Kateřina Krutilková

N o v ý J i č í n - Po sobotním prohraném zápase s Břeclavi nám poskytl rozhovor Zdeněk Jiří. Jiřímu se podařilo vstřelit obě dvě branky, ale moc radost z nich neměl.

Ve středu jste předvedli skvělý zápas. S čím jste šli do sobotního utkání?

Tak ve středu to byl, co jsem zatím viděl nejslabší tým této ligy. Myslím si, že to byla povinnost vyhrát. A v sobotu jsme šli do zápasu s tím, že vyhrajeme a myslím, že jsme tak i začali. Nastoupili jsme do zápasu výborně. Bohužel 2x jsme byli ve vedení a 2x jsme ho během minuty ztratily. A poté v druhé třetině během 10 vteřin nám otočili zápas a to už se pak těžce dohání. I když jsme byli aktivnější, měli jsme více střel, ale bohužel jsme dali pouze dva góly.

Kdy nastal podle Vás ten zlomový okamžik? Kde se stala chyba na vaší straně?

Zlomový okamžik asi nastal, když jsme vedli 2:1 a nechali jsme si hned dát gól na 2:2. Myslím si, že to byl hodně lehký gól. Potom hned byla branka na 2:3 a následně na 2:4 zdá se mi, že to byla nahrávka z rohu. Byl to nepokrytý hráč před bránou a do prázdné branky gól. Sice jsme se snažili dohrát všechny souboje až do konce, ale bylo to už těžké dohánět.

Podařilo se Vám trefit oba dva góly. Jak se cítíte?

Tak nic moc, jelikož samozřejmě kdybychom ten zápas vyhráli, měl bych radost, ale takhle mě ty góly nemohou těšit. Prohráli jsme no.

Břeclav má rozhodně mladší obsazení. Myslíš, že to byl ten hlavní problém?

Já si myslím, že ne. Samozřejmě tam bylo hodně mladých kluků, kteří hodně bruslili, byli hodně v pohybu. Ale, zdá se mi, že to nám nevadilo. My jsme jejich tempo stíhali. Naopak jsme měli zjednodušit hru, tak jak jsme dali ty dvě branky. Z takových rychlých a jednoduchých akcí, kdy byl vytečovaný puk dopředu. Takhle jsme měli pokračovat, ale začali jsme nějak vymýšlet a oni nám ty puky posbírali a začali dávat góly.

Cítil si po dnešním zápase nějaký zvláštní tlak v kabině?

Né, to bych nepociťoval. Zatím je stále začátek soutěže a je odehraných 9 kol. Nejdůležitější to bude v listopadu-prosinci. To jsou ty zápasy takové více rozhodující. Abych řekl pravdu, já tu tabulku nějak nesleduji. Nevím ty bodové rozdíly. Ale ještě nejsou ty bodové ztráty nějaké extra, abychom ještě neměli šanci se posunout. Stačí, když vyhrajeme tři-čtyři zápasy v řadě a najednou můžeme být v první čtyřce.

Které zápasy Vám více vyhovují doma nebo venku?

Já to zatím neumím posoudit, jelikož jsem hrál jen v Karviné a Přerově. Jinak vše doma. Takže ještě nevím.

V Novém Jičíně hrajete první sezónu. Jak se zde cítíte?

Tak normálně (smích). Už jsem prošel několik stadionu a několik klubů… Kabina je výborná. Parta je perfektní. Myslím si, že na té partě je to postavené a pokud bude trénovat, jak jsme trénovat a hrát s takovým nasazením jaké jsme předvedli dneska, tak začneme ty branky dávat a potom taky začneme vyhrávat.