Ďáblové se po dvou venkovních zápasech představí zase na domácím ledě. Jejich soupeřem budou Drtiči z Hodonína, kterým se poslední dobou na kluzištích soupeřů nedaří. Na ledě Ďáblů to budou mít těžké, protože ti vyhráli z posledních šesti domácích utkání rovnou pětkrát. Utkání začíná v sobotu od 18 hodin.

Postavení v tabulce.

Ďáblové si pořád drží první místo tabulky s 42 body a s pětibodovým předstihem na druhé Bobry z Valašského Meziříčí. Bobři mají ale odehraných pouze 19 zápasů, narozdíl od Ďáblů, kteří jich odehráli už 22. Z posledního zápasu se jim podařilo vybojovat 3 body, a to když vyhráli na ledě Kopřivnice 2:1. U Ďáblů je zvykem, že body zůstávají doma, z 11 domácích zápasů ztratili pouze 7 bodů.

Drtičům se tuhle sezonu nedaří podle jejich představ. Z 19 zápasů získali 15 bodů a momentálně se nachází na 8. místě tabulky. Na venkovních kluzištích odehráli 9 zápasů a odvezli z nich 4 body. Navíc se trápí i střelecky, už dva zápasy na ledě soupeře nevstřelili branku. V posledním zápase, jenž odehráli na domácím ledě, se jim podařilo porazit Velké Meziříčí.

Nejproduktivnější hráči

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Roman Maliník. Z 21 odehraných zápasů se mu podařilo nasbírat 19 bodů (6+13). O post nejlepšího střelce se momentálně dělí dvojice Robin Gebauer a Dominik Kafka. Oba borci nasbírali 14 bodů (7+7). Petr Kuboš je s 10 body (1+9) nejproduktivnějším obráncem Ďáblů.

Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Tomáš Komínek, který získal 21 bodů (11+10) z 19 odehraných utkání. 14 kanadských bodů má na svém kontě Stanislav Balán (6+8). Nejproduktivnějším obráncem Drtičů je Martin Miklík (1+7).

Poslední zápas soupeře

Drtiči odehráli svůj poslední zápas na domácím ledě proti Velkému Meziříčí. První třetinu vyhráli hosté 0:1, ale ve 22. minutě už bylo srovnáno. Na další gól se čekalo až do 52. minuty a do vedení šel zase hostující celek. Vedení si moc dlouho neudrželi, protože po necelých dvou minutách vyrovnal Tomáš Komínek. O vítězi zápasu se rozhodlo v poslední minutě, když Tomáš Komínek zkompletoval hattrick a výrazně tak pomohl Drtičům k zisku tří bodů.

SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Hefka (Janás, Romančík), 54. Komínek (Balán), 60. Komínek (Balán), 60. Komínek (Miklík) – 8. T. Střecha (Topol, Kochánek), 52. Malec (Juráň, Paták).

Vyloučení: 4:6

Využití: 0:0

Diváků: 231

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

SHK Hodonín: Kořének (Martinčík) – Pchalin, Škápik, Hefka, Mikulík, Miklík, Hohl, Sedláček – Komínek, Balán, Raevskii, Lekeš, Hložánek, Marek, Handl, Romančík, Janás, Dobša, Giatsintov.

HHK Velké Meziříčí: Krejčí (Juda) – Ambrož, Báňa, Topol, Slabý, Vlašín, Burian, Kochánek – Rozmarín, Juráň, Strnad, Paták, Vlašín, T. Střecha, Křenek, Malec, Maštera, F. Střecha.

Vzájemné zápasy v této sezoně

Oba celky se střetly v této sezoně již dvakrát. V obou případech odcházeli z utkání šťastnější Ďáblové. První utkání se odehrálo 9. října na ledě Ďáblů. Drtiči sice vedli 0:2, ale domácím se povedlo na konci druhé třetiny snížit a ve třetí dokonali obrat na 3:2. Druhé utkání se odehrálo na ledě Drtičů. Utkání plné obratů dopadlo lépe pro Ďábly, kteří získali tři body po výhře 5:3.