Redakce

N o v ý J i č í n - Do 48. minuty měli fanoušci důvod spílat domácím, protože ti pokračovali v posledních výkonech. kdy hráli, nedávali góly a dostávali jeden za druhým. Ale po brance Lehečky jakoby si řekli, že tohle si věrný fanoušek Jéňa, který tragicky zahynul, nezaslouží. Proto mu připravili rozlučku se vším všudy!!! Vyrovnali nepříznivý stav a v prodloužení Adamík poslal do nebe vítěznou branku pro Jéňu.

Naši mladíci opět překvapili. Po utkáních se Šumperkem 2:10 a Orlovou 1:8 a po dvou třetinách s Opavou 0:4, by si na Ďábly nevsadil ani největší optimista. Celý zápas Ďáblové tahali za kratší konec. Ne, že by byli o tolik horší, ale proměňování šancí, které je provází po celou sezónu se opět ukázalo jako největší slabina. Naopak Opava na co sáhla, to skončilo v síti. PO druhé třetině se zdálo, že je vymalováno. Za stavu 0:4 však zavelel gólem ve 49 minutě zápasu Lehečka a začaly se dít věci. Náhle Ďáblům narostly křídla a o minutu později bylo na Zimáku ještě veseleji, neboť nejlepší hráč zápasu Jan Sonnek snížil na 2:4. Opava náhle upadala stále hlouběji do kómatu, přestala stíhat a z toho pramenily fauly. Realizační tým navíc našel odvahu a neskutečně dlouhou dobu, téměř 4 minuty hráli Ďáblové bez gólmana. V 29 minutě se ještě zdálo, že soupeř vedení udrží, ale pak přišla neskutečná pumelice Pechy a rozhozený Lamla v brance Opavy snad asi nemohl ani mrknout. Času bylo strašně málo, ale touha po vítězství Ďáblů byla neskutečná. Opava nechápala, nestíhala, nevěřila. A bylo hůř kolem Lamly snad ještě probíhala tlaková vlna po Pechově bombě a bylo vyrovnáno. Kuba, který rozhodně nehrál pohodový zápas vyrovnal na 4:4!! Zbytek zápasu si Ďáblové ohlídali, byl to i pro ně zápas, jaký asi hráli poprvé a naposledy v životě. A šlo se do prodloužení. A i v něm Opava připomínala spíše živoucí mrtvolu. Bylo jedno, kdo byl z Ďáblů na ledě, ale hokej připomínal spíše jako by roj sršňů v bílém hledal smrtelné místo své oběti. To našel ve 4. minutě Adamík po skvělé přihrávce Sonneka a Opavu poslal na neveselou cestu domů. Pánové a dámy, kdo na tomto zápase nebyl, neuvěří...