Také Nový Jičín lákal děti k hokeji
21.9.2017, Redakce

Také Nový Jičín lákal děti k hokeji

Týden hokeje si nemohl nechat ujít ani Nový Jičín. Rodiče, kteří mají zájem dozvědět se, co dnes obnáší hrát hokej, byli i s dětmi pozváni na místní stadion na středu 20. 9. odpoledne. Hokejový klub Nový Jičín nachystal vše potřebné: výzdobu i dárky, které připravil tým projektu „Pojď hrát hokej“, trenéři oblékli náborové soupravy a klubové děti, zvědavě vyhlížely, kdo se k nim možná brzy přidá.

Kolem půl čtvrté se začali scházet první malí „hosté" v doprovodu svých rodičů. Někteří vcházeli velmi nesměle a rozpačitě se rozhlíželi ve vchodových dveřích, kde se jich však ujal některý z asistentů a dovedl je k registračnímu stolu. Daleko sebevědoměji se do dveří hrnuly děti, jejichž tváře jsme poznávali, jelikož absolvovali loňské školičky bruslení.

Velký úspěch měly opět hokejové dresy, které děti na sebe hned navlékaly. Někteří rodiče sice dovedli děti mladší 4 let, ale ani ty jsme neodmítali, protože jsme považovali za důležité s nimi již navázat kontakt. Chvíle čekání, než se účastníci sejdou a bude moci začít program, jsme všem zkrátili pozváním do klubovny na teplý čaj. Před 16. hodinou si trenéři v klubovně vyzvedli děti a vzali je na procházku stadionem a k střelbě na branku na suchu. Rodiče zůstali, aby si vyposlechli připravenou prezentaci a shlédli prezentační video naší přípravky. Kupodivu děti od rodičů odešly a vesele naladěné trenéry následovaly ochotně. Kluci a holky si proběhli slalom s hokejkou a stříleli na bránu. Po čtvrthodince se vrátili k rodičům, kteří jim nazuli brusle a šlo se na led. Některé děti stály na bruslích skutečně poprvé, někteří už díky školičkám bruslení bruslili zdatně. Proto si je trenéři hned dělili do skupinek a program jim dělali individuálně. S těmi nejméně zkušenými se začínalo doslova v leže, kde si osahávaly led a pak se učily na ledě postavit. Ti nejzkušenější si stihli zajet překážkové dráhy a střílet na bránu. Po celou dobu probíhal na třetině ledu také ukázkový trénink hokejové přípravky.

Akce byla ukončena závěrečnou fotkou a následným rozloučením s pokřikem a pozvánkou na školičky bruslení nebo do hokejové přípravky. Děti i rodiče měli možnost zůstat zdarma na následné veřejné bruslení, čehož mnozí využili.

Počet 24 zúčastněných dětí považujeme za úspěch. Možná by jich přišlo ještě více, pokud by nám více přálo počasí a zájemci nemuseli překonávat sychravý déšť. Jsme rádi, že se nám díky tomuto projektu podařilo na stadion vrátit děti, se kterými jsme se snažili navazovat vztahy během školiček bruslení, ale jejichž rodiče se prozatím pro účast v klubu nadchnout nepodařilo. Dostali jsme tak další šanci. 

Fotografie naleznete ve FOTOGALERII.0
HK Nový Jičín
2
HC RT TORAX Poruba
Online
14.kolo, 25.10.2017
Salith Šumperk
Rozpis ledové plochy
Aktuality
17.10.2017
Ďábelskou sestavu posílí Jakub Matyáš z Třince, který se bude rozehrávat po nemoci.Kuba už v Novém Jičíně odehrál 2 zápasy v sezóně 2013-2014 Jakub Matyáš na Elite Prospects
12.10.2017
HC Kopřivnice posiluje své řady na pozici obránců. Nově se v jejich barvách představí třiadvacetiletý Marek Bail z Poruby, o dva roky mladší Marek Heinzl z Havířova a devatenáctiletý Radim Štěpánek z vítkovické juniorky.
2.10.2017
Již dnes ve 20:00 končí unikátní aukce originálních hraných dresů ze Světového poháru 2016 v Kanadě. V aukci můžete získat jeden ze šestnácti originálních dresů českého národního mužstva. Připojte se do aukce zde!
1.10.2017
Dynamická rozcvička před každým tréninkem na ledě je nezbytnou součástí tréninkové jednotky. Je velká spousta možností jak zábavně a efektivně připravit a zahřát organismus na hlavní fázi tréninku, který proběhne na ledě. Zároveň tím můžeme pomalu rozvíjet i pohybové schopnosti dětí. Více ZDE.
5.9.2017
Výkonný výbor ČSLH měl dnes na programu kromě potvrzení licencí také vyloučení několika mančaftů z mládežnických soutěží. Konkrétně vyloučil Český svaz ledního hokeje 4 mládežnické týmy celku LHK Jestřábi PROSTĚJOV, spolek. Nadcházející ročník tak nezahájí starší a mladší dorost, kteří se minimálně na rok loučí s regionální ligou, a dále také z ligy odstupují starší a mladší žáci.Více si přečtěte ZDE.
13.8.2017
Do kádru Opavy se z Havířova vrací jedenatřicetiletý gólman Dušan Šafránek.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Zápasy Ďáblíků v týdnu 9.10. - 15.10.2017

V 41. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy:

Zápasy Ďáblíků v týdnu 25.9. - 1.10.2017

V 39. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy: