42. kolo, 2.liga - Východ 2017/2018, so 3.2.2018

Salith Šumperk

7:2

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Půhoný, Řezáč), 15. Ostřanský (Fischer, Ďuráč), 16. Sedlák (Půhoný, Šťáva), 25. Hroch (Ostřanský, Šťáva). 27. Fischer (Hroch), 49. Fischer (Ostřanský, Šťáva), 56. Vymazal (Vachutka, Řezáč) - 39. Tomeček (Kocián), 44. Uhlár (Kocián, Sonnek). Rozhodčí: Held - Blaha, Kučera. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2.

Salith Šumperk: Lakosil - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil

HK Nový Jičín: Bechný - Adamík, Már, Běhal, Hruška, Metelka, Tomeček, Janiczek - Krupa, Pecha, Kafka, Gebauer, Kocián, Sonnek, Slovák, Uhlár. Trenér: Petr Macháček

Ohlasy

Chci poděkovat hráčům, že to uhráli. V posledních zápasech jsme se trošku trápili, tak jsem rád, že dnes jsme se střelecky chytili. Samozřejmě jsme se dopustili i nějakých chyb, ale jinak jsem spokojený. Celkově se dnešní výkon podobal tomu, co bychom chtěli předvádět. Je tam pohyb, přistupování před tím, než necháme hráče rozjet. Teď musíme jít dál, bojovat a v Porubě nechat klidně i životy.

Komentář k zápasu

Nový Jičín tentokrát přicestoval do Šumperku s posilou do branky, Danielem Bechným. Ani ten však neodčaroval domácí kouzlo a Ďáblové po prohrách 0:7 a 0:8 znovu inkasovali vysokou porážku. Hodně o osudu utkání napověděla první třetina, kterou Draci zvládli výborně. Již ve třetí minutě odvedl skvělou práci Jiří Půhoný, který na sebe stáhl dva bránící hráče a Michal Vymazal měl po jeho přihrávce jednoduchou pozici. Zela na něj prázdná branka, do které neomylně poslal puk. Další změna skóre přišla až v blížícím se závěru třetiny a Šumperk opět skóroval po parádní souhře. Fischer ujížděl po pravé straně kluziště, když ale zjistil, že není rychlejší než atakující Adamík, zasekl a zadovkou servíroval gólovou přihrávku Milanu Ostřanskému. Ten vymetl Bechnému šibenici! Neuběhla ani minuta a Půhoný pálil od modré, Bechný jen vyrazil kotouč před sebe a Tomáš Sedlák zametl puk do branky. Draci získali v první třetině náskok, na kterém stavěli cestu za vítězstvím v utkání. V úvodu té prostřední části zápasu nejprve Šumperk neproměnil přesilovku, jenže ve 25. minutě zkusil štěstí z levého křídla Daniel Hroch a novic v novojičínské brance kupodivu pustil kotouč kolem tyčky do sítě! Snížit mohli hosté vzápětí, když byl v brejku faulovaný Kafka. Jenže v následném trestném střílení jej Lakosil vychytal, zkušený brankář si tak připsal možná jeden z klíčových zákroků zápasu. Hosté totiž místo snížení stavu a dramatizace utkání inkasovali popáté. Radek Fischer si krásně vyměnil puk s Hrochem a malý štírek po nádherné spoluhráčově bekhendové přihrávce znovu pálil do prázdné branky! Draci poté dlouho kontrolovali hru, nepouštěli soupeře do větších šancí. Přesto Nový Jičín skóroval. Vymazal prohrál buly a obránce Vojtěch Tomeček překonal s přispěním teče Vlastimila Lakosila. Nový Jičín tak v závěru druhé třetiny vstřelil první gól na šumperském ledě v této sezóně, po 159 minutách hry. A v úvodu třetí části hry došlo k další korekci stavu. Hosté zatlačili domácí do obrany, Vlastimil Lakosil přišel o hůl. Ve chvíli, kdy si ji po pár vteřinách hry zvedal z ledu, přišla rána Kociána, kterou sice ještě bleskově reagující brankář stačil vyrazit, ale na dorážku Adama Uhlára již nestačil. Žádné drama se ale nekonalo. Kovařík sice vzápětí neproměnil trestné střílení, ovšem ve 48. minutě sehrála třetí formace Draků další rychlou kombinaci a po přihrávce Milana Ostřanského propálil střelou bez přípravy novojičínského brankáře Radek Fischer. Poslední trefu v zápase si pak připsal Michal Vymazal, který dostal kotouč do jízdy na červené čáře, prosvištěl mezi dvěma beky a poté zavěsil puk do šibenice! Draci tedy vyhráli 7:2, ovšem další jejich atak na druhé místo v tabulce zůstal ještě bez odezvy. Hodonín totiž vydřel v souboji s Valašským Meziříčím vítězství 5:2.