Dalibor Tobola

N o v ý J i č í n - Novojičínští hokejisté nezažívají povedený start do nového druholigového ročníku. Po středeční domácí porážce s Porubou navíc u mužstva skončil trenér David Musial. Robina Bacula tak nyní na trenérském postu doplní klubová ikona Petr Macháček, jenž působí u novojičínské mládeže a B týmu, a který si odbyl premiéru již v sobotu na ledě Hodonína, kde Nový Jičín dlouho sahal po bodech, ale nakonec prohrál. 2:4, což byla již pátá porážka v řadě.

V zítřejším kole mají Novojičínští volno a můžou se tak co nejlépe připravovat na sobotní derby v Kopřivnici. „Bohužel tak to chodí a nejen v hokeji. Když nejsou výsledky, tak se musí udělat nějaká změna a museli jsme tak sáhnout k tomuto kroku. Hledali jsme k Robinovi někoho zkušeného z vlastních řad a věřím, že to bude fungovat. Potřebujeme, ať se tým co nejdříve nastartuje," vyjádřil se manažer HK Nový Jičín Milan Urban.

Duel proti Drtičům, kterým začala již druhá čtvrtina základní části, se měl původně odehrát v Novém Jičíně, kde se však konala Velká cena Nového Jičína v krasobruslení, a tak se hrálo jihu Moravy. Novojičínští vstoupili do utkání aktivně, ale na velmi dobře chytajícího Halodu, jenž ke konci loňské sezony oblékal i novojičínský dres, nevyzráli Chvostek ani Málek. Své spoluhráče však držel i na druhé straně chytající Iláš, a když v závěru první části zneškodnil Haloda i šance dvojice Chvostek, Christov, jenž přišel do Nového Jičína formou střídavých startů z prvoligového Frýdku-Místku, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Novojičínští hokejisté pak zaskočili tisícovku diváků ve 22. minutě, kdy se zblízka prosadil Zdeněk. Chvíli na to mohl vyrovnat Jurča, ale Iláše zachránila tyč. Následně se pak na ledě utvořily dvě dvojičky a bitky byly na světě. Ve 32. minutě už bylo vyrovnáno zásluhou Kadlece. Ve 47. minutě už byl obrat domácího Baníku dokonán, když se trefil Polesný.

Jeden z důležitých momentů pak přišel v 55. minutě, kdy byl nešťastně vyloučen na 2+2 minuty Chvostek. Drtiči se v následné početní výhodě počínali znamenitě a dvěma góly odskočili do rozhodujícího náskoku na 4:1. V závěru už pak jen, také s přesilové hry, korigoval stav zápasu Kratochvíl. „Kluci zahráli dobrý zápas a šli do toho srdíčkem, což v dřívějších zápasech nebylo. Za stavu 1:1 mohly jít do vedení oba týmy. Myslím si, že se hrál dobrý hokej, ale v závěru přišel nešťastný faul v útočném pásmu a v oslabení jsme pak dvakrát inkasovali. Je to škoda, protože minimálně na bod jsme měli. Doufám, že se vyvarujeme chyb a nastartujeme se," věří kouč novojičínského HK Robin Bacul.

II. hokejová liga, sk. Východ, 10. kolo:
SHK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 32. Kadlec (Jurča, Pokorný), 47. Polesný (Charvát, Vrána), 57. Jurča (Kadlec, Kužílek), 57. Vaněk (Kadlec, Kuba) - 22. Zdeněk (Vašut, Š. Kratochvíl), 59. Š. Kratochvíl (Samiec, Gebauer). Rozhodčí:Koziol - Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 7:9, navíc Miklík (H) 10 minut, Málek (NJ) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1061.

HK Nový Jičín: Iláš – Stránský, Běhal, Vašut, Bahounek, Dresler, Hruška, Cabák - M. Chvostek, Novotný, Christov - Š. Kratochvíl, Zdeněk, Gebauer - Málek, Samiec, Uhlár - Kocián, Dalajka. Trenéři: Bacul, Macháček.

Zbylé výsledky 10. kola: Kopřivnice - Poruba 3:6, Opava - Technika Brno 5:2, Val. Meziříčí - Vsetín 1:3.