Filip Palička

4. kolo nadstavby ELIOD Ligy mladšího dorostu jsme zajížděli s oslabenou sestavou na horkou půdu do Prostějova. Předchozí dva duely s tímto soupeřem znamenali pro nás pouze jen jeden bod za prohru na nájezdy.

V zápase s Jestřábi se Nový Jičín dostal do vedení hned v první minutě zásluhou Jirky Brodka a dále skóre navyšovali Mirek Krupa  a Matěj Timko. Soupeř se nevzdal a na konci první třetiny dvě slepenými brankami snížil na rozdíl jedné branky. Do konce třetiny zbývala minuta a  Jirka Brodek navýšil rozdíl ve skóre. V druhé třetině nám utekl začátek a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu. Od 25. minuty zápas byl zcela v naší režii a postupně jsme navyšovali skóre a na konci zápasu na časomíře svítilo skóre 4:13 v náš prospěch. Na brankové kanonádě se podílel čtyřmi brankami Jirka Brodek. Premiérový gól v dresu mladšího dorostu si připsali Ondra Cubo (dal dva góly a jednu asistenci) a Dan Handl (jeden gól a dvě asistence).