Také Nový Jičín lákal děti k hokeji
21.9.2017, Redakce

Také Nový Jičín lákal děti k hokeji

Týden hokeje si nemohl nechat ujít ani Nový Jičín. Rodiče, kteří mají zájem dozvědět se, co dnes obnáší hrát hokej, byli i s dětmi pozváni na místní stadion na středu 20. 9. odpoledne. Hokejový klub Nový Jičín nachystal vše potřebné: výzdobu i dárky, které připravil tým projektu „Pojď hrát hokej“, trenéři oblékli náborové soupravy a klubové děti, zvědavě vyhlížely, kdo se k nim možná brzy přidá.

Kolem půl čtvrté se začali scházet první malí „hosté" v doprovodu svých rodičů. Někteří vcházeli velmi nesměle a rozpačitě se rozhlíželi ve vchodových dveřích, kde se jich však ujal některý z asistentů a dovedl je k registračnímu stolu. Daleko sebevědoměji se do dveří hrnuly děti, jejichž tváře jsme poznávali, jelikož absolvovali loňské školičky bruslení.

Velký úspěch měly opět hokejové dresy, které děti na sebe hned navlékaly. Někteří rodiče sice dovedli děti mladší 4 let, ale ani ty jsme neodmítali, protože jsme považovali za důležité s nimi již navázat kontakt. Chvíle čekání, než se účastníci sejdou a bude moci začít program, jsme všem zkrátili pozváním do klubovny na teplý čaj. Před 16. hodinou si trenéři v klubovně vyzvedli děti a vzali je na procházku stadionem a k střelbě na branku na suchu. Rodiče zůstali, aby si vyposlechli připravenou prezentaci a shlédli prezentační video naší přípravky. Kupodivu děti od rodičů odešly a vesele naladěné trenéry následovaly ochotně. Kluci a holky si proběhli slalom s hokejkou a stříleli na bránu. Po čtvrthodince se vrátili k rodičům, kteří jim nazuli brusle a šlo se na led. Některé děti stály na bruslích skutečně poprvé, někteří už díky školičkám bruslení bruslili zdatně. Proto si je trenéři hned dělili do skupinek a program jim dělali individuálně. S těmi nejméně zkušenými se začínalo doslova v leže, kde si osahávaly led a pak se učily na ledě postavit. Ti nejzkušenější si stihli zajet překážkové dráhy a střílet na bránu. Po celou dobu probíhal na třetině ledu také ukázkový trénink hokejové přípravky.

Akce byla ukončena závěrečnou fotkou a následným rozloučením s pokřikem a pozvánkou na školičky bruslení nebo do hokejové přípravky. Děti i rodiče měli možnost zůstat zdarma na následné veřejné bruslení, čehož mnozí využili.

Počet 24 zúčastněných dětí považujeme za úspěch. Možná by jich přišlo ještě více, pokud by nám více přálo počasí a zájemci nemuseli překonávat sychravý déšť. Jsme rádi, že se nám díky tomuto projektu podařilo na stadion vrátit děti, se kterými jsme se snažili navazovat vztahy během školiček bruslení, ale jejichž rodiče se prozatím pro účast v klubu nadchnout nepodařilo. Dostali jsme tak další šanci. 

Fotografie naleznete ve FOTOGALERII.8
Salith Šumperk
0
HK Nový Jičín
Online
29.kolo, 16.12.2017
SHK Hodonín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
7.12.2017
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Derby začalo se zpožděním! Ďáblové však srazili Tatru i počtvrté (více ZDE).
28.11.2017
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Novojičínští Ďáblové uspěli v Opavě (více ZDE).
24.11.2017
Opava mění trenéry. Trenérské duo Marek Harazim - David Galvas je nahrazeno novou trenérskou dvojicí Zdeněk Pavelek a Dalibor Římským. Tato dvojice se poprve postaví na opavskou střídačku již v sobotu proti Ďáblům Z Nového Jičína.
24.11.2017
Šumperk má problémy, skončí ve II. lize? Ještě před sezónou měli nejvyšší ambice, ale teď balancují na hranici konce seniorského hokeje. Důvod? Drakům vypadl hlavní sponzor, na kterém byla postavena celá sezóna. Vyjádření vedení klubu k nastalé situaci si můžete přečíst ZDE.
23.11.2017
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Čechmánkovi Drtiči bodovali v Novém Jičíně naplno (více ZDE).
21.11.2017
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Ďáblové schytali debakl na ledě Draků (více ZDE).
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Mladší a starší dorost ukončili základní část a začíná jim nadstavba

Starším i mladším dorostencům skončila základní část regionální ligy - skupina východ.

Zápasy Ďáblíků v týdnu 4.12. - 10.12.2017

V 49. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy: