Kateřina Krutilková

N o v ý J i č í n - Nový Jičín přivítal ve středu tým ze Slezska Opavu. Utkání plné vyloučení dopadlo lépe pro Nový Jičín, jenž vyhrál 5:0. Domácí brankář David Iláš si zapisuje 100% úspěšnost.

První třetina se jevila vyrovnaně. Matěj Málek sice vstřelil branku hned v úvodu, ovšem Opava bojovala celou třetinu. Ke konci spustila Opava lehce agresivnější  hru, zřejmě z pocitu většího nátlaku Nového Jičína.

Druhá třetina byla plná zbytečných vyloučení. Nový Jičín dokázal zvýšit skóre na 4:0. Hned v úvodu třetiny našel Kabeláč nekryté místečko v Opavské bráně. O pár minut později proměnil trestné střílení Flašar, a v 35. minutě nedokázal Šafránek zabránit střele Uhlára. Nový Jičín měl herní převahu po celou dobu třetiny.

V třetí třetiny se sice Opava snažila více útočit, ale na Iláše již nevyzrála. Dokonce se Ižacký v 58. minutě prosadil a zajistil Novému Jičínu výhru 5:0.Tři body tedy zůstaly zaslouženě domácímu mužstvu.