9. kolo, 2.liga - Východ 2016/2017, st 12.10.2016

HC RT TORAX Poruba

1:6

Branky a nahrávky: 17. Zdeněk – 10. Kafka (Jáchym), 24. Jáchym (Orság), 28. Kilnar (Kafka), 36. Seidler, 54. Orság, 60. Orság (Ballner, Adamik) Rozhodčí: Vaněk - Rožínek, Novák Vyloučení: 3:4, navíc Rudl 10 minut Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 300 Střely na branku: 25:33 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6

HK Nový Jičín: Iláš (Slovák), Stránský, Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Dresler, Gebauer, Samiec, Hladiš, Dalajka, Zdeněk, Chvostek, Málek, Sonnek, Novotný, Uhlár

HC RT TORAX Poruba: Čech (Kubáň), Slavík, Puškar, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamik, Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaňek, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Tomčák

Ohlasy

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi za tři body, v Novém Jičíně se vždy hraje těžce. Absolutorium zaslouží gólman Kuba Čech, který nás hodně podržel. Ale myslím si, že s tímto výkonem bychom měli proti jiným soupeřům problémy, je potřeba pracovat dále, výkon nebyl ideální.

Komentář k zápasu

Kafkova dorážka a Zdeňkovo vyrovnání Po vlažném úvodu mohli jít do vedení domácí, jeden z útočníků však před Čechem trestuhodně minul. Za necelé dvě minuty tak slavili Porubští. K Jáchymově odražené střele se dostal Dominik Kafka, jenž přes obránce vymetl pravý roh Ilášovy svatyně – 0:1. Srovnat mohl až o několik minut později Jiří Zdeněk, ten ale ve své individuální akci na Jakuba Čecha nevyzrál. Jiří Zdeněk uspěl až za necelé tři minuty. Po zaváhání jednoho z porubských obránců se kotouč dostal přesně na útočníkovu hůl a ten střelou mezi betony srovnal otěže zápasu – 1:1. Jáchymova rozhodující parádička Poruba svou převahu začala ve druhé třetině umocňovat dalšími góly. Ve čtyřiadvacáté minutě si Tomáš Jáchym udělal z domácích obránců dobrý den, objel Ilášovu klec a v nejméně očekávaném okamžiku zamířil do pravého horního růžku – 1:2. Poté, co hosté přežili oslabení, tak Poruba udeřila potřetí. Aleš Kilnar zkoušel štěstí od modré čáry a puk zaplul přes několik hráčů až za gólmanova záda – 1:3. To už bylo pro Davida Musiala příliš a Iláše tak nahradil v novojičínské bráně Jiří Slovák. Prakticky to stejné se povedlo i u čtvrté branky. Po ubráněném oslabení nahodil kotouč na branku Petr Seidler a k překvapení všech se dostal až za brankovou čáru – 1:4. Orságova třetina Ostravané mohli přidat další gól hned v úvodu poslední dvacetiminutovky, Jiří Slovák ale na poslední chvíli dokázal puk zalehnout. Korigovat tak mohl na druhé straně Matěj Málek, Jakub Čech mu ale parádně vypíchl kotouč zpod hole. V 54. minutě se už ale porubská střídačka dočkala. Tomáš Jáchym s Jakubem Orságem se ocitli sami před Jiřím Slovákem a druhý jmenovaný už pálil po Jáchymově nahrávce do prázdné branky – 1:5. Třináct sekund před koncem už domácí rezignovali. Jozef Tomčák tak vypálil osamocený z mezikruží a přesnou střelou podtrhl gólový účet večera – 1:6.