37. kolo, 2.liga - Východ 2016/2017, so 28.1.2017

SHK Hodonín

3:1

Branky a nahrávky: 8. Jurča (Vaněk, Haloda M.), 30. Peš (Kuba, Kužílek), 44. Miklík (Kuba) - 19. Málek (Novotný, Běhal). Rozhodčí: Malota - Novák, Wesley . Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 971 . Střely na branku: 39:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1 .

SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Potekhin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kuba (A), Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Hložánek - Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

HK Nový Jičín: Iláš (Slovák) - Běhal, Hruška (A), Bahounek, Vašut (C), Metelka - Gebauer, Samiec, Slovák - Málek, Chvostek, Kocián - Sonnek, Novotný (A), Uhlár. Trenér: Petr Macháček.

Stanislav Beťko (Hodonín): Dneska nás čekal Nový Jičín. Víme, že to je nevyzpytatelný soupeř. Dá se říct, že jsme hráli jenom dvanáct minut to, co jsme měli hrát. Do dvanácté minuty to bylo 10:1 na střely, bohužel nám tam nic nespadlo, ale naštěstí jsme dali gól v přesilovce. Od té doby jsme se začali strachovat o výsledek a byli jsme vzadu strašně nedůrazní a místo pohledného hokeje se stal urputný boj. Každopádně jsme rádi, že jsme to zvládli a že máme tři body do tabulky. Dneska nám zaplať pánbůh vyšly přesilovky, ze tří jsme dali dva góly a doufám, že to bude na vzestupu a bude to tak pokračovat. Věnujeme se tomu do play-off na trénincích čím dál tím víc. Fanouškům děkujeme za podporu a těšíme se na ně příští sobotu na zápase s Opavou. Petr Macháček (Nový Jičín): Přestali jsme dávat branky a to, že jsme dneska měli hodně vyložených šancí a to, že jsme tam měli asi třikrát prázdnou bránu a my nejsme schopní dát gól, tak v tomhle dneska domácí byli daleko lepší. Každou větší šanci, kterou měli, tak proměnili a tím dneska vyhráli zápas.

Utkání se rozjelo jako horská dráha a brankáři měli hned na začátku plné ruce práce. Ondřej Haloda musel už po dvaadvaceti vteřinách startovat do nebezpečně velké vzdálenosti od svého brankoviště, aby rozehrál kotouč dříve než jej mohl přebrat hostující Novotný. I Iláš na druhé straně kluziště musel hasit nějakou tu šanci, ale skóre zůstalo neměnné. A neměnné zůstalo až do osmé minuty. Pak přišla přesilová hra pro Baník, která, ačkoliv její začátek nebyl nikterak oslnivý, nakonec přece byla zužitkována. Nastřelený kotouč od modré čáry našel ve změti hokejek Petr Jurča a pohodlně zakončil za záda Davida Iláše. Drtiči následně přidali na obrátkách a začali se více tlačit do zakončení, ale novojičínští hráči odolávali, přestože je Oranjes dlouho drželi v obranné třetině. Pak se ale karta obrátila a hosté se začali osmělovat. Svoje snažení následně také přetavili v branku. Novotný si sjel pro Běhalovo nahození za branou Hodonína a následně posunul puk na Matěje Málka. Ten si sjel do prostoru pro vhazování a střelou na bližší růžek překonal hodonínského brankáře. Začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v poněkud klidnějším duchu. Oba týmy se dostávaly do šancí, ale nejednalo se o nic vyloženého. Jičín se prezentoval aktivní hrou, především díky přesilovce ze čtyřiadvacáté minuty, která však zůstala nevyužita. To samé se nedalo říci o přesilovce oranžovo-modrých. Půl minuty po začátku početní výhody se dostal ke střele Jakub Kužílek. Jeho pokus Iláš ještě vyrazil, ale pouze k Michalu Kubovi, který kotouč posunul k druhé tyči, kde už stál připravený Petr Peš, jemuž se povedlo rychlou akci zakončit a dostat Drtiče opět do vedení. Jičínští měli vzápětí šanci opět utkání vyrovnat, když se do samostatného úniku dostal Jan Sonnek. Sonnek to neudělal zle a podařilo se mu položit Ondřeje Halodu, ale nepovedlo se mu trefit poloodkrytou bránu. Na opačné straně o pár chvil později zahrozili domácí z přečíslení tří na jednoho, ale Michal Kuba trefil pouze boční síťku Ilášovy brány. Nový Jičín se ještě dostal do přesilovky díky vyloučení Erika Hložánka, tato šance však nebyla zužitkována. Třetí periodu opět začali lépe spíše hosté, kteří byli aktivnější a chtěli vyrovnat, jenže jim nebylo přáno a štěstí se usmálo na jejich soupeře. Martin Miklík střílel z pravé strany, proti němu si Iláš povyjel a puk vyrazil nad sebe. Hrací předmět přistál v brankovišti a jeden z hostujících hráčů, ve snaze zabránit gólu, puk nedopatřením dopravil do vlastní sítě. Branka tak byla připsána hodonínskému obránci. A pro Drtiče mohlo být ještě veseleji. V sedmačtyřicáté minutě byl vyloučen Sonnek a na přesilovou hru se postavila první formace, která málem hned mohla slavit další střelecký úspěch. Petr Jurča střílel z pravé strany na Iláše, jemuž se povedlo kotouč nějakým způsobem vyrazit, ale pouze do shluku těl v předbrankovém prostoru. Zde se nejlépe zorientoval Jakub Vrána a střílel do poloprázdné brány, do které v poslední chvíli skočil jeden z hostujících hráčů. Hosté se nevzdali a začali hrozit. Ve čtyřiapadesáté minutě se po parádní Sonnkově přihrávce dostal před úplně odkrytou bránu Michal Chvostek, který ale ve stoprocentní příležitosti minul. Začalo se jiskřit a v sedmapadesáté minutě viděli diváci dokonce souboj jednoho proti jednomu, ve kterém se sešli Jakub Hajný a David Bahounek, kteří dostali oba 2+2 minuty za hrubost. Poslední nebezpečná situace utkání nastala, když Gebauer vystartoval proti rozehrávajícímu hodonínskému brankáři, který byl pod tlakem nucen rychle puk rozehrát a trefil boční síť své brány. Tuto situaci rychle napravili hodonínští beci a odpálili kotouč do bezpečí. Ke změně skóre již nedošlo, a tak si Drtiči připsali důležitou výhru 3:1.