0. kolo, 2.liga - Východ 2017/2018, st 7.3.2018

HC Bobři Valašské Meziříčí

5:2

Branky a nahrávky: 9. Pořický (Horyna), 22. Kývala (Rudl, Pokorný), 25. Vaněk (Seidler), 28. Dvořák (Seidler), 48. Pořický (Brunec) – 26. Chvostek (J. Sonnek, Málek), 53. J. Sonnek (Chvostek). Rozhodčí: Škach - Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:4, navíc Rudl (VAL) 10 min za zásah do oblasti hlavy nebo krku, Pecha (NJ) 10 min za nesport. chování, Adamík (NJ) do konce utkání za nesport. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Studený (C), Martiník (A), Dalajka.

HK Nový Jičín: Slovák (28. Bechný) – Adamík, Tomeček, Hruška (A), Běhal, Janiczek, Foltýn, Már, Metelka – Chvostek (A), Kocián (C), Pecha, – Kafka, Gebauer, Motloch – Uhlár, Palička, Podlaha - Málek, J. Sonnek, Irgl.

Komentář k zápasu

Začátek duelu začal opatrně na obou stranách. Obě mužstva si uvědomovala důležitost tohoto zápasu a podle toho k němu přistupovala. Přesto byli o něco aktivnější směrem do útoku domácí Bobři. Postupně dobře zahrozili Pokorný nebo Žák, gólman Slovák byl však pozorný, a jejich pokusy kryl. Přesně dvě minuty před polovinou prvního dějství dostali Ďáblové možnost přesilové hry. V té ale absolutně propadli a navíc inkasovali první gól duelu. Bobr Jakub Pořický ujel kolem mantinelu a jen ve stínu obránce soupeře vymíchal se Slovákem forhendovou kličkou. Poté už neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky – 1:0.

Valaši ještě do konce poloviny první třetiny ujížděli znovu v oslabení do útoku dva jednoho. Jejich snahy se se vší vervou snažil zastavit hostující Kafka, přičemž se nepříjemně zranil o brankovou konstrukci. Hra posléze zkoprněla a obě mužstva se jen těžce dostávala do útoku. Když už k útočné akci došlo. Na obou stranách pokusy útočníků zastavovali jistý brankáři Šafránek i Slovák. Do konce prvního dějství se toho moc neudálo, a tak se do šaten odcházelo s jednobrankovým vedením Bobrů.

Valaši při vstupu do druhého dějství na ni nečekali a už ve druhé minutě navýšili svůj náskok na svého soupeře na rozdíl dvou branek. Martin Kývala se dostal do přečíslení dva na jednoho se svým spoluhráčem, nakonec se rozhodl pro samostatné zakončení a i se štěstím s odrazem o tyčku vystřelil Bobrům druhý gól - 2:0. Bobři ani nadále nenechávali nic náhodě a nadále se tlačili do útočení. Zásluhou jim byla třetí branka z hole Rostislava Vaňka, který byl faulován, přesto i v pádu dokázal ještě zakončit špičkou své hokejky – 3:0. Nový Jičín kontroval o minutu později. Michal Chvostek se vymanil ze sevření dvou Bobrů a tváří v tvář Šafránkovi poslal kotouč nechytatelně pod horní tyč jeho svatyně - 3:1.

Valaši na malý moment působili inkasovaným gólem opařeni. Dokázali však ihned odpovědět svou čtvrtou brankou. Seidler zachytil špatnou rozehrávku soupeře na modré čáře, poslal jej bleskově před branku na hůl Petra Dvořáka, který mazácky poslal kotouč za záda Slováka a přidal tak znovu klid na hokejky Bobrů, když znovu navýšil na rozdíl tří branek – 4:1. V tom samém čase došlo ke střídání brankářů na straně Ďáblů. Slovák ihned po třetí inkasované brance opustil brankoviště, kde jej nahradil Bechný. Bobři si po zbytek druhého dějství spíše hlídali svůj náskok a čekali na to, co vymyslí soupeř, který byl ovšem v útočné fázi bezzubý. Druhá třetina tak skončila s tříbrankovým vedením Bobrů a ti se mohli s klidnými hlavami připravovat na poslední periodu.

Druhou minutu třetí části doprovodil nevybíravý zákrok hostujícího Podlahy, který sejmul ujíždějícího Hořanského bez jakékoliv snahy hrát kotouč. Snajpr Bobrů se chvíli svíjel na ledě, posléze však po vlastních nohou odjel na střídačku. Zbývalo patnáct minut do konce třetí třetiny, a další nechutný zákrok předvedl hostující Motloch, který za brankou Šafránka atakoval naprosto zbytečně Žáka vysokou holí. Bobři odpověděli nejlepší možnou cestou. Jakub Pořický využil skvěle načasované přihrávky Brunce a poslal puk až za záda Bechného - 5:1.

Nový Jičín ještě sedm minut před koncem dokázal alespoň snížit. Jan Sonnek dostal přihrávku před úplně prázdnou branku a pouze doklepl kotouč do odkryté klece – 5:2. Valaši se po zbytek utkání jen snažili bránit svůj náskok a nutno říct, že úspěšně. Bobrům stačily nahazované kotouče a Nový Jičín byl již bez chuti s utkáním něco udělat. Svěřenci trenéra Weintritta tak dovedli do úspěšného konce i třetí utkání v řadě a postoupili tak do semifinále.