboť nyní mohou sportovat pouze venku, a to po dvou.

„Cílíme i na možnost zapojení antigenních testů na sportování ve větších počtech lidí.“

Milan Hnilička

„Řešili jsme i otevření všech sportovišť pro omezený počet sportovců napříč všemi stupni systému PES,“ naznačil Hnilička.

A co by se mohlo týkat konkrétně hokeje?

„Cílíme i na možnost zapojení antigenních testů na sportování ve větších počtech lidí. Jsme si vědomi, že třeba ve stupních pět a čtyři není žádoucí hrát soutěže a cestovat po celé republice. Ale požadavek je, aby bylo i větším skupinám či sportovním týmům – včetně amatérských – umožněno trénování,“ řekl pro MF DNES předseda Národní sportovní agentury.5
HC Kopřivnice
0
HK Nový Jičín
Online
27.kolo, 20.1.2021
HC Kopřivnice
Rozpis ledové plochy
Aktuality
12.1.2021
V neděli zemřel dlouholetý ledař Zimáku ANTONÍN HUB. Upřímnou soustrast celé rodině. Tonda
5.1.2021
Daniel Palička se může těšit na Ďábelský hrníček, neboť správně odhalil Davida Štefku, který nám odpovídal na otázky.
23.12.2020
Desáté kolo vyhrál Rostislav Hypl a Ďábelský hrníček je jeho odměnou. GRATULUJEME !!!
18.12.2020
na otázky 9. kola pohled do duše Ďábla nám odpovídal Daniel Šimonů, což správně a jako první odhalila Veronika Pšenicová z Šenova u Nového Jičína - gratulujeme k Ďábelskému hrníčku !!!
15.12.2020
Václav Šťastný z Bartošovic správně odhalil že odpovědi v 8. kole pohledu do duše Ďábla nám poskytl Jakub Hruška. GRATULUJEME k Ďábelskému hrníčku !!!
11.12.2020
V sedmém kole nám odpovídal Ďábel Jan Holáň a jako první ho správně uhodl Petr Čech z Hladkých Životic a může se těšit na Ďábelský hrníček!! GRATULUJEME !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Špičky prosí ministra: Neberte lidem sport! Chystají pilotní projekt

Praha - Nikoho, kdo se pohybuje ve sportovním prostředí, nenechává aktuální situace klidným. Lídři českého sportu proto poslali ministru zdravotnictví Janu Blatnému společný dopis.

Zemřel Pavel Chalupa

N o v ý J i č í n - ​Ve věku nedožitých 75 let zemřel dlouholetý činovník hokejového klubu, Pavel Chalupa.