První domácí duel proti Opavě
10.9.2017, Redakce

První domácí duel proti Opavě

Přípravné zápasy jsou minulostí, celá sezóna před námi. Nový Jičín v první domácím utkání vyzve HC Slezan Opava 13.9.2017, která v letošním roce hodně posílila.

V první řadě změnila trenéra. Po odchodu Pavla Hulvy se na střídačku postaví Antonín Planovský, kterého doplní Marek Harazim. Útočné řady Slezané posílili. Z Poruby přišli Rostislav Vaněk, Petr Sedlář a Petr Seidler, dále přišli Vlastimil Malina, Jakub Maxner nebo Ondřej Hartmann. I do obranných řad přicházejí nové posily. Jedná se o Petra Šenderu a Josefa Tichého. Do brankoviště se vrací zkušený gólman Dušan Šafránek.

Opava sezónu začala na domácím ledě s Valašského Meziříčí a nezačala vítězně. Slezané v duelu s Valašským Meziříčím hned třikrát vedl, nakonec ale svítily po třetí třetině na časomíře dvě trojky. Bonusový bod pak získali po minutě prodloužení hosté, kteří zužitkovali přesilovou hru.
Stejně jako loni i letos začínali novojičínští hokejisté s Drtiči na jejich půdě. Domácí Drtiči vedli po dvou třetinách 3:0, na začátku posledního dějství navýšili skóre a 4:0. Novojičínští ještě snížili zásluhou Daniela Pechy, ale na konci zápasu na časomíře svítilo skóre 5:1.
Poslední zápas mezi Nový Jičínem a Opavou byl ve znamení výhry Opavy v poměru 4:1. 


6
HC Bobři Valašské Meziříčí
3
HK Nový Jičín
5.kolo, 23.9.2017
HC Kopřivnice
Rozpis ledové plochy
Aktuality
5.9.2017
Výkonný výbor ČSLH měl dnes na programu kromě potvrzení licencí také vyloučení několika mančaftů z mládežnických soutěží. Konkrétně vyloučil Český svaz ledního hokeje 4 mládežnické týmy celku LHK Jestřábi PROSTĚJOV, spolek. Nadcházející ročník tak nezahájí starší a mladší dorost, kteří se minimálně na rok loučí s regionální ligou, a dále také z ligy odstupují starší a mladší žáci.Více si přečtěte ZDE.
13.8.2017
Do kádru Opavy se z Havířova vrací jedenatřicetiletý gólman Dušan Šafránek.
9.8.2017
Konečně je jasno!! Orlová odstoupila ze soutěže a 2. ligu si nezahraje. Dnes VV ČSLH potvrdil informaci o odstoupení Orlové z 2. ligy. Skupina Východ se tak odehraje pravděpodobně se sedmi účastníky.
5.8.2017
Dech. Samozřejmost, bez které nejde žít. Ve sportu ovšem zásadně podceňovaná záležitost, jež může rapidně navýšit výkonnost. Hokejisty to v Česku už pár let učí kondiční trenér Michal Břetenář. Více v článku ZDE.
19.7.2017
Hokejisty ambiciózního Hodonína posílí děvětatřicetiletý velezkušený obránce Pavel Mojžíš, který loni hájil barvy Vsetína a sedmadvacetiletý útočník Ondřej Stehlík z Techniky Brno..
4.7.2017
Obranu Kopřivnice vyztuží pětatřicetiletý bek David Stříž, který minulou sezónu strávil ve francouzském Strasbourgu.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Zápasy Ďáblíků v týdnu 11.9. - 17.9.2017

Dalším, kdo začíná svou sezónu je ročník 2008. V 37. týdnu se můžete těšit na tyto zápasy:

HK Nový Jičín vás zve na Týden hokeje

Přijďte ve středu 20.9.2017 od 15:45 do 19:00 hodin na Zimák Nový Jičín na akci Týden hokeje.