Startuje 2. hokejová liga: Nový Jičín jde do sezony s omlazeným kádrem
7.9.2017, Redakce, Dalibor Tobola

Startuje 2. hokejová liga: Nový Jičín jde do sezony s omlazeným kádrem

S několika novými mladíky a bez některých opor z minulých sezon vstoupí v sobotu do nového ročníku 2. ligy, sk. Východ hokejisté Nového Jičína.

Tým měl spolu s Petrem Macháčkem, jenž v průběhu uplynulé sezony nahradil duo David Musial, Robin Bacul, vést nově asistent a další z klubových ikon Michal Horák, ale bývalého obránce Vsetína či Trondheimu nakonec nahradil někdejší brankář Kamil Gebauer, jenž v Novém Jičíně trénoval mládež a B tým.

„Letní přípravu začali hráči individuálně, protože kádr se tvořil prakticky od znova. Zabudovali jsme do něj novojičínské odchovance, se kterými chceme pracovat a v budoucnu na nich stavět. Společně jsme se pak sešli zkraje srpna, kdy se přihlásili i kluci z jiných klubů, kteří u nás byli na zkoušce. Během tří až čtyř týdnů jsme pak kádr zúžili do nynější podoby,“ vracel se k přípravnému období kouč HK Nový Jičín Petr Macháček.
Nový Jičín po sezoně opustily stálice, jako David Iláš či Jiří Zdeněk, jenž odešel do Poruby a především pak dlouholetý pilíř zadních řad a kapitán týmu Přemysl Vašut, jenž už v průběhu minulé sezony avizoval, že po sezoně končí s aktivní kariérou.
Novými tvářemi je pak řada mladíků v čele s útočníky Kafkou, Motlochem nebo se zkušeným navrátilcem Zedníkem. V obraně by pak měli členy loňské základní sestavy Hrušku, Běhala nebo Metelku doplňovat především Adamík z Vítkovic, Tomeček z Přerova, jenž se po pauze vrátil k hokeji nebo duo z Havířova Mrowiec, Heinzl. Dalšími novici jsou pak kluboví odchovanci Pecha, Már nebo Krupa, kteří se vrátili z mládežnických celků v okolí.
„Jsou to všechno mladí kluci, kteří čekají na svoji šanci a my věříme, že se ve druhé lize vyhrají, obouchají a budou stabilními členy druholigového kádru. V těch hráčích je určitě progres a my věříme, že na sobě budou pracovat, a že ho ukážou,“ přeje si Macháček před sobotním startem sezony.

Novojičínští hokejisté odehráli v přípravě celkem pět utkání. Trenérské duo Macháček, Gebauer si nejvíce považuje domácí vítězství 3:1 s Valašským Meziříčím.
„Naše výkony se postupně zlepšovaly a v tom utkání to z naší strany bylo přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat v soutěži. Dokázali jsme si, že jsme schopni takový hokej hrát. Navíc Valmez přijel s kvalitní sestavou a utkání se nám prostě vyvedlo. Kádr máme uzavřený a jsme nachystaní na start sezony,“ ubezpečil Macháček, v jehož kádru není momentálně ani jeden třicátník. Nejstarším hráčem je forvard Ivo Kocián, jenž oslaví 30. narozeniny 3. listopadu.
„Do sezony jdeme s mladým mančaftem a uvidíme, co to udělá. Určitě nás můžou potkat výkyvy, protože to jsou všechno mladí kluci, ale je třeba jim dát prostor a já věřím, že se to ustálí, a že sezonu zvládneme,“ přeje si kouč novojičínského HK, jehož tým doma v úterý v posledním díle přípravy podlehl prvoligovému Přerovu 1:5.

Nový Jičín skončil v uplynulé sezoně v základní části na 7. příčce a ve čtvrtfinále vyzval favorizovanou Porubu, kterou trápil, ale nakonec padl 1:4 na zápasy. Letošní ročník druholigové skupiny Východ se bude hrát pouze v sedmi týmech, když oproti uplynulé sezoně schází postoupivší Vsetín a Technika Brno, která se odhlásila. První dva celky po základní části čeká přímý postup do semifinále a ve čtvrtfinále se pak utkají týmy na 3. až 6. místě.
„Chceme být samozřejmě co nejvýše, ale uvědomujeme si sílu Poruby, Šumperku a Hodonína, kteří jsou kvalitou někde jinde. Ale absolvovali jsme výbornou generálku s Přerovem a lepší tým v soutěži podle mě nebude. Systém soutěže je poněkud šílený, ale je to takhle nastaveno, takže to tak musíme brát a vytěžit z toho maximum. Porveme se se zbylými čtyřmi týmy o co nejlepší umístění a cílem bude zahrát si na konci sezony play-off,“ vyjádřil se závěrem Petr Macháček.
Novojičínský klub má pak nadále i B tým, který v desetičlenné krajské lize povede mladý trenér Filip Ohera.

Slovo manažera – Milan Urban:
„Budeme mít jeden z nejmladších kádrů v soutěži. Trio favoritů Poruba, Šumperk a Hodonín dostatečně posiluje a my se budeme, spolu se zbylými čtyřmi týmy, snažit favority potrápit a zabojovat o co nejlepší umístění. Přichystali jsme novinku pro fanoušky, co se týče vstupného. Kromě tradičních permanentek a jednotného vstupné, které u nás činí pouze 40 Kč, jsme se totiž domluvili s divizním fotbalovým klubem Nový Jičín na zvýhodněné dvojvstupence. Pokud půjde divák na jedno utkání hokeje a jedno fotbalu tak zaplatí 50 Kč, což znamená že ušetří 20 Kč. Chceme to zkusit a uvidíme, jestli toho budou fanoušci využívat. Výhodou je, že to nebude na přímo určené zápasy, ale záleží na každém zvlášť, které fotbalové, a které hokejové zápasy si vybere.“

Kádr HK Nový Jičín – 2017/2018 (Pozn: Před jménem je uvedeno číslo dresu, v závorce pak ročník narození):
Brankáři: 1 Václav Sonnek (1998), 2 Jiří Slovák I. (1989), 33 Tomáš Kohn (1993).

Obránci: 10 Vojtěch Adamík (1996), 12 Jan Már (2000), 13 Jiří Běhal (1994), 14 Jakub Hruška (1994), 25 Jaroslav Mrowiec (1998), 24 Adam Heinzl (1996), 93 Jaroslav Tomeček (1994), 98 Jakub Metelka (1997).

Útočníci: 7 Robin Gebauer (1989), 11 Jakub Palacký (1997), 16 Miroslav Krupa (1999), 17 Daniel Pecha (1996), 18 Matěj Málek (1991), 19 Lukáš Motloch (1996), 22 Dominik Kafka (1996), 23 Michael Chvostek (1993), 28 Ivo Kocián (1987), 61 Jan Sonnek (1995), 78 Lukáš Bednář (1996), 83 Pavel Zedník (1989), 97 Jiří Slovák II. (1993).

Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.

Změny:
Přišli: Václav Sonnek (Frýdek-Místek), Jaroslav Tomeček (Přerov), Vojtěch Adamík (Vítkovice), Jaroslav Mrowiec, Adam Heinzl (oba Havířov), Dominik Kafka (Vítkovice), Lukáš Motloch (Mladá Boleslav), Pavel Zedník, Daniel Pecha, Jan Már, Miroslav Krupa (vše návrat do mateřského klubu).

Odešli: Přemysl Vašut (konec kariéry), Jiří Zdeněk (Poruba), Šimon Kratochvíl (Přerov), Dominik Novotný (Maďarsko), Tomáš Cabák, Adam Uhlár (přerušení kariéry), David Samiec, David Stránský, David Iláš.

Zdroj: www.novojicinsky.denik.cz


5
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.5.2018
V pátek 1. června se v sídle ČSLH uskuteční aktiv klubů 2. ligy, kde by mělo dojít k určení systému následující sezóny.
30.4.2018
1.5.2018 proběhne trénink B-týmu a juniorů o hodinu dříve. Tzn. od 17:00 do 18:30, sraz: 16:30 na zimním stadioně!!!
8.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Hotovo! Bobři udělali s novojičínskými Ďábly krátký proces (více ZDE).
6.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Šafránek opět zavřel klec! Ďáblové musí odvracet konec sezony (více ZDE).
6.3.2018
Výkonný výbor ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, změny vstoupí v platnost od sezony 2018/19. Stávající model se třemi nejvyššími soutěžemi – extraligou mladšího dorostu, extraligou staršího dorostu a extraligou juniorů – nahradí model se dvěma soutěžemi, dvouročníkovou extraligou dorostu a tříročníkovou extraligou juniorů. Více k tématu si přečtěte ZDE.
5.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Ďáblům to na ledě Bobrů nevyšlo. Dnes se pokusí vyrovnat (více ZDE).
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Turnaj "HOKEJ - FOTBÁLEK" r. 2008

Turnaj se odehrál na Zimáku v Novém Jičíně.

KEMPY PRO HRÁČE A GÓLMANY

Máme pro vás nabídku hokejových kempů pro vaše děti. Podívejte se na nabídku. HK Nový Jičín pořádá týdenní kemp v červenci.