Martina Paličková

V 5. kole Ligy staršího dorostu naši starší dorostenci cestovali na led do Karviné.

Do vedení se dostali jako první hráči SK zásluhou Oskara Rzekanowského, kterému nahrával Ondřej Konečný. Hostům se ještě v první třetině podařil vývoj utkání otočit. V čase 10:32 vyrovnával Daniel Dostál a stejný hráč v čase 15:54 poslal Nový Jičín do vedení 2:1.

Do druhé části vstoupili karvinští mnohem aktivněji a bylo otázkou času, kdy padne další branka. Ta padla až ke konci druhé části v čase 37:13, kdy Ondřej Konečný vyrovnal na 2:2. Stejný hráč o dvě minuty později bleskově využil přesilovou hru a poslal karvinské znovu do vedení. Asistenci si připsal Pavel Baron, který po faulu ihned rozehrál buly na Ondřeje a ten skóroval.

Také třetí dvacetiminutovka patřila domácímu celku, který byl aktivnějším týmem. V čase 50:52 uzavřel stav utkání na konečných 4:2 ve svém premiérovém utkání za starší dorost Jan Pieczonka a bylo prakticky po utkání.

Další utkání čeká na starší dorostence v neděli, kdy odjíždí do Šumperka.